Vilniaus universiteto Senato salėje lapkričio 29 d paskelbta apie tai, kad 2007 m. pavasarį vėl bus įteiktos premijos pažangiausiems Lietuvos mokslininkams, verslininkams ir kultūros veikėjams. Akademinė, verslo ir kultūros visuomenė jau gali pradėti rengti paraiškas Mokslo pažangos, Partnerystės pažangos ir Kultūros pažangos premijoms.
Susirinkime apžvelgta ir įvertinta pirmųjų premijos metų patirtis bei nubrėžtos gairės 2007 m. apdovanojimams. NPP komiteto kancleris, Vilniaus universiteto mokslo reikalų prorektorius prof. Juozas Vaitkus teigė, kad specialiai suburta mokslininkų grupė iš Lietuvos mokslų akademijos, Lietuvos mokslo tarybos ir Vilniaus universiteto, remdamasi pirmųjų Nacionalinės pažangos premijos metų patirtimi ir NPP komiteto įdirbiu, šiek tiek sugriežtino reikalavimus tiek teikiant paraiškas premijoms, tiek jas įvertinant. Manome, kad tai palengvins NPP komiteto darbą bei padės objektyviau įvertinti kandidatų veiklą ir nuopelnus Lietuvos pažanga”, – teigia prof. J. Vaitkus.
NPP komiteto darbo reglamente aiškiau suformuluoti Mokslo pažangos, Partnerystės pažangos ir Kultūros pažangos premijų kriterijai. Ypač daug dėmesio bus kreipiama į kandidatų pastebimumą pasaulyje, įtaką svarbiausiems artimiausių dešimtmečių šalies ekonominio ar kultūrinio vystymosi veiksniams, išradimų, kūrybinės ar taikomosios veiklos produktyvumą.
Kandidatus Nacionalinei pažangos premijai 2007 m. galės siūlyti ne tik mokslo institucijos, verslo, pramonės, meno, kultūros asociacijos ar pelno nesiekiančios organizacijos, bet ir ne mažesnės kaip penkių asmenų mokslininkų, verslininkų ar kultūros veikėjų iniciatyvinės grupės.
Paraiškos premijoms bus priimamos nuo 2007 m. vasario 1 d. iki 2007 m. kovo 19 d. paskelbti laureatus iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje numatyta 2007 m. gegužės viduryje.
Nacionalinė pažangos premija įsteigta 2006 m. kovo 2 d. Pirmoji apdovanojimo ceremonija vyko gegužės 28 d. Vilniaus universiteto Tetaro salėje. Nacionalinės pažangos premijos skiriamos siekiant paskatinti Lietuvos intelektualinį progresą, mokslo, kultūros, verslo ir visuomenės augimą. Premija siekiama plėtoti efektyvius mokslo ir verslo ryšius, skatinti pilietiškai atsakingo ir brandaus verslo indėlį į Lietuvos intelektualinę, kultūrinę ir socialinę pažangą. Nacionalinės pažangos premijos iniciatoriai: Vilniaus universitetas, LNK ir “Hansabankas”.
Komentarų nėra. Būk pirmas!