Nuo 2020 m. gegužės mėnesio pradedamas įgyvendinti dvejus metus truksiantis ERASMUS+ KA2 strateginių partnerysčių projektas – Jaunimo savanorių edukatorių e. mokymosi programa, skirta jauniems migrantams ir pabėgėliams. Šiame projekte dalyvaus ir Vilniaus universiteto (VU) atstovai. Jie bus atsakingi už projekto metu sukurtos e. mokymosi platformos mokymo kokybės užtikrinimą.
Pagrindinis šio projekto tikslas – įgalinti jaunus migrantus ir pabėgėlius kurti ir siūlyti plačiajai visuomenei jų gebėjimus ir talentus atitinkančias dirbtuves (angl. workshops), kuriose jie galėtų dalytis su kitais savo žiniomis ir kultūra. Projekte dalyvaujančios VU Ugdymo mokslų instituto dėstytojos asist. dr. Sandra Kairė ir jaun. asist. Justina Garbauskaitė-Jakimovska prisidės prie internetinių kursų jauniems migrantams ir pabėgėliams kūrimo, vertins kuriamų kursų turinį ir teiks grįžtamąjį ryšį.
VU yra atsakingas ir už sukurtų mokymo(si) kursų sertifikavimą, užtikrinantį, kad šioje e. mokymosi platformoje kursus baigęs asmenys gautų jų įgytą patirtį patvirtinantį pažymėjimą.
Jaunimo savanorių edukatorių programa yra orientuota į jaunų migrantų ir pabėgėlių integracijos skatinimą vietos bendruomenėje ir siekia padėti jiems lengviau įsitraukti į darbo rinką. Planuojama, kad projekto rezultatai pasieks 260 000 asmenų, 300 jaunimo ir švietimo organizacijų ir 50 nacionalinių, ES ir tarptautinių tinklų, susijusių tiek su jaunimo, tiek su neformaliuoju ir formaliuoju ugdymu.
Šio projekto metu bus sukurta e. mokymosi platforma, kurią sudarys internetiniai mokymosi kursai, leisiantys jauniems savanoriams migrantams ir pabėgėliams tapti savanoriais edukatoriais. Platformoje taip pat bus skelbiama mokymo medžiaga, skirta jaunimo darbuotojams, kurie taps jaunuolių savanorių ugdytojais, palengvinsiančiais jaunų migrantų ir pabėgėlių mokymosi procesą. Projekto įgyvendinimo metu abi tikslinės grupės taip pat dalyvaus skirtinguose mokymuose.
Į projektą bus įtraukta 30 jaunų migrantų ir pabėgėlių, kuriems bus pasiūlyta 60 mokymosi dirbtuvių. Be to, projekte dalyvaus 12 jaunimo darbuotojų, kurie taps šių jaunuolių savanorių ugdytojais. Siekiama, kad projektui pasibaigus šia mokymosi platforma naudotųsi 3500 jaunų migrantų ir pabėgėlių.
Projekto konsorciumą sudaro šios NVO organizacijos: projekto koordinatoriai TeachSurfing (Germany), Center for Social Innovation CSI (Kipras), Verein Multikulturell (Austrija), CESIE (Italija) GEYC (Rumunija) ir Vilniaus universitetas.
Komentarų nėra. Būk pirmas!