Vasario 3 d. 17.30 val., likus kelioms dienoms iki Tarptautinės moterų ir mergaičių mokslo dienos, vyks Europos universitetų aljanso „Arqus“ organizuojamas virtualus moterų ir akademinės bendruomenės renginys – diskusija, kurioje ypatingas dėmesys bus skiriamas aptarti, ar „sunkieji“ mokslai (gamtos mokslai, technologijos, inžinerija ir matematika) yra prieinami moterims ir tarp jų populiarūs.
Visoje Europoje šiandien vis dar iškyla daugybė problemų, susijusių su lyčių nelygybe aukštosiose mokyklose. Pastebima, kad ši atskirtis didėja tiesiogiai proporcingai akademinei hierarchijai. Šiam reiškiniui apibūdinti dažniausiai pasitelkiama „stiklinių lubų“ metafora, reiškianti nematomus apribojimus, kurie, vykdant įvairias su lyčių lygybe susijusias apklausas ir tyrimus, nėra įtraukiami. Su šiais apribojimais įvairiose institucijose moterys susiduria kopdamos karjeros laiptais, siekdamos užimti aukštus postus. Todėl itin svarbu lyčių nelygybę Europos universitetuose aptarti remiantis tinkamais duomenimis.
Jau ketvirtojoje „Arqus“ diskusijoje, kurioje dalyvaus ir savo patirtį pristatys žymios mokslininkės, bus kalbama apie akademinės karjeros siekiančių moterų laukiančias kliūtis, iššūkius bei galimybes.
Dalijantis istorijomis apie moterų pasiekimus moksle, diskusijoje bus keliami ir aptariami svarbiausių pokyčių klausimai ir priemonės jiems įgyvendinti, siekiant paskatinti susidomėjimą moksliniais tyrimais bei jų aktualumu.
Diskusijoje dalyvaus mokslininkės Helène Courtois iš Liono universiteto, Sandra Pralgauskaitė iš Vilniaus universiteto, Margarita Sánchez Romero iš Granados universiteto ir Renate Dworczak iš Graco universiteto. Diskusiją moderuos Paduvos universiteto kultūros, socialinių ir lyčių santykių prorektorė Annalisa Oboe.
Renginį koordinuoja Paduvos universitetas – Europos universitetų aljanso narys. Renginys vasario 3 d. 17.30 val. Lietuvos laiku (18.30 val. EST) bus tiesiogiai transliuojamas „Arqus“ YouTube kanale.
Ankstesniuose „Arqus“ akademinių diskusijų ciklo renginiuose buvo nagrinėjamos šios temos: „Piliečiai po pandemijos“ (Bergeno universitetas), „JAV prezidento rinkimai: kova dėl globalaus? vyravimo“ (Graco universitetas) ir „Energetika kaip pagrindas, varomoji jėga ir tikslas šiandieniniame pasaulyje“ (Granados universitetas). Visos „Arqus“ akademinės diskusijos yra prieinamos „Arqus Alliance“ Youtube grojaraštyje.
Europos universitetų aljansui „Arqus“ priklauso septyni universitetai – Bergeno, Granados, Graco, Leipcigo, Liono, Paduvos ir Vilniaus. Tai daug metų išsamius mokslinius tyrimus atliekantys universitetai, turintys didelę patirtį vykdant bendrus projektus įvairiose srityse ir tarptautinių institucijų statusą.
Aljanso „Arqus“ tikslas – pasinaudoti gausia universitetų narių patirtimi plėtojant bendradarbiavimą, kad būtų tvirtai integruotos aljanso narių vykdomos politikos ir veiksmų planai, siekiant stiprinti švietimą tarp aktyviai šioje veikloje dalyvaujančių Europos ir pasaulio piliečių, galinčių ir norinčių prisidėti kuriant daugiakultūrę, daugiakalbę ir įtraukią Europą, kuri būtų atvira pasauliui, didinti ir tobulinti universitetų partnerių bendrus mokslinių tyrimų pajėgumus ir geriau reaguoti į didžiuosius XXI a. visuomenės iššūkius Europoje ir už jos ribų.
Komentarų nėra. Būk pirmas!