Orientalistikos skaitykla įsikūrė iki šiol nenaudotose, architektūriškai sudėtingose, bet įdomiausiose ir aukščiausiai esančiose Vilniaus universiteto bibliotekos patalpose. Vasario 15 d. ji pakvietė skaitytojus į naujas savo erdves. Pagal architekto Gintaro Pamerneckio parengtą projektą rekonstruotose erdvėse įgyvendinta vizija, kokia galėtų būti skaitykla, siejama su Rytų kalbų, istorijos, kultūros studijomis: šiek tiek paslapties, rimties ir netikėtumo. Modernūs ir funkcionalūs interjero sprendimai čia derinami su jaukia asmeninės, namų bibliotekos atmosfera, tam tikros detalės ne užgožia, bet paryškina įspūdingas miesto panoramas, atsiveriančias pro langus.
Naujos skaityklos atidaryme dalyvavo Vilniaus universiteto rektorius akad. Benediktas Juodka, prorektoriai, daug svečių, tarp kurių buvo ir Rytų šalių ambasadoriai, reziduojantys Lietuvoje.
Fakultetų skaityklų integravimas į centrinės Vilniaus universiteto bibliotekos erdves prasidėjo prieš pusmetį. VU rektorius akad. B. Juodka pasidžiaugė, kad šis procesas vyksta sklandžiai. „Esu įsitikinęs, kad naujoji skaityklos erdvė tikrai patiks Orientalistikos centro studentams“, – sakė rektorius. B. Juodka pabrėžė, kad biblioteka vaidina esminį vaidmenį studijų kokybės užtikrinimo procese.
Mokslo reikalų prorektorius prof. habil. dr. Jūras Banys taip pat džiaugėsi, kad centriniuose bibliotekos rūmuose duris atveria dar viena skaitykla. „Ne kiekvieną dieną tenka rinktis dėl tokio svarbaus reikalo“, – sakė jis. Savo kalboje J. Banys daug dėmesio skyrė ir tam vaidmeniui, kurį atlieka bibliotekos bei Orientalistikos centro darbuotojai. „Rytai šiandien demonstruoja milžinišką mokslinį potencialą. Todėl orientalistikos studijos – tai ne tik kalba, ne tik kultūros pažinimas. Mes kalbame apie ryšius tarp šalių ir mokslininkų, apie ateities perspektyvas“, – tvirtino jis.
Orientalistikos centro vadovas prof. Audrius Beinorius sakė, kad įsimins šią dieną kaip unikalią. „Šiandien atidarome mūsų naują skaityklą. Tai nereiškia, kad anksčiau mes neturėjome savo skaityklos, tačiau kai prieš 17 metų Orientalistikos centras atsikūrė Vilniaus universitete, mes tikrai neturėjome nieko. Viskas, ką dabar galima pamatyti skaitykloje, buvo sukaupta per tuos metus – labai lėtai, žingsnis po žingsnio“, – pažymėjo A. Beinorius.
Į atvirus naujosios skaityklos fondus perkelta VU Orientalistikos centro biblioteka – didžiausia orientalistinė mokslinė biblioteka Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Mokslinės ir mokomosios Azijos kalbų, kultūrų, religijų, filosofijos, antropologijos ir meno istorijos bibliotekos kolekciją sudaro daugiau kaip 10 tūkst. leidinių ne tik pagrindinėmis Vakarų Europos, bet ir japonų, kinų, sanskrito, hindi, pali, korėjiečių, persų, arabų, tibetiečių, mongolų, tailandiečių, pandžabi, kitomis retesnėmis Azijos kalbomis. Viena skaityklos patalpa paskirta Alfredo Binderio (Šveicarija) orientalistinei kolekcijai, kurią sudaro apie 4 tūkst. leidinių. Tai viena didžiausių ir nuosekliausių budistinės kultūros, filosofijos, religijos ir meno kolekcijų Centrinės ir Rytų Europos universitetuose.
„Orientalistikos skaitykla – trečioji integruota VU padalinio biblioteka. Centrinėje bibliotekoje jau atidarytos Filosofijos ir Filologijos skaityklos. Naujoji skaitykla – dar viena galimybė įgyvendinti studijų tarpdiscipliniškumo idėjas, dar viena mokslo tyrinėjimams, atradimams ir kūrybai įkvepianti erdvė“, – prieš naujos skaityklos atidarymo šventę kalbėjo VU bibliotekos generalinė direktorė Irena Krivienė.
Iš viso skaitykloje, susidedančioje iš penkių įvairaus dydžio erdvių, yra 17 darbo vietų, tarp jų 6 kompiuterizuotos. Taip pat suformuotos kelios nedidelės poilsiui, bendravimui skirtos erdvės su minkštasuoliais ir arbatos staliukais. Orientalistikos skaitykla turėtų būti tyliausia bibliotekos skaitykla, skirta ramiam, ilgų apmąstymų reikalaujančiam darbui.
Komentarų nėra. Būk pirmas!