Mokslininkų bendruomenę pasiekė Komunikacijos fakulteto docentės dr. Aušros Navickienės monografija „Besikeičianti knyga XIX amžiaus pirmosios pusės Lietuvoje“.
Ši knyga buvo pristatyta ir Vilniaus knygų mugėje vasario 19 d.
Knygoje pateikiama apibendrinamoji 1795–1864 m. lietuviškosios knygos kūrybos, leidybos, gamybos ir platinimo istorija prie Rusijos prijungtose Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės lietuvių etninėse žemėse. Rekonstravus to meto leidybos repertuarą ir pasitelkus įvairius archyvinius bei spausdintinius šaltinius, skaitytojams pirmą kartą kompleksiškai atskleidžiamas besikeičiantis nagrinėjamo laikotarpio Didžiosios Lietuvos lietuviškos knygos pasaulis: jos kiekybinis ir kokybinis augimas, vietos ir vaidmens krašto gyvenime kaita, moderniam knygininkystės verslui būdingi privatizacijos ir profesionalizacijos procesai, techninė ir organizacinė knygos kūrimo, leidybos, gamybos ir platinimo pažanga, knygų lietuvių kalba rengimo ir spausdinimo tapimas tautinio sąjūdžio dalyvių raiškos būdu ir kovos už tautiškumo išsaugojimą priemone.
Knygoje taip pat analizuojama, kaip techninės ir organizacinės knygos verslo naujovės atsispindėjo Lietuvos poligrafijos pramonėje ir kaip jos centrų išsidėstymas atitiko lietuvių kultūros poreikius. Doc. dr. A. Navickienė aiškinasi, kas buvo lietuviškų pasaulietinių ir religinių raštų autoriai ir kokie knygos paminklai įkūnijo modernėjančios lietuvių kultūros bruožus. Autorė taip pat atskleidžia, kokiais knygų prekybos kanalais ir būdais spausdintiniai lietuviški tekstai plito visuomenėje ir kokiomis priemonėmis tas platinimas buvo skatinamas.
Parengta pagal https://www.kf.vu.lt.
Komentarų nėra. Būk pirmas!