Šiandien 9 universitetuose pradeda veikti el. dalyvavimo portalai, kurių tikslas yra pasiūlyti galimybę universiteto bendruomenei ir vietiniams, nacionaliniams ir ES partneriams aukštojo mokslo sistemoje bendradarbiauti sprendimų priėmimo procese keliose Bolonijos proceso veiklos kryptyse.
Štai šie 9 universitetai – tiesioginiai projekto dalyviai ir jų el. dalyvavimo portalų adresai:
* Tarptautinio verslo mokykla Bulgarijoje: www.e-myUniversity.eu/ibs
* Nacionalinės ir pasaulio ekonomikos universitetas (Bulgarija): www.e-myUniversity.eu/unwe
* Vilniaus universitetas (Lietuva): www.e-myUniversity.eu/vu
* Slovakijos žemės ūkio universitetas Nitroje (Slovakija): www.e-myUniversity.eu/spuvn
* Slovakijos technologijos universitetas Bratislavoje (Slovakija): www.e-myUniversity.eu/stu
* Prešovo universitetas Prešove (Slovakija): www. e-myUniversity.eu/pu
* Rey Juan Carlos universitetas (Ispanija): www.e-myUniversity.eu/urjc
* León universitetas (Ispanija): www.e-myUniversity.eu/ul
* Stokholmo universitetas (Švedija): www.e-myUniversity.eu/su
Visų portalų pagrindas – ta pati programinė įranga, sukurta projekto Mano universitetas bazėje. Jie bus išbandomi 20 mėnesių. Dalyvaujantys universitetai galės:
· paprastai skelbti europines konsultacijas Bolonijos proceso tema savo el. dalyvavimo portaluose ir suteikti galimybę universiteto personalui ir studentams dalyvauti diskusijose;
· skleisti svarbiausią informaciją apie Bolonijos procesą;
· kurti internetines apžvalgas ir diskusijas, kad suaktyvintų tradicinius posėdžius, kuriuos universitetai rengia sprendimams priimti;
· stebėti kitų universitetų el. dalyvavimo portaluose svarstomus klausimus, kurie gali turėti daug bendro su jų pačių aptariamais reikalais, taip suteikiant galimybę bendradarbiauti ir net kurti bendrą strategiją, kaip išspręsti šias problemas;
· susirinkti informaciją apie studentų požiūrį į jiems svarbius klausimus;
· suteikti savo darbuotojams ir studentams internetinio bendradarbiavimo priemones, leidžiančias bendrauti su kolegomis, renkant duomenis tiek universiteto, tiek ES lygio ataskaitoms.
Šie portalai suteikia galimybę universitetų darbo grupėms bendrauti su aukštojo mokslo partneriais ir daryti įtaką nacionalinėms ir Europos asociacijoms. Be to, universitetų bendruomenių nariai, aktyviai dalyvaujantys priimant Bolonijos proceso sprendimus, gali naudoti el. dalyvavimo priemones bendraudami su kitais universiteto bendruomenės nariais ir lengvai gauti išvadas, kurias galima tiesiogiai pritaikyti savo darbe. Taip pat visų lygių aukštojo mokslo sprendimų priėmėjai (universiteto, šalies, Europos mastu) šiuose portaluose gali pradėti keletą el. dalyvavimo procesų, susijusių su įvairiomis sprendimų priėmimo veiklomis, ir paskleisti aiškią žinią apie tokio dalyvavimo vertę priimant galutinį sprendimą.
Projektas Mano universitetas, prasidėjęs 2010 m. spalio 1 d., truks pustrečių metų ir pademonstruos, kaip universitetai gali pasinaudoti specifinėmis el. dalyvavimo priemonėmis ir įtraukti bendruomenių narius ir partnerius į skaidrų aukštojo mokslo sprendimų priėmimo procesą vietos, šalies ir ES mastu. Projektą remia Europos Komisija (Informacinių ir ryšių technologijų politikos rėmimo programa), jame dalyvauja 13 partnerių iš 7 Europos Sąjungos šalių: Belgijos, Bulgarijos, Graikijos, Lietuvos, Slovakijos, Ispanijos ir Švedijos. Daugiau informacijos rasite projekto svetainėje: www.myuniversity-project.eu.
Komentarų nėra. Būk pirmas!