Išėjo nauja Vilniaus universiteto Filosofijos fakulteto Edukologijos katedros prof. habil. dr. Vilijos Targamadzės monografija „Bendrojo ugdymo mokykla kryžkelėje: akivarai ir kūlgrinda“.
Knyga susideda iš dviejų dalių: pirmojoje atkreipiamas dėmesys į galimus mokyklos veiklos akivarus ir kūlgrindos pametimą, antrojoje pateikiamos geros mokyklos įžvalgos ir modeliuojamos geros mokyklos kūrimo eskizų erdvės.
Monografijoje autorė siekia nubrėžti bendrojo ugdymo mokyklos akivarų eskizus ir projektuoti mokyklos kūlgrindą. Nors monografijos objektas tarsi aiškus – bendrojo ugdymo mokykla praeities ir dabarties retrospektyvoje, šiame kūrinyje nėra neginčijamų nuorodų ar vertinimų ir net užrėžtų akivarų ar kūlgrindos ribų, veikiau tik eskizai – atveriama bendrojo ugdymo mokyklos veiklos, jos linkmių, slinkčių ir perspektyvų modeliavimo įžvalgų apmąstymų erdvė. Nepateikiama jokių aiškių receptų, strategijų etc., brėžiami tik mokyklos veiklos eskizai, kuriuos gali pajausti, pagauti ir modeliuoti įžvalgūs skaitytojai. Kartu knyga skatina švietimo politikus, mokyklų vadovus, pedagogus, tėvus, mokinius – visą visuomenę – permąstyti mokykliniame gyvenime atsiradusius akivarus ir projektuoti jos kūlgrindą.
Vilniaus universiteto leidykla, 2014, 232 p., ISBN 978-609-459-361-1.
Komentarų nėra. Būk pirmas!