Sausio 9 d. Fizikos fakultete vykusiame renginyje gausiai susirinkusiems universiteto kolegoms, studentams ir svečiams iš IT įmonių pristatyta atnaujinta kompiuterinių tinklų (KT) laboratorija, susirinkusieji supažindinti su laboratorijoje vykdomais darbais ir perspektyvomis, apžiūrėta nauja įranga.
Laboratorijos vadovas doc. F. Kuliešius papasakojo apie kursus, kurių metu praktiniai įgūdžiai formuojami laboratorijoje, sudarytas sąlygas siekti profesinio meistriškumo, nuotolinės prieigos prie įrenginių privalumus, apžvelgė vykdomus darbus, pasiekimus ir tolesnius planus. F. Kuliešius pasidžiaugė, kad laboratorija, ko gero, yra geriausia Rytų Europoje, jos vertė – ne vienas milijonas litų, ji įrengta naudojant įrangą, gautą kaip „Cisco Systems“ parama universitetui. Pažymėtina, kad tam ypač padėjo aktyvus VU absolvento, „Cisco Systems“ technikos strateginių sprendimų architekto Igno Bagdono tarpininkavimas.
I. Bagdonas apžvelgė kompiuterinių tinklų plėtros perspektyvas, specialistų poreikio prognozes, pristatomos laboratorijos privalumus rengiant aukštos kvalifikacijos specialistus ir tolesnio bendradarbiavimo galimybes. Jis pabrėžė, kad turima įranga gali būti sėkmingai panaudota ne tik mokymo procese, bet ir moksliniuose tyrimuose, įsitraukiant į tarptautines programas.
KT laboratorija, kurioje Fizikos ir kitų fakultetų studentai supažindinami su kompiuterinių tinklų technologijomis, veikia nuo 2000 m. Tada į studijų programas buvo įtrauktas kompiuterinių tinklų kursas, paremtas „Cisco Systems“ mokymų padalinio parengta metodika ir mokymo medžiaga, orientuota rengti tarptautinę sertifikaciją atitinkančius specialistus ir de facto tapusia standartu šioje srityje. VU FF tapo pirmuoju tokių kursų (visame pasaulyje vadinamų „Cisco“ tinklų akademija) centru Lietuvoje, o vėliau – regionine akademija, rengiančia ne tik sudentus, bet ir instruktorius kitoms mokymo įstaigoms.
Metams bėgant buvo kaupiama patirtis, tobulėjo laboratorija, o kartu augo ir IT įmonių susidomėjimas mūsų parengtais specialistais, plėtėsi bendradarbiavimas su šio sektoriaus verslo organizacijomis. Galima paminėti „Cisco Systems Lietuva“, UAB „HP Lietuva“, „Infostruktūra“ ir ypač UAB „Santa Monica Networks“, vieną iš kompleksinių tinklų ir saugos sprendimų lyderių, kuri veikia visose Baltijos valstybėse ir Suomijoje, o nuo 2002 m. skiria vardines stipendijas mūsų studentams. Seniai brandintą mintį pradėti rengti aukštesnio – CCNP (Cisco Certified Networks Professional) lygmens specialistus paskatino Lietuvoje įsikūrusio „Barclays“ technologijų centro vadovybė. Nuo 2011 m. šis kursas įtrauktas į studijų planus kaip pasirenkamasis ar laisvasis dalykas, o pernai kursui reikalinga laboratorija, aktyviai remiant fakulteto vadovybei, buvo išplėsta į papildomai skirtas ir atnaujintas patalpas, įdiegta nauja techninė įranga, saugi nuotolinė prieiga (netgi elektros maitinimo lizdai valdomi interneto naršykle), darbo laiko rezervavimo ir rezultatų analizės sistemos. Kartu su „Barclays“ ir „Cisco“ specialistais pradėti rengti KT seminarai studentams, organizuojamos projektinės užduotys.
Fakulteto ir visiems universiteto studentams sudarytos puikios sąlygos tiek susipažinti su KT pagrindais, tiek siekti profesinio meistriškumo, tiek rengti kursinius ar baigiamuosius darbus. Belieka palinkėti šias galimybes panaudoti kaip galima efektyviau.
Komentarų: 1
2013-01-16 20:17
studentasO tai ką MIF informatikai veikia?
Studentai universitetą baigia nematę nei maršrutizatoriaus, nei serverio, o ką jau kalbėti apie jų diegimą ir konfigūravimą….
Ar yra čia galinčių pakomentuoti studentų, kurie buvo supažindinti su MIF laboratorijomis ir jų veikla?
Dažnas dėstytojas net nepapasakoja, kokius tyrimus vykdo ar kokias praktines problemas jiems tenka spręsti realiame gyvenime.