IKI ėjimo varžybų dalyviai VU stadione įveikė tūkstančius žingsnių

Liepos 11-ąją Vilniaus universiteto (VU) stadione vyko IKI ėjimo varžybos, kuriose savo jėgas išmėgino šimtai vaikščiojimo entuziastų. Šiemet sveikatingumo motyvatorės ir mobiliosios vaikščiojimo programėlės „#walk15“ įkūrėjos Vlados Musvydaitės organizuojamo renginio partneriu tapo ir VU.

VU stadione startavę ir finišavę dalyviai kartu įveikė 10,5 kilometro – 15 000 žingsnių trasą, nusidriekusią vaizdingame Vilniaus miesto savivaldybės Aukštagirio geomorfologiniame draustinyje. Atsižvelgus į saugumo reikalavimus, dalyviai buvo kviečiami ne į vieną, o į daugiau nei 10 atskirų varžybų startų. Trasą įveikusių renginio dalyvių laukė įvairios pramogos ir Žingsnių turgus – mobiliojoje vaikščiojimo programėlėje „#walk15“ sukauptus žingsnius dalyviai galėjo iškeisti į maistingas dovanas.

Atidarant renginį, sveikinimo žodį tarė VU organizacijos vystymo ir bendruomenės reikalų prorektorė Rita Rekašiūtė-Balsienė. Pasveikinusi dalyvius, kurie susirinko atsinaujinančiame VU stadione, prorektorė atkreipė dėmesį į ėjimo naudą. R. Rekašiūtės-Balsienės teigimu, ėjimas naudingas ne tik kaip aktyvi fizinė veikla, bet ir kaip nerimo ar depresijos prevencijos priemonė, be to, tai – puiki galimybė jungti bendruomenes.

Renginyje buvo apdovanoti ir „#walk15“ iššūkių dalyviai – VU Sveikatos ir sporto centro direktorė Ramunė Žilinskienė už nueitus žingsnius Aukštųjų mokyklų iššūkyje pelnė antrąją vietą, o VU tapo vienu daugiausia vaikštančių universitetų Lietuvoje.

Pasak renginio organizatorės V. Musvydaitės, IKI ėjimo varžybų maršrutas buvo pritaikytas ir tiems, kurie vaikšto dažnai, ir tiems, kurie yra tik pradedantieji, o svarbiausias renginio tikslas – aktyviai praleisti laiką su šeima, draugais ir augintiniais. Renginio pabaigoje apdovanotas jauniausias – vos 24 dienų renginio dalyvis ir vyriausias – 86-erių sulaukęs žygeivis.

Finišavus visiems renginio dalyviams paskelbtas ir liepos 1–11 d. organizuoto VU ėjimo iššūkio nugalėtojų dešimtukas. Kartu visi VU ėjimo iššūkio dalyviai nuėjo daugiau nei 23 milijonus žingsnių ir mažindami CO2 emisiją užaugino net 86 tūkstančius virtualių medžių.

Žymės:

Komentarų nėra. Būk pirmas!

Komentuoti

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas. Užpildykite žvaigždute (*) pažymėtus laukus.

*