Pasirodė nauja filosofės, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojos dr. Nerijos Putinaitės knyga „Trys lietuviškosios Europos: tauta, Europa, ES dabartinėje tapatybėje“.
Praėjus dešimtmečiui nuo įstojimo į Europos Sąjungą, jos kultūra, paveldas ir veikimas Lietuvoje iš kultūrinių diskusijų lauko jau perėjo į politines, sukuria naujas priešpriešas visuomenėje. „Kas kliudo jaustis esant visaverčiais europiečiais? Kodėl europietiškumas kai kada išgyvenamas kaip priedas prie tikrosios ir autentiškosios lietuviškos savivokos ar net kaip jai priešingas? Kodėl vis dar „grįžtame“ į Europą, ir kada šis grįžimas baigsis? Kas yra Europa, kuri mums būtų prasminga, sava ir verta pastangų?“ – klausiama knygos pratarmėje. Mėginant į šiuos klausimus atsakyti, išryškėja trys lietuviškosios Europos.
Filosofė, kultūros tyrinėtoja N. Putinaitė lietuviškosios tapatybės klausimus svarsto jau ilgą laiką: bene prieš dešimtmetį pasirodė jos studija „Šiaurės Atėnų tremtiniai“, kurioje imtasi kritiškai apmąstyti tai, kas plačiojoje visuomenėje atrodo savaime suprantama – nuostatas, kad lietuvių tauta esanti išskirtinė, didingesnė, senesnė, narsesnė, daugiau iškentusi už kitas.
„Naujasis Židinys-Aidai“, 2014, 208 p., ISBN 9786099505992.
Komentarų nėra. Būk pirmas!