Pastaraisiais dešimtmečiais otorinolaringologija sparčiai plėtojosi ir keitėsi. Kasdien tobulėjančios šiuolaikinės technologijos išplėtė ir ausų, nosies, gerklės ligų diagnostikos ir gydymo galimybes. Sunku net išvardyti inovatyvius, požiūrį į daugelio ligų diagnostiką ir gydymą keičiančius pastarųjų metų otorinolaringologijos pokyčius – tai naujagimių bei kūdikių kurtumo diagnostika, klausos grąžinimas kurtiesiems kochlearinės implantacijos būdu ir implantuojant klausos aparatus, minimaliai invazinės funkciją atkuriančios endoskopinės prienosinių ančių operacijos, kaukolės pamato navikų endoskopinės operacijos, miego sutrikimų, balso pažeidimų šiuolaikinė diagnostika ir gydymas bei daugelis kitų platesnių ar siauresnių otorinolaringologijos mokslo sričių.
Šiame vadovėlyje supažindinama su ausų, nosies ir gerklės ligų etiologija, patogeneze, simptomais, detalizuojamos diagnostikos ir gydymo priemonių galimybės. Ausies, nosies, ryklės ir gerklų anatomija dėstoma akcentuojant jų svarbą klinikinėms situacijoms. Atskirai aprašomos pagrindinių tipinių ausų, nosies ir gerklės operacijų indikacijos, metodikos, technika, pacientų pooperacinės priežiūros ypatumai.
Vadovėlis skiriamas aukštųjų mokyklų medicinos ir odontologijos studijų studentams, gydytojams rezidentams. Leidinys taip pat naudingas gydytojams otorinolaringologams ir šeimos gydytojams.
Vilnius: Vilniaus universiteto leidykla, 2014, 432 p., iliustr., ISBN 978-609-459-363-5.
Komentarų nėra. Būk pirmas!