Lapkričio 26-ąją Vilniaus universitetas atvėrė duris pulkui studijomis susidomėjusių moksleivių. Juos pasitiko spalvingai pasipuošusios komandos iš įvairių fakultetų, agituojančios rinktis jų siūlomas specialybes. Renginio svečiai galėjo sužinoti apie priėmimo į Universitetą sąlygas, studijų finansavimą, mainų programas bei perspektyvas baigus mokslus. Šventės organizatoriai mielai atsakinėjo į daugybę kilusių klausimų bei dalijo patarimus būsimiesiems studentams.
Moksleiviai nedrąsiai šurmuliavo rūmų fojė. Visų pirma dėmesį traukė nuo ekonomistų stendo sklindanti muzika. „Ji padeda sušildyti atmosferą, moksleiviams kur kas drąsiau prieiti prie studentų atstovų“, – teigė iš Radviliškio atvykusi Gintarė. Tokios pat gudrybės griebėsi ir Komunikacijos fakultetas. Šių komandų idėjos buvo panašios: svečiams jie demonstravo studentiško gyvenimo akimirkas: nuotraukose užfiksuotus gyvenimo „barakuose“ ypatumus bei linksmybes fuksų stovyklose. Be to, KF puikavosi studentų atstovybės laimėjimais už geriausiai pavykusias pirmakursių stovyklas. Prie filosofų stendo buvo teikiamos psichologinės konsultacijos, vyko viktorina, o aplink sukinėjosi jų simbolis – didžiasnapė mėlynsparnė varna. Kitas paukštis – žalias pelėdžiukas – pristatė Kauno humanitarinį fakultetą. Aktyvumu ypač pasižymėjo gamtininkų komanda, kuri mielai atsakinėjo į moksleiviams kilusius klausimus. Taip pat šio fakulteto studentai ėmėsi iniciatyvos važinėti po Lietuvą, populiarindami GMF siūlomas specialybes. Išradingieji fizikai viliojo būsimus studentus pasitelkdami vizualines priemones. Jie demonstravo savo žinias ir sugebėjimus praktiškai – parodydami susidomėjusiems jaunuoliams, kaip veikia Rubenso flinkubas – dujinis įrenginys, matuojantis garso bangas. Istorikai buvo pasipuošę riterių šarvais ir viduramžiška dvasia prie savo stendo priviliojo daugybę lankytojų. Medikai tradiciškai vilkėjo baltais chalatais, teikė konsultacijas ir matavo kraujospūdį. „Žinojau, kad VU atsirado nauja specialybė – kineziterapija, norėjau sužinoti apie ją daugiau, o gavęs nemažai naudingos ir aktualios informacijos apsisprendžiau bandyti ten stoti“, – dėstė moksleivis Tomas. Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto atstovai dalijo svečiams reklaminę atributiką: brošiūras apie siūlomas specialybes bei reklaminius lankstinukus ir kvietė nepraleisti paskaitos „Universitetas ir politikos mokslai“, kurią skaitė prof. habil. dr. Alvydas Jokubaitis. Rimtai politika besidomintis moksleivis Vaidas iš Vilniaus sakė, jog paskaita jam iš tiesų buvo naudinga, ir jis galutinai nusprendė studijuoti būtent šiame institute.
VU rektorius Benediktas Juodka sveikino moksleivius, susirinkusius į senosios Alma Mater auditoriją, kur jie galėjo pajusti tikrą studentišką dvasią. Jaunimo norą įstoti į VU skatino kalbėdamas apie neseniai renovuotas Filosofijos fakulteto patalpas, didelius laimėjimus matematikos srityje, aukštą pilotažą medicinoje bei Europinio lygio lazerių tyrimų centrą. Universiteto vadovas didžiavosi geru studijų lygiu. Baigdamas kalbą rektorius juokavo: „Aš gimiau VU, čia dirbau daug metų, čia ir numirsiu“.
Studijų direktorius prof. Gintaras Dikčius kalbėjo apie žemiškus reikalus: studijų finansavimą, mainų programas bei stipendijas. Priėmimo skyriaus vedėjas doc. Aloyzas Pažėra aiškino, kaip tapti VU studentu. Daugelis kalbintų studentų pripažino, kad ši paskaita davė daugiausia naudos, nes suteikė reikalingiausios informacijos ir įkvėpė dar rimčiau kibti į mokslus. Prof. habil. dr. Algis Petras Piskarskas, atstovaujantis Kvantinės elektronikos katedrai ir Lazerinių tyrimų centrui, skaitė paskaitą apie lazerių mokslą: nuo fundamentinių tyrimų iki aukštųjų technologijų. „Man teko garbė kalbėti apie tokias stiprias mokslo kryptis, kurios sudaro mūsų šalyje savotišką proveržio dvasią“, – teigė pranešėjas. „Įdomu buvo sužinoti apie šių technologijų įmones, taip pat susipažinti su Lietuvos lazerių pramonės eksportu, nes apie tai nebuvau girdėjęs“, – kalbėjo gimnazistas Mantas.
„Profesinė orientacija mokyklose nevyksta, todėl skleisti informaciją – pagrindinis šio renginio tikslas“, – teigė vienas iš renginio organizatorių doc. A. Pažėra. Dėl šios priežasties Vilniaus universitetas, vykdydamas aktyvią informacijos perdavimo politiką, su 11 gimnazijų pasirašė partnerystės sutartis. „Dėl studijų programos ir vietos apsisprendžiau jau seniai, bet norėjosi daugiau informacijos tam tikrais klausimais, ją ir gavau šiame renginyje“, – teigė abiturientė Monika. Dauguma kalbintų svečių pritarė šiai nuomonei ir džiaugėsi gerai suorganizuotu renginiu.
Studijų mugę ruošę ir prie stendų dirbę studentai noriai populiarino studijas Vilniaus universitete. Jie sakėsi esą šio Universiteto patriotai. Organizatoriai žada surengti studijų muges ir kituose Lietuvos miestuose.
Komentarų: 1
2014-06-21 11:11
DillyThe truth just shines thogurh your post