Jau devynioliktą sezoną Lietuvos muzikų rėmimo fondas pakvies į „Alma mater musicalis“ koncertų ciklą. Po šimtmečių istorija alsuojančiais Šv. Jonų bažnyčios skliautais ir vėl pirmąjį kiekvieno mėnesio pirmadienį akademinio jaunimo ir vyresnių mūsų klausytojų lauks įsimintini ir jaudinantys susitikimai su gerai žinomais ir savo kūrybinį kelią dar tik pradedančiais muzikais.
Spalio 1 d. pirmajame ciklo koncerte, skirtame Pasaulinei muzikos dienai ir Kartų solidarumo metams, savo talentą klausytojams dovanos visas būrys atlikėjų: tai vokalinis duetas (sopranai) A. Liutkutė ir V. Butautaitė, klarnetininkai A. Budrys ir V. Giedraitis, vargonininkas G. Kviklys, Vilniaus kultūros centro moterų choras „Liepos“, vadovaujamas A. Steponavičiūtės-Zupkauskienės, jaunosios smuikininkės P. Jankovskytė (Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla) ir U. Jankauskaitė (Vievio meno mokykla), Vilniaus Naujosios Vilnios muzikos mokyklos kanklių ansamblis (vadovė J. Čepaitienė) su solistu K. Kalinkinu (birbynė).
Jau tradicija tapo „Alma mater musicalis“ koncertus dedikuoti iškilioms lietuvių tautos asmenybėms, ypatingiems kultūros įvykiams pagerbti. Tad ir šio sezono ciklo koncertai skirti Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatams: solistėms A. Krikščiūnaitei, I. Milkevičiūtei, žymiam M. K. Čiurlionio kūrybos tyrinėtojui ir propaguotojui V. Landsbergiui.
Už intelektualų ir įtaigų muzikos įprasminimą bei išskirtinę vokalo kultūrą įvertintai solistei A. Krikščiūnaitei talkins Vilniaus universiteto kamerinis orkestras, vadovaujamas P. B. Koncės. Koncerte „Dainuoju – gyvenu“ klausysimės operos primadonos I. Milkevičiūtės ir jos mokinių: S. Liamo, J. Karaliūnaitės. Koncerte, skirtame 2011 m. Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato V. Landsbergio kūrybai, dalyvaus vargonininkė J. Landsbergytė, rašytojas, režisierius ir autorinių dainų atlikėjas V. V. Landsbergis. Su profesoriumi diskutuos charizmatiškasis dirigentas ir muzikologas D. Katkus.
Lapkričio mėnesio koncertą dedikuosime prieš metus Anapilin išėjusiam ilgamečiam Vilniaus universiteto rektoriui, žymiam matematikui ir kultūros puoselėtojui, akademikui J. Kubiliui. Kituose koncertuose pažymėsime Maironio bei V. Mykolaičio-Putino jubiliejines sukaktis. Jų poezijos gelmes atskleis aktorės R. Paliukaitytė ir G. Urbonaitė.
Koncertas „Kapričas fleitai ir likimui“ bus skirtas tragiško likimo fleitos virtuozui, kompozitoriui, dirigentui ir pedagogui J. Pakalniui 100-ųjų gimimo metinių proga. Įdomių šio kiek primiršto muziko biografijos faktų pažers vienas ryškiausių jo kūrybos tyrinėtojų, monografijos „Juozas Pakalnis“ autorius, muzikologas V. Juodpusis. Vakare kompozitoriaus kūrinius atliks R. Janutėnaitė (mecosopranas), K. Damulis (tenoras), S. Rubis (smuikas), M. Pupkovas (fleita), A. Vizbaras (fortepijonas) ir Vilniaus B. Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos fleitininkų ansamblis ir orkestras (vadovas M. Pupkovas).
Viduržiemį trombonų ir tūbos garsais mėgins sušildyti pučiamųjų ansamblis „Opera B(R)ASS“. Vasario mėnesio koncerte „Viduržiemio fantazija“ trombonininkai T. Karka, M. Valaitis, P. Batvinis, A. Stasiulis bei S. Kirsenka (tūba) atliks C. Debiussy, S. Scheidto, J. S. Bacho, A. Brucknerio, M. K. Čiurlionio kūrinius.
Tradiciškai „Alma mater musicalis“ koncertus pristatys ir ves muzikologė Laimutė Ligeikaitė, nestokojanti gražaus poetinio žodžio ir gilių minčių.
„Alma mater musicalis“ ciklo baigiamasis koncertas taps ir pirmuoju XV tarptautinio muzikos festivalio „Sugrįžimai“ koncertu, kuriame svečiuosis kompozitoriaus J. Švedo anūkė, dainininkė iš JAV Jūratė Švedaitė (sopranas). Jai talkins D. Puišys (baritonas), R. Marcinkutė-Lesieur (vargonai), A. Kisieliūtė (fortepijonas). Tai šių metų „Alma mater musicalis“ koncertų ciklo naujovė, simbolizuojanti Lietuvos muzikų rėmimo fondo darbų tęstinumą, rengiamų koncertų gausą, aukštą jų meninį lygį.
Komentarų nėra. Būk pirmas!