„Man didelė garbė sveikinti profesorių Dinį, kuris dar anksčiau už mus suprato bendros Europos mokslo ir studijų erdvės svarbą“, – iškilmėse kalbėjo Universiteto rektorius akademikas B. Juodka.
Pietras Umbertas Dinis – vienas žymiausių baltistų pasaulyje. Jis 1983–1984 m. stažavo Vilniaus universitete. Mokslininko iniciatyva pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Pizos ir Vilniaus universitetų. Baltisto knyga „Baltų kalbos“ (Le lingue baltice, La Nuova Italia, 1998) išversta į lietuvių, latvių, rusų ir anglų kalbas. P. U. Dinis nuolat kviečiamas skaityti pranešimų mokslinėse konferencijose, vykstančiose įvairiose šalyse. Už aktyvią mokslinę veiklą jam buvo skirta Humboldto stipendija ir premija, profesorius pelnė Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino ordiną, kitų apdovanojimų, 2003 m. jis tapo Latvijos mokslo akademijos užsienio nariu. Filologai itin vertina jo nuo 1995 m. leidžiamą mokslinį žurnalą „Res Balticae“, skirtą baltų kalbotyrai, literatūrai, tautosakai ir mitologijai. P. U. Dinis yra plačių interesų mokslininkas: filologas baltistas ir slavistas, kalbotyros istorikas, mitologas, mokslo populiarintojas. Į italų kalbą verčia lietuvių bei latvių grožinę literatūrą, populiarina baltų kraštus ir kultūrą. Šis mokslininkas parašė monografiją apie M. Mažvydo giesmes, studiją „Baltų mitologija“, sudarė ir išleido H. J. Lysijaus „Mažąjį katekizmą“, įvairių šalių mokslo žurnaluose paskelbė per 100 straipsnių ir recenzijų. Šiuo metu rengia monografiją apie baltų kalbas ir kultūras Renesanso epochoje.
„Turiu prisipažinti, kad kai pirmą kartą prieš dvidešimt dvejus metus atvykau čia, į Vilnių, visai nemaniau, kad tolesni dvidešimt dveji mano gyvenimo metai bus taip stipriai susieti tiek su baltistika, tiek su Lietuva. Matyt, mano dalia mane nuvedė nuo Viduržemio prie Baltijos jūros. Susitikimas su Lietuva – kur mano jaunesnysis „aš“ gavo savo baltistinį išprusimą – nulėmė antrąją mano gyvenimo pusę“, – kalbėjo naujasis VU Garbės daktaras P. U. Dinis.
Garbės daktaro vardas įvairių užsienio šalių mokslininkams ir visuomenės veikėjams, savo darbais prisidėjusiems prie Vilniaus universiteto veiklos, yra teikiamas nuo 1979 metų. Yra žinoma, kad šis garbingiausias Universiteto titulas buvo teikiamas ir anksčiau, tačiau išsamių istorinių duomenų nėra. VU Garbės daktarais yra ir Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus, buvęs Čekijos prezidentas Vaclavas Havelis, Lenkijos prezidentas Aleksandras Kvasnievskis. Pietras Umbertas Dinis tapo 38-uoju Vilniaus universiteto Garbės daktaru.
Iškilmėse Vilniaus universiteto rektorius ir Senatas, reikšdami ypatingą dėkingumą už Universiteto misijos suvokimą ir jos palaikymą bei svarią materialinę paramą, suteikė garbingus mecenatų vardus trims Lietuvos verslininkams. Jais tapo grupės „Arvi“ valdybos pirmininkas Vidmantas Kučinskas, koncerno SBA prezidentas Arūnas Martinkevičius ir bendrovės „Vakarų medienos grupė“ valdybos pirmininkas Sigitas Paulauskas.
„Ne veltui mecenatų diplomuose įrašyta, jog laimingesnis esi duodamas nei gaudamas. Universitetas nebūtų gyvas, jei neturėto ryšio su socialiniais partneriais. Nedaug kas supranta, jog ne kalbėti reikia, o padėti. Atiduodu pagarbą trims verslo magnatams, kurie tai supranta“, – kreipėsi rektorius B. Juodka į Universiteto rėmėjus. Naujieji VU mecenatai patikino, jog išskirtinis dėmesys ir galimybė prisidėti prie Universiteto gyvenimo juos labai įpareigoja. „Tikimės, jog ateityje vis daugiau verslo žmonių supras, kad mecenatystė yra pažangus būdas paskatinti ekonominę šalies pažangą“, – sakė verslininkai.
Vilniaus universiteto mecenatų vardai šiuo metu yra suteikti penkiems verslo atstovams.
Komentarų nėra. Būk pirmas!