Gegužės 8 dieną Mažojoje auloje iš visų Vilniaus universiteto fakultetų atstovybių susirinkę delegatai išrinko naują VU SA prezidentą – Tarptautinių santykių ir politikos mokslų insituto doktorantą Liutaurą Gudžinską. Jis pakeitė dvejus metus prezidentavusią Moniką Sičiūnaitę.
Naujasis prezidentas laimėjo užtikrinta balsų persvara. L. Gudžinkas surinko 86 delegatų balsus, o jo konkurentė Vaida Petrauskaitė, Matematikos ir informatikos fakulteto trečio kurso finansų draudimų matematikos studentė – 38.
Naujasis prezidentas gali pasigirti solidžia darbo patirtimi. Jis dirbo Lietuvos Vyriausybės kanceliarijos Europos Sąjungos politikos departamento politikos analizės skyriaus vedėju, studijavo Jungtinėse Amerikos valstijose.
Studentų atstovavimo įgūdžių Liutauras įgijo būdamas studentų atstovu VU Senate, VU Mokslo komitete, VU TSPMI Taryboje.
Kalbiname Liutaurą apie jo tikslus ir planus.
Kaip vertini dabartinę VU SA padėtį ir veiklą?
VU SA yra kaip ugnikalnis, kuris jau kunkuliuoja, bet dar neišsiveržė. Kartais galbūt trūksta profesionalumo, bet atstovybė turi didelį potencialą, kurį tikiuosi išnaudoti.
Kaip stengsiesi išlaikyti VU SA lygį, dvidešimt metų trunkančias tradicijas?
Pirmiausia reikės pasisemti patirties iš buvusios prezidentės, konsultuotis su fakultetais. Taip pat svarbu išlaikyti dabartinę biuro komandą. Sudėtis šiek tiek keisis, bet ypatingų revoliucijų nebus. Aš noriu ne kažką išlaikyti ar išsaugoti, bet pagerinti. Matau, ką tikrai galima pataisyti, demokratizuoti. Dabar atėjo naujas dvidešimtmetis ir manau, jog galima daryti kažką naujo.
Ir savo rinkiminėje programoje, ir konferencijoje dažnai minėjai demokratizaciją. Galbūt remsiesi patirtimi įgyta JAV?
Ypatingų naujovių šiuo atveju nepritaikysi. Demokratizavimo procesas remtųsi vakarietiška patirtimi – tiesioginiais rinkimais. Svarbiausia yra įtraukti studentus į savivaldą, nesvarbu ar jie yra studentų atstovybės nariai ar ne. Tai pakeistų dabartinę ataskaitinės rinkiminės konferencijos rinkimų formą.
Vieni iš tikslų, nurodytų rinkiminėje programoje, yra skaidrumas, studijų kokybės gerinimas, studentų nusirašinėjimo problemos mažinimas. Kokiais konkrečiais veiksmais ketinate to siekti?
Skaidrumas siejasi su demokratiniu procedūrų įtvirtinimu, lėšų panaudojimo viešinimu. Jos dabar yra efektyviai panaudojamos, nešvaistomos, bet kodėl nepadarius taip, kad visi galėtų apie tai sužinoti. Svarbu kalbėti su kitomis studentų organizacijomis. Svarbu užmegzti dialogą, nieko neslėpti, neregzti intrigų. Studijų kokybės lygį galime kelti skatindami administraciją dirbti kartu. Svarbu užtikrinti grįžtamąjį ryšį, kad į studentų nuomonę būtų atsižvelgiama fakultetuose. TSPMI nusirašinėjimo problema išspręta, remsiuosi šia patirtimi.
Išsamų interviu su naujuoju VU SA prezidentu skaitykite „Universitas Vilnensis“ laikraštyje birželio mėnesį.
Komentarų: 1
2010-05-17 11:34
ugnikalnisUgnikalnis turėtų ne Įsiveržti, o IŠsiveržti.