Birželio 5 d. (šeštadienį) 18 val. Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje muzikos mėgėjai kviečiami į legendinio kompozitoriaus Johanno Sebastiano Bacho muzikos koncertų ciklo paskutinį – ketvirtąjį koncertą. Ciklo „Visos fleitinės sonatos, gražiausios arijos ir įžymioji Tokata ir fuga d–moll“ koncerte dalyvaus įžymūs atlikėjai: sopranas Joana Gedmintaitė, fleitininkas Giedrius Gelgotas, Aušros Motūzaitės-Pinkevičienės ir Vido Pinkevičiaus vargonų duetas.
Šiame vakare skambės žymiausios J. S. Bacho arijos sopranui „Quia Respexit“ iš „Magnificat“ ir „Mein gläubiges Herze“ iš Kantatos Nr. 68, taip pat nemirtingoji J. S. Bacho ir Charles’io Gounod „Ave Maria“. Muzikos mėgėjai galės pasidžiaugti sonatų, parašytų fleitai, melodijomis, o koncertinės programos kulminacija – vargonų duetui specialiai pritaikytas Brandenburgo koncertas Nr. 1 F-dur.
Pasak vargoninko V. Pinkevičius, J. S. Bacho kūriniai yra aukštinami dėl savo intelektinės gilumos ir techninio bei meninio meistriškumo. „Nesvarbu, ar klausomės scholastinės 6 balsų fugos, šmaikščios arijos ar galantiškos trio sonatos, J. S. Bacho kūriniuose ką nors nuostabaus atras ir paprastas muzikos mėgėjas, ir patyręs žinovas“, – mintimis dalijosi vargonininkas. „Įdomiausia tai, kad, priešingai negu 99 procentai populiariosios muzikos, kiekvieną kartą klausomi jo kūriniai suskamba vis naujai ir atveria vis gilesnius minties klodus“, – pasakojo V. Pinkevičius.
Viena žymiausių šiandienos Lietuvos sopranų – Joana Gedmintaitė 2002 m. baigė vokalo studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, prof. Irenos Milkevičiūtės klasėje, ir įgijo muzikos magistro laipsnį. Nuo 2002 m. yra Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė. Dar studijuodama sėkmingai dalyvavo įvairiuose solistų konkursuose: 2002 m. tapo apdovanojimo „Operos švyturiai“ laureate „Metų operos viltis“ nominacijoje. V. Jonuškaitės-Zaunienės konkursuose 2001 ir 2002 m. laimėjo III vietas. Lietuvos dainininkų konkurse „Operetė – mano meilė“ 2002 m. iškovota III vieta. 2002 m. tarptautiniame dainavimo seminare Beskove (Vokietija) pelnė geriausios interpretatorės vardą. 2004 m. už Rachelės vaidmenį J. F. Halevy operoje „Žydė“ J. Gedmintaitei suteiktas „Metų operos solistės“ apdovanojimas.
Vieno žymiausių pasaulyje fleitos specialistų Williamo Bennetto mokinys Giedrius Gelgotas 2009 m. LMTA apsigynė menų licenciato laipsnį. Kaip Lietuvos fleitų kvarteto ir Vilniaus Kristupo medinių pučiamųjų instrumentų kvinteto įkūrėjas bei narys sėkmingai Lietuvos vardą garsino visame pasaulyje: Kristupo kvintetas tarptautiniame H. Tomasi konkurse Marselyje (Prancūzija) iškovojo I vietą ir laimėjo specialųjį prizą, o Japonijoje, Osakos kamerinės muzikos konkurse, pelnė IV vietą. 2007–2008 m. G. Gelgotas dirbo Kairo (Egiptas) operos ir baleto teatro kviestiniu solistu, vėliau grojo Nacionaliniame Katalonijos ir simfoniniame Barselonos orkestre. Šiuo metu dirba LNOBT bei Lietuvos nacionaliniame simfoniniame orkestruose ir rengia solinius koncertus.
Šeimyninio Pinkevičių vargonų dueto narių muzikiniai keliai glaudžiai susiję – tiek Vidas, tiek Aušra studijavo LMTA, o 2001–2003 m. – Rytų Mičigano universitete (JAV) abu įgijo Humanitarinių mokslų magistro diplomą. 2006 m. drauge baigė Nebraskos–Linkolno universitetą (JAV) ir apsigynė muzikos menų daktaro laipsnius. Ypatinga dr. A. Motūzaitės-Pinkevičienės domėjimosi sritis – XVII a. Šiaurės Vokietijos vargonų meistrai ir J. S. Bachas. V. Pinkevičius yra aktyvus vargonų ir improvizacijos meno propaguotojas. Vidas yra Nacionalinės vargonininkų asociacijos prezidentas ir Vilniaus universiteto vargonininkas, o Aušra – asociacijos generalinė sekretorė. Abu Pinkevičiai taip pat dėsto Nacionalinėje M. K.Čiurlionio menų mokykloje. J. S. Bacho muzikos koncertų ciklas priklauso VU Kultūros centro organizuojamiems koncertams „Muzikos valanda Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje“. Dalis šių koncertų yra skirti VU Šv. Jonų bažnyčios vargonų atstatymo 10-mečio (2000–2010) sukakčiai paminėti. Ciklo organizatoriai siekia supažinti klausytojus su didžiausiais Lietuvos vargonais, atskleisti šio instrumento muzikos skambesį.
VU studentams ir darbuotojams įėjimas į koncertą – nemokamas.
Komentarų nėra. Būk pirmas!