Vasario 25 d. mažutėje, bet jaukioje Vilniaus fotografijos galerijoje gausiai rinkosi žmonės: studentai, mokslininkai, fotografai, meno gerbėjai. „Filosofo žvilgsnis” – taip pavadintoje parodoje lankytojai galėjo išvysti net trijų profesionalių filosofų: Arvydo Šliogerio (VU), Jono Dagio (VU) ir Arūno Gelūno (VDA) – fotografijas.
Filosofai, žvelgdami pro fotoaparato objektyvą, akimirkoje sustabdo įvairius vaizdus. Daugiausia ekspozicijai pateikta Vilniaus universiteto filosofijos profesoriaus A. Šliogerio darbų. Juose įamžinti rūku, ramybe ir savotiška paslaptimi apgaubti kaimo gamtos vaizdai. Vyraujanti sodriai žalia spalva A. Šliogerio fotografijas išskiria iš dviejų kitų autorių darbų. Filosofas fotografija užsidegė neseniai.
Vilniaus universiteto lektoriui, šiuolaikinės sąmonės filosofijos specialistui J. Dagiui fotografija nėra svetima. Autorius su savo darbais jau dalyvavo keliose parodose. Jauno mokslininko fotografijose fiksuojama paprasta, betoninė miesto erdvė, tačiau darbai atlikti įdomia grafikos technika. Nespalvotos nuotraukos – lyg senovės laiko prisilietimas. „Žiūrėjimas pro fotoaparato objektyvą man kažkuo primena vaikišką žiūrėjimą pro spalvotus stikliukus”, – mintimis dalijasi J. Dagys.
Dar vienas autorius, kurio darbai eksponuojami parodoje, – Arūnas Gelūnas. Diplomuotas menininkas ir filosofas save išreiškia fiksuodamas abstrakcijas, peizažus, kuriuos norint pamatyti reikia turėti vaizduotę. Grafikos technika susižavėjęs menininkas savo darbuose paslepia ieškojimus. Visi autoriai teigia, kad jie, būdami filosofai, negali apsieiti be klausimų, todėl juos savo vaizdais iškėlė parodos lankytojams.
Gausus būrys žiūrovų, vos tilpusių į salę, teigiamai vertino ne tik filosofų meninius polėkius, bet ir pačią idėją. Kaip pasakoja renginio organizatorė Ieva Vasilionytė, paroda – tik viena renginių ciklo „Filosofo žvilgsnis” dalis. „Kadangi žinojome, kad mūsų dėstytojai fotografuoja, sumanėme surengti parodą. Žinoma, filosofai mielai sutiko eksponuoti savo darbus. Vasario 28 d. pristatytas DVD „Klasikinės ir šiuolaikinės filosofijos problemos”. Paroda, kurioje eksponuojami filosofų fotografijos bei grafikos darbai ir filosofų sukurtas DVD, tapo tinkamu atspirties tašku diskusijai”, – pasakoja organizatorė. Todėl vasario 29 d. visų laukia tarpdisciplininė diskusija „Filosofija: vizualinė ir verbalinė kalba”. Renginiu siekiama paklausti, kur filosofija yra šiandien, kaip (ir ar verta) atriboti ją nuo meno ir kuo jai ypatinga vizualinė raiška.
Sandra Buzaitė
Komentarų nėra. Būk pirmas!