Kylančios elektros kainos, nuogąstavimai dėl klimato kaitos ir vis didėjanti oro tarša skatina siekti kuo daugiau elektros energijos pagaminti naudojant atsinaujinančius šaltinius. Mokslo ir verslo bendradarbiavimo ir tinklaveikos platforma Inovacijų klubas siekia supažindinti verslo įmonių atstovus ir visus besidominčius su inovacijomis ateities energetikos srityje ir vasario 4 d. 14.00 val kviečia į nuotolinę diskusiją „Mokslo sprendimai 360°: saulės celės ir biokuro elementai ateities energetikoje“.
Renginyje bus siekiama atsakyti į klausimus: Ar „lietaus šalimi“ vadinama Lietuva yra tinkama plėtoti saulės energetiką? Kuo organinės saulės celės pranašesnės už neorganines? Ar tikrai naujos kartos saulės celės yra permatomos ir gali būti suvyniojamos? Kuo išskirtiniai ir kaip gali būti panaudojami biokuro elementai? Ar galima elektros srovę generuoti pasitelkus žmogaus kraują?
Diskusijos metu krūvininkų pernašos tyrimus saulės energetikos ir saulės celių kūrimo srityje pristatys Vilniaus universiteto (VU) Fizikos fakulteto mokslininkas dr. Kristijonas Genevičius. VU Gyvybės mokslų centro mokslininkas dr. Marius Dagys papasakos apie biokuro elementų panaudojimo sritis ir galimybę energiją generuoti iš organinių junginių.
Kviečiame klausimus renginio dalyviams užduoti ne tik renginio metu, bet ir pildant registracijos formą.
Susitikimas vyks vasario 4 d. 14.00 val. „MS Teams“ platformoje.
Prisijungimo į renginį nuoroda bus atsiųsta jūsų nurodytu el. paštu likus dienai iki renginio.
Inovacijų klubas siekia praverti VU mokslininkų laboratorijų duris ne tik verslo įmonėms, bet ir visiems besidomintiems inovacijomis ir mokslo atradimais. Tai jau trečioji ciklo „Mokslo sprendimai 360°“ diskusija, o ankstesnius pokalbius apie 3D spausdinimą ir odontologiją bei inovacijas ir iššūkius kosmetikos pramonėje kviečiame žiūrėti VU YouTube kanale.
Daugiau informacijos apie planuojamus Inovacijų klubo renginius ir VU mokslo ir inovacijų naujienas – „Innovations@VU“ naujienlaiškyje.
Komentarų nėra. Būk pirmas!