Išvažiavote į tolimą kelionę ir nepamenate ar išjungėte lygintuvą? Ne bėda, jei turite išmanųjį telefoną. Po kelerių metų galėsite valdyti namuose paliktus prietaisus – išjungti, įjungti, o gal net palaistyti gėles. Apie tokias galimybes prasitarė VU Radiofizikos katedros dėstytojai, organizuojantys „Machine to machine“ („M2M“) mokymus fizikos fakultete. Jau kovo 5 dieną į įvadinį susitikimą atvyko studentai, turintys idėjų ir ketinantys jas realizuoti, norintys kažko išmokti ar sukurti, bet nežinantys kaip. Visko, ko reikia – žinias, įrangą, pagalbą – suteiks Radiofizikos katedros dėstytojai, „Wilibox“ ir „Tele2“.
Studentai, norintys dirbti „M2M“ laboratorijoje, susitiko su „Wilibox“ atstovais, kurie supažindino studentus su verslumo ugdymo projektais, papasakojo apie įvairius „M2M“ projektų aspektus, pateikė keletą galimų projektų idėjų. Su laboratorijos įranga, kurią universitetui padovanojo „Wilibox“ ir „Tele2“, bus galima susipažinti laboratorijos atidarymo metu kovo mėnesį.
Pirmojo susitikimo metu studentai užpildė anketas, pagal kurias bus suskirstyti į atskiras grupes. Turintys savo idėjų iš karto galės pradėti jas įgyvendinti praktikoje, „M2M“ laboratorijoje. Prie vieno projekto bus grupuojami įvairių kursų studentai. Visi, pateikę savo projektų idėjas ir praėję atranką, bus aprūpinti reikalinga įranga sėkmingam projektų įgyvendinimui.
Kovo mėnesio viduryje vyks kitas užsiėmimas, kurio metu studentai su projektų vadovais galės aptarti projektų įgyvendinimo galimybes, iškylančias problemas, reikalingos įrangos įsigijimą.
Vėliau kas mėnesį vyks panašūs užsiėmimai, į kuriuos bus kviečiami aukštos kvalifikacijos specialistai iš Lietuvos ir užsienio verslo įmonių. Bus gvildenami Linux pagrindai, procesoriaus programavimo principai, „M2M“ tinklo technologijos ir servisai, vadybos ir marketingo klausimai bei kitos temos.
VU Fizikos fakulteto dėstytojai savo ruožtu surengs apie dešimt vienos akademinės valandos mikrovaldiklių architektūros, jų programavimo ir taikymo teorinių užsiėmimų bei tokiomis temomis kaip procesorių programavimas, IP kompiuteriniai tinklai, Linux operacinė sistema. Tai bus paskaitos ir praktikos užsiėmimai mažiau žinių turintiems studentams.
Fizikos fakulteto partneris „Wilibox“ „M2M“ laboratorijai jau padovanojo dvylika „Carambola“ plokščių (tai išimtinai „Wilibox“ produktas), kuriose pagrindinis objektas – procesorius su Linux operacine sistema. Šioje plokštėje yra įvairių sąsajų, kurių pagalba galima prijungti įvairius tinklo (ir ne tik tinklo) įrenginius, jutiklius, valdiklius (tai periferinė įranga), kurie gali keistis informacija su procesoriumi. Duomenys gali būti išsaugoti išorinėje duomenų bazėje, kurią žmogus gali įvairiais pjūviais stebėti, analizuoti ir pasiųsti per atstumą įsakymus, atlikti tam tikrą operaciją, pasinaudodamas išmaniuoju telefonu ar planšetiniu kompiuteriu. „M2M“ laboratorijoje bus einama nuo paprasto prie sudėtingo, tad iš pradžių studentai mokysis programuoti valdiklius ir tik vėliau procesorius.
Darbas „M2M“ laboratorijoje ir bendradarbiavimas su „Wilibox“ ir „Tele2“ atstovais – puikus šansas fiziką studijuojantiems studentams realizuoti save, įgyvendinti savo idėjas ir įgyti patirties. Studentai, dirbdami su specialistais, turės galimybę gauti vietą praktikai ar net darbui. Geriausių projektų autoriai bus skatinami „M2M“ laboratorijos rėmėjų prizais. Jie taip pat galės parduoti savo paruoštą projektą arba sukurti savo verslą.
Komentarų nėra. Būk pirmas!