Vilniaus universiteto biblioteka, švęsdama 440 metų sukaktį, vasario 25 d. 16.30 val. (VU bibliotekos P. Smuglevičiaus salėje) kviečia į parodos „Frustra vivit, qui nemini prodest – Veltui gyvena tas, kas niekam nenaudingas“, skirtos Kazimiero Leono Sapiegos 400-osioms gimimo metinėms, atidarymą ir katalogo „Bibliotheca Sapiehana“ pristatymą.
„Bibliotheca Sapiehana“ – tai garsios XVI-XVII a. vidurio Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Sapiegų giminės – Leono Sapiegos ir trijų jo sūnų, Jono Stanislovo, Kristupo Mikalojaus ir Kazimiero Leono – bibliotekos katalogas. Sapiegos į LDK istoriją įėjo ne tik kaip puikūs politikai, bet ir kaip dosnūs mecenatai bei fundatoriai, skyrę pinigų vienuolynų ir bažnyčių statymui. Tarp jų dovanų – 1655 m. Kazimiero Leono Sapiegos testamentu Vilniaus Jėzaus draugijos kolegijai padovanotos Sapiegų asmeninės bibliotekos knygos (apie 3 tūkstančiai tomų), gavusios „Bibliotheca Sapiehana“ vardą. Savo dydžiu ir svarba tai buvo antroji tokia knygų donacija Vilniaus universitetui (po Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto dovanotos bibliotekos, kurią sudarė apie 4-5 tūkstančius knygų).
„Katalogas gausiai iliustruotas Sapiegų bibliotekos knygų vaizdais. Atrenkant iliustracijas, siekta parodyti knygų įrišimus: ir puikiai išsilaikiusius pergamentinius, ir odinius, puoštus rulečių, rėžtukų ir pavieniais ornamentiniais, dažnai auksintais įspaudais. Nemažai Sapiegų bibliotekos knygų išleista garsiose to meto leidyklose (Elzevyrų, Plantenų ir kt.), jos išsiskiria spauda ir raižiniais, todėl stengtasi parodyti visapusį knygos grožį. Iliustracijose nemažai karinės, istorinės, gamtamokslinės, religinės tematikos vaizdų (miestų panoramų, mūšių scenų, portretų) ir tekstų, kuriuose yra Lietuvos ar kaimyninių šalių istorinių įvykių aprašymų“, – kalbėjo katalogo sudarytoja VU bibliotekos Retų spaudinių skyriaus darbuotoja Aušra Rinkūnaitė.
Renginyje dalyvaus senovinių šokių ansamblis „Festa Cortese“.
Komentarų nėra. Būk pirmas!