Gegužės pabaigoje Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakultete vyko 70-oji studentų mokslinės veiklos konferencija. Atskirose savaitę trukusios konferencijos sekcijose buvo pristatyta daugiau kaip 450 mokslo darbų. Studentų darbų pristatymus vertino VU Medicinos fakulteto dėstytojai, įvairių sričių gydytojai. Kiekvienoje sekcijoje atrinkti trys geriausius darbus parengę studentai buvo apdovanoti laureatų diplomais ir dovanėlėmis, o pirmą vietą pelnę darbai buvo pristatyti plenarinėje konferencijoje, kuri užbaigė jubiliejinį renginį.
Plenarinės konferencijos dalyvius sveikinusi VU Medicinos fakulteto doktorantūros ir mokslo reikalų prodekanė prof. Janina Tutkuvienė pasidžiaugė mokslo darbų gausa, temų aktualumu ir aktyvių, smalsių studentų įsitraukimu į mokslą. Profesorė palinkėjo studentams ne tik nuosekliai gilintis į pasirinktą sritį, bet ir nepamiršti žvalgytis aplinkui, stebėti, kuo užsiima kolegos, ieškoti sąlyčio taškų ir tarpdiscipliniškumo galimybių.
Apie studentų mokslinės veiklos pradžią, istoriją ir tradicijas VU Medicinos fakultete papasakojo medicinos istorijos lektorius dr. Aistis Žalnora. Savo pristatymą istorikas gausiai iliustravo senomis nuotraukomis, kuriose studentai galėjo atpažinti savo dėstytojus, iš nuotraukų žvelgiančius dar studentiškais veidais.
Konferencijos dalyvius pasveikino VU „iGEM“ komandos vadovas Medicinos fakulteto VI kurso studentas Gabrielius Jakutis. Jis pristatė savo komandos, sudarytos iš įvairių VU fakultetų studentų, mokslinį darbą, įvertintą ir pripažintą pasauliniu mastu.
Dar vieni tarptautinio konkurso nugalėtojai Vilniaus Gedimino technikos universiteto IV kurso studentai E. Daškevičius ir T. Klebonas pristatė savo mokslinį tarpdisciplininį darbą (medicina (reabilitacija) ir informacinės technologijos), kuriame išdėstė, kaip virtuali realybė galėtų prisidėti prie traumas patyrusių ir sveikstančių asmenų fizinių gebėjimų gerinimo ir palengvintų gydytojų reabilitologų darbą.
„Organizuoti tokius renginius kaskart yra iššūkis, niekada nežinai, kokių staigmenų ar netikėtumų gali sulaukti. Nerimauju nuo pradžios iki pabaigos, tačiau džiaugiuosi, kad tiek pristatymai sekcijose, tiek baigiamasis renginys praėjo sklandžiai“, – kalbėjo studentų mokslinės veiklos kuratorė ir konferencijos organizatorė doc. dr. Laura Nedzinskienė. Ji pasidžiaugė, kad visi pristatyti studentų darbai liks ne tik atmintyje, bet ir gražiai išleistoje renginiui skirtoje knygoje ir taps įkvėpimo šaltiniu kitiems.
Komentarų nėra. Būk pirmas!