Rugsėjo 27 d. Jungtiniame gyvybės mokslų centre vyko Europos patentų akademijos seminaras apie intelektinės nuosavybės teises. Seminare pranešimus skaitė Europos patentų tarnybos Patentų akademijos ekspertai Giovanni Arca ir Ianas Hartwellas.
Seminare dalyvavo per 40 Saulėtekio slėnio mokslininkų, doktorantų iš Vilniaus universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto ir Fizinių ir technologijos mokslų centro. Dalyviai susipažino su intelektinės nuosavybės apsaugos mechanizmais, jų realizavimo strategijomis ir verslo modeliais.
Pasakojimus, kaip intelektinės nuosavybės pagrindu buvo kuriamos įmonės ir kokiais būdais buvo komercializuojami išradimai, o jų rinkos vertė išaugdavo nuo nulio iki milijonų eurų, pranešėjai iliustravo pasitelkdami praktinius pavyzdžius. Ekspertai pabrėžė, kad neužtenka tik apsaugoti sukurtą intelektinę nuosavybę, dar svarbesnis yra kitas etapas – kaip pasinaudojant turima apsauga plėtoti sėkmingą verslą, kaip pasirinkti tinkamą verslo modelį ir nebijoti jį keisti.
Patentas yra tik viena iš intelektinės nuosavybės apsaugos priemonių ir tai mokslininkai turi suvokti nuo pirmųjų gautų rezultatų. Kompleksinės apsaugos priemonės (patentai, duomenų bazės, prekės ženklai ir t. t.) įvairių idėjų apsaugai duoda geresnių ekonominių rezultatų.
Dalyviai susipažino su intelektinės nuosavybės apsaugos būdais, patentavimo procedūromis, kriterijais, kuriuos turi atitikti išradimas, kad jį būtų galima patentuoti. Praktiniuose užsiėmimuose dalyviai išbandė patentų paieškos įrankį Espacenet. Ekspertai ne kartą pažymėjo, kad mokslininkai turėtų kreiptis patarimų į šios srities specialistus – patentinius patikėtinius, intelektinės nuosavybės valdymo ir komercinimo skyriaus darbuotojus. Kuo anksčiau jie bus įtraukti į idėjos apsaugą, tuo lengviau jiems bus realizuoti savo idėjas visuomenės poreikiams tenkinti.
Europos patentų akademijos seminarą apie intelektinės nuosavybės teises organizavo Vilniaus universiteto Mokslo ir inovacijų direkcijos Intelektinės nuosavybės valdymo ir komercinimo skyrius Lietuvos Respublikos valstybinio patentų biuro iniciatyva.
Komentarų nėra. Būk pirmas!