Vilniuje, Saulėtekio studentų miestelyje stovės UAB „Naujoji architektūra ir grafika“ sukurtas paminklas. Trijų menininkų pasiūlymas atrinktas iš penkiolikos Saulėtekio slėnio sutvarkymo ir paminklo statybos konkursui pateiktų darbų. Vilniaus universiteto Teisės, Ekonomikos, Komunikacijos ir Fizikos fakultetų akademinė bendruomenė bei konkurso komisija nusprendė, kad nugalėjusi meninė idėja geriausiai atspindi pagrindinę konkurso temą „Mokslo laikrodis“.
Pasak komisijos pirmininko ir vieno iš konkurso sumanytojų dr. Rimanto Stankevičiaus, laimėjęs pasiūlymas geriausiai atspindi ne tik konkurso temą, bet ir pradinį sumanymą – jis novatoriškiausias, visas architektūrinis ansamblis „gyvas“, toks, prie kurio rinktųsi studentai švenčių metu nusifotografuoti ar tiesiog per pertraukas tarp paskaitų pasėdėti, pasišnekučiuoti. Toks paminklas būtų funkcionalus ir kartu puoštų Saulėtekio miestelį.
Po įmonės laimėtojos vardu slepiasi trijų menininkų – R. Gritėno, G. Jankausko ir R. Puzino – kūrybinis kolektyvas. Pateiktame aiškinamajame rašte jie sako, jog pasirinkta skulptūrinė forma įvairiais rakursais perteikia kultūrinių simbolių įvairovės ir jų tarpusavio kaitos atpažinimo galimybę: besisukančioje aplink ašį spiralėje matomi smėlio laikrodžio, medžio lapo, liepsnos įvaizdžiai.
Idėjos laimėtojos autoriai bus apdovanoti 10 tūkstančių litų premija bei kviečiami į tolesnes derybas. Antrąją vietą konkurse užėmė UAB „Architektūros linija” ir architekto Gintaro Čaikausko pasiūlymas. Jis bus apdovanotas 8 tūkstančių litų premija. Trečioji prizinė vieta ir 6 tūkstančių litų premija atiteko UAB „Eventus“ projektavimo įmonei ir jos atstovams Indrei Janiškaitei bei Kęstučiui Senkui.
Konkurso komisiją sudarė viešosios įstaigos „Paramos fondas VU Saulėtekio universitetinio miestelio skulptūrų ansambliui sukurti“ steigėjai, Vilniaus universiteto rektorius, studentai. Geriausią iš 15 pateiktų darbų jie rinko pasitelkę profesionalius recenzentus – architektą Rimantą Dičių ir menotyrininkę Ūlą Tornau. Akademinė bendruomenė už labiausiai patikusius darbus galėjo balsuoti internetu ar įmesdami savo pasirinkimą į tam skirtą balsadėžę.
Statinys Saulėtekyje turėtų iškilti jau 2009 m. Siekiama, kad jo atidengimas taptų viena iš Lietuvos tūkstantmečio programos dalių. Tai bus pirmasis Lietuvoje pačios akademinės bendruomenės sumanytas ir pastatytas paminklas.
Komentarų nėra. Būk pirmas!