Lietuviškų pažintinių knygų jauniesiems skaitytojams lentyną papildė knyga apie akmens amžiaus epochą „Pirmykščio žmogaus kailyje“. Tai – visiškai naujas Vilniaus universiteto absolvenčių archeologių Gabrielės Gudaitienės, Monikos Žemantauskaitės, Justinos Kozakaitės ir Kunigundos Barodičienės projektas – gausiai iliustruotas leidinys jaunesnio mokyklinio amžiaus vaikams ir visiems, kurių akmens amžiaus žiniose žiojėja spraga. Knyga supažindina su seniausiu ir unikaliausiu žmonijos istorijos laikotarpiu.
Pasak autorių, šis gausiai iliustruotas leidinys skirtas besidomintiems akmens amžiaus laikotarpiu ir tiems, kurie apie jį kol kas nieko nežino. Knyga ne tik supažindina skaitytoją su pagrindiniais moksliniais priešistorės archeologijos tyrimų atradimais, bet ir atskleidžia jų reikšmę dabartinio pasaulio kontekste. Akmens amžiaus archeologija – bene menkiausiai žinoma visos žmonijos istorijos sritis, nors kartu – ir pati ilgiausia jos dalis. Būtent akmens amžiuje susiformavo žmogus – mąstanti būtybė, buvo atrastos esminės mus supančių daiktų formos, susidarė žmogiškoji vertybių sistema, pradėtas keisti mus supantis kraštovaizdis, išsiskyrė žmonijos įvairovė pasaulyje. Visi šie dalykai vėliau tapo pagrindu geografinei ir net politinei istorijos tėkmei bei įvykiams, kurie galiausiai suformavo pasaulį tokį, koks yra dabar.
Vilnius: BALTO print, 2016, p. 122, iliustr., ISBN 978-609-95835-0-1.
Komentarų: 1
2016-06-28 15:22
RitaProfesorius Bumblauskas tikrai moka istorikus paskatinti mąstyti kitaip ir užkrėsti istorija visus, nuo seno iki mažo. Sveikinimai autorėms :).