Jonas Grigas – Lietuvos mokslų akademijos akademikas, Vilniaus universiteto profesorius emeritas, habilituotas fizikos daktaras savo naujoje knygoje „Kiek trunka sekundė: šiuolaikinis pasaulis mokslininko akimis“ populiariai ir suprantamai pasakoja, kaip mokslas atskleidžia pasaulio paslaptis – nuo mažiausių dalelių iki visatos tamsiosios energijos, nuo termobranduolinės reakcijos, vykstančios Saulėje, iki procesų mūsų smegenyse ir kaip visa tai tarpusavyje susiję, kaip mokslo laimėjimai veikia mūsų gyvenimą, ar tęsiasi žmogaus evoliucija.
Kas yra laikas? Kodėl ateitis skiriasi nuo praeities? Kodėl praeitis veikia ateitį, o ne atvirkščiai?
Kas yra šviesa? Kas suteikia tą ypatingą žavesį vaivorykštei, žaibui tamsiame danguje, saulėlydžiui, saulės apšviestų bažnyčių vitražams ar žvakės liepsnos mirgėjimui?
Kas yra vanduo? Juk mes iš esmės egzistuojame kaip vanduo! Tad ar žinome, kas esame?
Kas yra gyvybė?
Ar pasaulis yra tik iliuzija?
Ar esame vieni visatoje? Ar gyvena ir kur gyvena tie kiti, ar jie lanko mus ir bendrauja su Žemės žmonėmis? Jei ne, tai kodėl ir kur jie slepiasi?
Kas bendra tarp mokslo ir meno? Ar galima suderinti mokslą ir etiką? O mokslą ir tikėjimą? Gal mokslas jau užėmė Dievo vietą?
Ar Lietuvos žmonės žino, už ką kasmet Lietuvos mokslui skiriami šimtai milijonų litų, o mokslininkams – solidžios mokslo premijos?
Ši knyga – apie pasaulio reiškinius. Joje kalbama apie mokslinį pasaulio pažinimo metodą, mokslo žinių kūrybą, mokslo santykį su kultūra, menu, etika, morale ir tikėjimu. Aptariamas žmones supančios aplinkos – cheminės, elektromagnetinės ir kitokios – poveikis, nagrinėjami Žemėje, Saulėje ir visatoje vykstantys reiškiniai. Ypač išsamiai nagrinėjami šiuolaikinių technologijų poveikio mūsų sveikatai klausimai.
Vilnius: Tyto alba, 2011. – 348 p.
Komentarų nėra. Būk pirmas!