Vilniaus ir Kauno technologijos universitetų vadovai pabrėžė, kad bendradarbiavimo poreikis atsirado atsižvelgus į mokslo, studijų ir naujų technologijų bei inovacijų svarbą Lietuvos valstybės raidai, taip pat į VU ir KTU daromą įtaką visuomenei ir į giluminį reformų pobūdį abejuose universitetuose. Bendradarbiaujant siekiama visuomenės pažangos, mokslo integracijos ir plėtros, studijų proceso tobulinimo, efektyvesnio universitetų išteklių valdymo.
„Mūsų universitetai daug dirba įgyvendindami strateginius siekinius, kurie leis realiai priartėti prie tarptautinių standartų studijų ir mokslinių tyrimų srityse ir užtikrins inovacijomis grįstą šalies ateitį. Suvieniję jėgas, keisdamiesi patirtimi ir vykdydami bendras veiklas, tikimės prisidėti prie spartesnio Lietuvos aukštojo mokslo sistemos ir visos valstybės vystymosi“, – teigė VU rektorius Artūras Žukauskas.
„Veikiant po vieną sunku pasiekti norimų rezultatų ir tai užtrunka labai ilgai, o sprendimų, jei norime turėti kokybišką aukštojo mokslo sistemą, tarptautiniu mastu konkuruoti pajėgius universitetus, reikia jau šiandien. Būti labiau girdimi visuomenės ir valstybės vadovų galime tik drauge koordinuodami savo veiksmus, turėdami bendrą poziciją svarbiausiais klausimais“, – sakė strateginio bendradarbiavimo sutartį su VU pasirašydamas KTU rektorius Petras Baršauskas.
VU ir KTU kartu teiks Švietimo ir mokslo ministerijai ir kitoms valstybinėms institucijoms siūlymus dėl studijų sistemos pertvarkos, bendrų bandomųjų studijų organizavimo projektų, doktorantūros ir podoktorantūros studijų plėtros.
Rektorių įsitikinimu, būtina tobulinti priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas sistemą ir Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti veiklą.
Universitetai teiks siūlymus atsakingoms institucijoms dėl Mokslo ir studijų įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių mokslo ir studijų veiklą, taip pat reglamentuojančių projektų, vykdomų mokslo ir studijų institucijose, finansavimą, tobulinimo, siekiant, kad teisinis reglamentavimas sukurtų geriausią teisinę aplinką mokslo ir studijų konkurencingumui.
Abi lyderiaujančios aukštosios mokyklos pasiryžusios dar glaudžiau bendradarbiauti kartu kuriant mokslinę produkciją, inicijuojant ir įgyvendinant bendrus projektus, keistis moksline ir technologine informacija ir ją sisteminti, skatinti abipusį dalyvavimą tarptautinėje tinklaveikoje.
P. Baršauskas ir A. Žukauskas tikisi, kad ši geranoriškumu ir atsakomybe visuomenei paremta iniciatyva duos konkrečių rezultatų ir politiniu lygmeniu.
Komentarų: 2
2015-09-30 11:38
PetrasSveikintina sueitis. Tik suvieniję jėgas mes aplenksime geriausius Estijos ir Latvijos universitetus ?
2015-09-30 12:40
MozėO ar tikrai yra Latvijoje universitetų, kuriuos reiktų pasivyti?