Kovo 21-oji paskelbta Pasauline žmonių su Dauno sindromu diena, nes šį sindromą lemia trys 21-os chromosomos. Visame pasaulyje žmonės kviečiami išreikšti solidarumą ir šią dieną dėvėti skirtingas kojines.
Pasaulinės Dauno sindromo dienos misija – teigiamo visuomenės požiūrio formavimas į Dauno sindromą turinčiuosius, šių žmonių ir jų šeimų integracija į visuomenę, socialinių paslaugų tobulinimas bei jų lygiavertis prieinamumas.
„Kartu su mumis gyvena daugybė pačių įvairiausių žmonių ir privalome suprasti, jog jie yra tokie patys žmonės, piliečiai, asmenybės kaip ir kiekvienas mūsų“, – kalba Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų (VUL SK) Medicininės genetikos centro vadovas, VU Medicinos fakulteto dekanas prof. Algirdas Utkus.
„Labai džiaugiamės aktyvia Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacijos veikla ir vaisingu bendradarbiavimu. Tik kartu galime daug nuveikti visų mūsų labui“, – dalijasi mintimis gydytoja genetikė dr. Aušra Matulevičienė.
Pasaulinė Dauno sindromo diena mūsų šalyje minima nuo 2014 m., o pasaulyje – 14-ąjį kartą. Kiekvienais metais šia proga Lietuvoje organizuojama ir mokslinė-praktinė konferencija. Šiemet Pasaulinės Dauno sindromo dienos proga konferencija „Nepalik nei vieno nuošalyje“ vyks kovo 22 d. (daugiau informacijos čia).
Konferencijos organizatoriai: Lietuvos Žmogaus genetikos draugija, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Biomedicinos mokslų instituto Žmogaus ir medicininės genetikos katedra, VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos Medicininės genetikos centras, Žmonių su Dauno sindromu ir jų globėjų asociacija.
Komentarų nėra. Būk pirmas!