„Kinas ir filosofija“ – pirmoji lietuvių autorių parengta kolektyvinė monografija, skirta kino ir filosofijos santykiui apsvarstyti. Joje nagrinėjami montažo, tapsmo, tapatybės, kasdienybės, atminties, vaizduotės temų kinematografiniai ir filosofiniai aspektai. Kinas ir filosofija čia susitinka kaip lygiavertės konceptualios praktikos, todėl knyga skiriama ne tik filosofams, bet ir kino specialistams bei visiems besidomintiems kino filosofija ir teorija. Autoriai – filosofai Nerijus Milerius (jis yra ir knygos sudarytojas), Audronė Žukauskaitė, Jūratė Baranova, Kristupas Sabolius ir kinotyrininkas Lukas Brašiškis – tikisi, kad monografija „Kinas ir filosofija“ įsiterps į jau vykstančias diskusijas kino ir filosofijos tema ir suteiks impulsą naujiems diskusijų aspektams.
Anot knygos recenzentės Kristinos Tamelytės, „bendras penkių mąstytojų darbas toli gražu nėra vien tik filosofinis. Kiekvienas iš autorių, pasitelkęs teorinius įrankius, pateikia pavyzdžius ir iš kino filmų, analizuoja juos tiek turinio, tiek formos aspektais […]. Ne paslaptis, kad tiek filosofija, tiek kinas, kaip atskiros disciplinos, stengiasi brėžti savo ribas, tačiau kartais tai daro pernelyg agresyviai, todėl bandymas šias sritis jungti bei sutaikyti atrodo labai konstruktyvus ir šviežias.“
Ši knyga yra VU Religijos studijų ir tyrimų centro vykdyto projekto „Filosofiniai kino meno tyrimai: teorinės prielaidos, metodai, uždaviniai“ rezultatas.
Vilnius: Vilniaus universiteto leidykla, 2013, 224 p., ISBN 9786094592287.
Komentarų nėra. Būk pirmas!