Vilniaus universitetas paskelbė atvirą konkursą Jungtinio gyvybės mokslų centro pastato Vilniuje, Saulėtekio al. 9, projektavimo ir statinio projekto vykdymo priežiūros paslaugoms pirkti. Pirkimas vykdomas elektroninio susirašinėjimo priemonėmis per CVP IS, pirkimo Nr. 49246. Pasiūlymų pateikimo terminas iki 2011 m. rugsėjo 15 d. 14 val. 30 min. Projektinius pasiūlymus vertins komisija, kurios daugumą narių sudarys atestuoti architektai. Keturis šios komisijos narius skirs Lietuvos architektų sąjunga. Geriausius tris projektinius pasiūlymus numatoma premijuoti.
Projektuojamo pastato paskirtis yra daugiafunkcinė. Jame pagal gyvybės mokslų studijų programas (tokias kaip biochemija, biofizika, biologija, botanika, ekologija, genetika, mikrobiologija, molekulinė biologija, neurobiologija, zoologija ir kt.) studijuos per tūkstantį studentų. Jų poreikiams patenkinti centro pastate turi būti suprojektuotos ir įrengtos ne tik auditorijos ir mokomosios laboratorijos, bet ir savarankiškoms studijoms tinkamos darbo vietos.
Jungtiniame gyvybės mokslų centre bus vykdomi fundamentiniai ir taikomieji moksliniai tyrimai tokiose srityse kaip biotechnologija, biomolekulių struktūros tyrimai, bioinformatika, augalų ir mikroorganizmų genominiai tyrimai, biokatalizė, proteomika, molekulinė medicina ir fiziologija, žmogaus genomo tyrimai. Planuojama, kad pastate dirbs apie 450 mokslininkų ir dėstytojų. Jų darbui mokslinėse laboratorijose ir individualiose kabinetinėse darbo vietose turi būti sukurtos visos sąlygos, atitinkančios šiuolaikinius reikalavimus. Moksliniuose tyrimuose aktyviai dalyvaus ir studentai, todėl mokslinių laboratorijų plotai turi būti pakankamai dideli, kad patenkintų ir studentų mokslinio darbo poreikius. Ypatingas dėmesys turėtų būti skiriamas saugiam ir ekonomiškam pastato eksploatavimui, jo ekologiškumui.
Naudingas projektuojamo pastato plotas turi būti apie 14,5 tūkst. kv.m., o bendrasis plotas turi neviršyti detaliojo plano reglamentuose nustatytų reikalavimų. Pastato bendrastatybinių darbų, įskaitant gerbūvį, vidaus ir lauko inžinerinius tinklus ir stacionarią pastato įrangą, sąmata (skaičiuojamosiomis kainomis) neturi viršyti 90 mln. Lt + PVM. Į šią sąmatą neįeina projekto parengimas, jo valdymas ir nestacionari pastato įranga.
Tokio pobūdžio pastatų projektavimo patirties Lietuvoje nėra daug, tačiau pasaulyje mokslo ir studijų paskirties pastatų suprojektuojama ir pastatoma nemažai. Daugiau informacijos apie neseniai suprojektuotus ir pastatytus panašios funkcinės paskirties pastatus galima rasti specialioje literatūroje* arba įvairiuose interneto puslapiuose**.
Daugiau informacijos rasite:
* Daniel D. Watch, Stephen A. Kliment, Building Type Basics for Research Laboratories, 2-asis leidimas, Willey, 2008, p. 288, ISBN: 978-0-470-16333-7; Brian Griffin, Laboratory Design Guide, 3-asis pataisytas leidimas, Elsevier Science & Technology Architectural Press, 2004, ISBN: 978-0-750-66089-1; Martin Pierce, University Builders, Willey Academy Press, 2001, ISBN: 978-0-471-98834-2.
** https://www.hdrinc.com/markets/architecture/higher-education
https://www.labs21century.gov/
https://www.wbdg.org/design/academic_lab.php
https://www.omniarchitects.com/news/files/category-project-profiles-0026-progress.html
https://archrecord.construction.com/projects/bts/archives/universities/11_Harvard/default.asp
https://e-ditionsbyfry.com/olive/ODE/LDN/default.aspx?href=LDN/2009/05/01&pageno=03&view=document
https://www.wbdg.org/ccb/VA/VADEGUID/lab.pdf
Komentarų nėra. Būk pirmas!