Vilniaus universiteto Telekomunikacijų mokslo centrą papildė vertingas duomenų centro serveris „Tecal Blade Server 6000“. Jį padovanojo UAB „Huawei Technologies (Vilnius)“. Ta proga šiame centre apsilankė Kinijos Liaudies Respublikos ambasadorius Lietuvoje J. E. Liu Zengwenas, UAB „Huawei Technologies (Vilnius)“ generalinis direktorius Baltijos regionui Zhang Xibo, šios bendrovės pardavimų direktorius Baltijos šalims Aurimas Eidžiūnas.
„Reikia pasidžiaugti ne tik įranga, bet ir jaunais žmonėmis, doktorantais, kurie čia dirba. Šį centrą matau kaip atskaitos tašką didesnei laboratorijai. Telekomunikacijų rinka auga, taigi tikiuosi, kad telekomunikacijos sukurs didžiąją dalį ekonomikos, bendrojo vidaus produkto“, – sakė į Telekomunikacijų mokslo centrą atvykęs l. e. p. VU rektorius prof. habil. dr. Jūras Banys.
J. E. Liu Zengwenas pažymėjo, kad „Huawei“ Kinijoje užima aukštas pozicijas. „Manau, kad ryšiai tarp Vilniaus universiteto ir „Huawei“ tyrimus bei šiuolaikines technologijas pakels į dar aukštesnį lygmenį. Šis centras naudingas ne tik Vilniaus universiteto studentams, bet ir visai visuomenei“, – Kinijos Liaudies Respublikos ambasadorius buvo nusiteikęs optimistiškai.
Naudodamiesi šiuo duomenų centro serveriu skaičiavimus atlieka Fizikos fakulteto Radiofizikos katedros II kurso doktorantai Jevgenijus Krivochiža ir Jurgis Aleksandravičius.
„Iš principo galime atlikti bet kokius skaičiavimus. Serveriui nesvarbu, kokia programa paleista. Pavyzdžiui, jis gali apskaičiuoti antenos spinduliuotę. Antenų dizainas dabar itin plačiai plėtojamas. Vienas pagrindinių mūsų produktų – pasaulinio lygio moksliniai straipsniai. Šiuo serveriu gautus matavimus galime panaudoti rašydami tokius straipsnius arba patikrinti mokslininkų iškeltas teorijas ir jas toliau plėtoti“, – serverio privalumus paaiškina J. Krivochiža. Jo kolega papildo, kad šis skaičiavimų serveris padeda kurti belaidžio ryšio sistemų prototipus, aprašant juos matematiniais modeliais: „Kai galima kokią nors sistemą aprašyti matematiškai, nebereikia jos sukurti, kad galėtume išbandyti, ar ji gerai veikia. Čia ir padeda didelio našumo skaičiavimai.“
Kaip eilinis vartotojas gali pajusti šio prietaiso naudą? „Grandinė labai ilga, bet galutinis produktas, galima sakyti, yra spartesnis interneto ryšys. Esame susikoncentravę ties belaidžio ryšio technologijų tobulinimu, spartinimu“, – esminę praktinę pusę įvardija J. Aleksandravičius. Taigi paprastas gyventojas Telekomunikacijų mokslo centre esančio serverio naudą pajus tada, kai mobiliojo ryšio operatorius pasiūlys spartesnį ir patikimesnį belaidį ryšį.
Apie Telekomunikacijų mokslo centrą
Komentarų nėra. Būk pirmas!