Dažnai galima išgirsti, kad studentams trūksta iniciatyvumo, o šių laikų jaunimas – jau nebe toks patriotiškas ir aktyvus kaip anksčiau. Vilniaus universitete gyvos korporacinės tradicijos tik įrodo, jog tai – netiesa ir, nepaisant įvairių iššūkių, šiose organizacijose brandintų vertybių dvasia išaugę jauni žmonės dirbs tam, kad visiems Lietuvoje kurtų šviesią ir laimingą ateitį.
Vilniaus universitete egzistuoja įvairių tipų studentų organizacijų, tačiau tarp jų yra vienas ypatingas, kurio tradicijų ištakas Europoje galima atsekti dar XII–XIII a., kai studentai saugumo ir savitarpio pagalbos sumetimais tautiniu pagrindu burdavosi į uždaras bendruomenes. Tai – korporacijos, kurios Lietuvoje suklestėjo ir savo gausa bei įvairove „sprogo“ būtent tarpukariu. Vilniaus universitetas globoja tris tokias profesiniu pagrindu studentus vienijančias bendruomenes: Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto korporaciją „Republica“, Teisės fakulteto – „Iustitia“ ir Istorijos fakulteto – „Tilia“.
Istorikų korporacija „Tilia“ savo pradžia laiko 1989-uosius, kai keletas Istorijos fakulteto studentų nusprendė įkurti draugus vienijančią organizaciją, skirtą ne tik ginti fakulteto studentų akademinius interesus, bet ir, turint omenyje tuometines politines aplinkybes, palaikyti tokią svarbią maištingą fakulteto dvasią. Kurį laiką neveikusi, „Tilia“ atsikūrė 2009 m. ir gyvuoja iki šiol. Šiandien korporacijos pagrindiniai tikslai – puoselėti akademiškumą, patriotiškumą, narių draugystę ir tarpusavio pagarbą.
Be to, korporaciją „Tilia“ vienija ir tam tikros tiek visoms korporacijoms, tiek išskirtinai šiai istorikų korporacijai būdingos tradicijos – nuo griežtomis gėrimo taisyklėmis reglamentuotų švenčių – „alučių“, fechtavimosi pratybų iki jau „tilietišku“ patiekalu tapusio kugelio kepimo susirinkimų ir pasidainavimų ypatingomis progomis, žygių ir pasivaikščiojimų.
Be abejonės, „Tilia“ neapsiriboja vien malonumais, todėl savo prioritetu laiko veiklą už pačios korporacijos ribų – fakultete, universitete ir Tėvynėje: rengia diskusijas fakultete, dalyvauja rengiant IFDI programą, veikia išvien su kitomis korporacijomis bei pilietinėmis organizacijomis. Vienas iš paskutinių renginių, 2014 m. pavasarį rengtų kartu su kitomis Lietuvos korporacijomis, buvo orientacinės varžybos po Vilnių „Paskui Nepriklausomybę“, skirtos Kovo 11-osios šventei. Bendradarbiaujama ir su kitomis organizacijomis: „Lapkričio 2-osios draugija“, įamžinant 1863 m. sukilimo dalyvių atminimą ir dalyvaujant Lietuvos gyvenviečių kapinaičių surašyme, „Vilniaus klubu“, su kurio pagalba korporacijos „Tilia“ iniciatyva rengiami protmūšiai Vilniaus istorijos tematika. Korporacija „Tilia“ yra tarptautinės studentų asociacijos ISHA narė, ne tik dalyvauja jos rengiamuose tarptautiniuose seminaruose, bet ir pati yra keturis kartus (paskutinįkart – 2013 m. rudenį) sukvietusi į Vilnių studentus iš visos Europos.
Korporacija „Tilia“ išsiskiria griežta vidinės hierarchijos struktūra (kandidatai, junijorai, senjorai ir filisteriai) bei savo simbolika. Korporacijos spalvos yra mėlyna, juoda ir žalia, atitinkamai simbolizuojančios korporacijos branginamas vertybes: ištikimybę bei išmintį, gimtąją žemę, kuriai korporacija dirba, ir gyvastį. Šiomis spalvomis puoštis gali tik tikrieji korporacijos nariai – spalvūnai (senjorai ir filisteriai). Kitos svarbiausios korporaciją skiriančios žymės: emblema – kryžius su strėliniais galais ir cirkulis – specialus priklausomybę korporacijai simbolizuojantis parašas, kuriuo pasirašyti teisę turi tik spalvūnai. Iškilmingomis progomis korporantai dėvi pagrindine simbolika puoštą uniformą, kurią sudaro per petį juosiama korporantiška juosta, kepuraitė ir įsegamas ženklelis su emblema. Snapuota kepuraitė papuošta korporacijos spalvomis ir cirkuliu. Jos modelis šiandien yra daugiau mažiau bendras visoms (ne tik Lietuvos) korporacijoms ir vyresnei kartai dar neretai primena senus laikus, kai panaši kepuraitė buvo vienas pagrindinių skiriamųjų studento ženklų.
Komentarų nėra. Būk pirmas!