Švietimo ir mokslo ministerijos iniciatyva dešimtyje Lietuvos regionų steigiami interaktyvūs ir tarpdisciplininiai STEAM (gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos ir menų (kūrybiškumo)) atvirosios prieigos centrai (APC). Jie prisidės prie gamtos mokslų populiarinimo tarp mokinių, įvairių sričių inovacijų išbandymo ir jaunųjų tyrėjų ugdymo.
Šiuose centruose moksleiviai ne tik susipažins su gamtos, technologijų, inžinerijos ar matematikos mokslų dėsniais, naujaisiais atradimais, bet ir patys atliks eksperimentus, lavins pažintinius gebėjimus, vaizduotę, kūrybą. APC padės pasirengti būsimoms studijoms ir tolesnei karjerai. Visuomenei juose bus pristatomi mokslininkų vykdomi tyrimai, mokslo atradimai, inovacijos, o mokytojai galės kelti kvalifikaciją. STEAM atvirosios prieigos centrų veikla vienys mokyklas, universitetus, mokslo atradimus „įdarbinančius“ verslo atstovus.
Planuojama, kad kiekviename STEAM centre veiks keturios laboratorijos: biologijos ir chemijos; fizikos ir inžinerijos; robotikos ir informacinių technologijų; specializuota laboratorija, atitinkanti konkretaus regiono / miesto ypatumus. Vilniaus universitetas kartu su Vilniaus Gedimino technikos universitetu steigia Jungtinį Vilniaus STEAM APC. Jame veiks aštuonios laboratorijos.
Minėtų universitetų atstovai birželio pabaigoje organizavo diskusiją „Lietuvos STEAM APC: bendros sąsajos ir regioniniai ypatumai“. Joje siekta apžvelgti STEAM atvirosios prieigos centrų veiklos modelius ir iššūkius, ES paramos panaudojimą šiems centrams steigti ir įveiklinti, tinklinio bendradarbiavimo (švietimas–mokslas–verslas) galimybes, taip pat formaliojo ir neformaliojo švietimo aspektus.
Diskusijos dalyviai darbo grupėse aptarė probleminius STEAM veiklos klausimus: bendradarbiavimo modelį tarp STEAM APC dalyvaujančių šalių steigėjų, centrų aprėptį, besilankančių mokinių skaičių, prieinamumą, veiklos rodiklius, laboratorijų veiklų turinį, mokytojų kvalifikacijos tobulinimą, finansavimą. Regioninių STEAM APC atstovai supažindino su regionuose kuriamomis specializuotomis jūros mokslų, medijų, virtualios realybės, astronomijos ir kitomis laboratorijomis. Diskusijoje dalyvavo beveik 100 atstovų iš įvairių Lietuvos švietimo sistemos institucijų.
Komentarų nėra. Būk pirmas!