Rugpjūčio 17-21 d. Vilniaus universiteto Filosofijos fakultete vyko Šiaurės ir Baltijos šalių doktorantų vasaros mokykla, kurioje dalyvavo 28 doktorantai iš Norvegijos, Švedijos, Suomijos, Danijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos universitetų.
Vasaros mokyklos tema – „Socialinio darbo žinių ir tyrinėjimų gamyba – Šiaurės šalių ir Europos perspektyvos“ (Knowledge Production in Social Work – Nordic and European Perspectives), ji kvietė tarptautinio lygmens socialinio darbo tyrinėtojus ir doktorantus diskutuoti apie globalius visuomenės pokyčius ir tai, kaip jie veikia socialinį darbą tiek akademiniu lygiu, tiek praktikoje.
Vasaros mokykla – tai vienas iš projekto „Nordic-Baltic Doctoral Network in Social Work“, kuriuo siekiama sukurti ilgalaikį jaunųjų tyrinėtojų iš Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimą, renginių. Tinklo koordinatorius yra SOSNET, Suomijos nacionalinių universitetų socialinio darbo tinklas.
Vasaros mokykloje paskaitas skaitė profesoriai, socialinio darbo ir socialinės teorijos tyrinėtojai iš Jungtinės Karalystės ir Vokietijos. Prof. Billas Jordanas skaitė paskaitą apie socialinio darbo teorijos ir praktikos pokyčius, kuriuos sukėlė socialinė transformacija, prof. Michaelas Sheppardas savo paskaitoje ieškojo socialinio darbo identiteto, prof. Christianas Spatscheckas iš Vokietijos pristatė socialinio darbo teorijos ir tyrinėjimų raidą Vokietijoje.
Mokyklos tikslas buvo sudaryti sąlygas doktorantams iš skirtingų šalių užmegzti tarpusavio ryšius, susipažinti su kolegų tyrinėjimų sritimis. Visi doktorantai turėjo galimybę pristatyti savo disertacijų projektus ir gauti kolegų ir profesorių atsiliepimus.
Vaisingos diskusijos ir užmegsti ryšiai teikia didžiulę naudą jauniesiems socialinių mokslų tyrinėtojams – pirmiausia tuo, kad leidžia „išplaukti“ į tarptautinius vandenis, pakelti socialinių tyrinėjimų ir dėstymo kokybės kartelę.
Eugenijus Dunajevas, FilosF Socialinio darbo katedros doktorantas
Komentarų nėra. Būk pirmas!