Spalio 20 d. Filologijos fakulteto Vokiečių filologijos katedros surengtoje popietėje studentams ir vyresniųjų klasių mokiniams „Karjera su vokiečių kalba. Galimybės ir perspektyvos“ buvo kalbama apie augantį vokiečių kalbos poreikį Lietuvoje ir apie galimybes studijuoti vokiečių kalbą Vilniaus universitete.
Karjeros popietės svečiai – Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų (AHK), advokatų profesinės bendrijos „Rödl & Partner“, vertimų biuro „Ars Libri“, kelionių agentūros „Via Hansa Vilnius“, mainų platformos „Vinted“, Lietuvos tarptautinės Vokietijos parlamento praktikos stipendiatų (IPS) klubo atstovai – gausų būrį renginio dalyvių ragino mokytis vokiečių kalbos, pabrėždami jos svarbą atstovaujamoje įmonėje ir atskleisdami karjeros galimybes su vokiečių kalba.
„Vokiečių filologijos katedra nuolat jaučia darbo rinkos pulsą, kurioje didėja profesionalių vokiečių kalbos specialistų paklausa. Tad tokį karjeros renginį natūraliai išaugino vis intensyvesnis pastaraisiais metais mūsų bendradarbiavimas su verslo įmonėmis, mokyklomis ir visuomeninėmis organizacijomis bei Vokietijos institucijomis Lietuvoje“, – sakė Vokiečių filologijos katedros vedėja dr. Eglė Kontutytė.
Mokiniai, studentai ir vokiečių kalbos draugai, atsakydami į viktorinos apie vokiškai kalbančias šalis klausimus, išsamiau susipažino su šių šalių kultūra. Geriausiai atsakiusieji į klausimus buvo apdovanoti Vokietijos Federacinės Respublikos ambasados Lietuvoje įsteigtais prizais. Renginį papuošė studentų, besimokančių vokiečių kalbos VU Filologijos fakultete, ir Vokiečių filologijos katedros dėstytojų mėgstamiausių žodžių galerija, kurią inicijavo Vokietijos akademinių mainų tarnybos (DAAD) lektorė dr. Schirin Nowrousian, dirbanti ir VU.
Karjeros popietė vokiečių kalba – vienas iš daugiau nei 200 Vokiečių kalbos dienų „Ö kaip vokiškai?“ renginių, vykusių Lietuvoje. Šios didžiausios pastarųjų metų vokiečių kalbos populiarinimo iniciatyvos tikslas – parodyti augančią vokiečių kalbos svarbą Lietuvos švietimo, kultūros ir verslo gyvenime. Projektą inicijavo ir rengė Vokietijos Federacinės Respublikos ambasada Lietuvoje, Goethe`s institutas, Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai (AHK), Vokietijos akademinių mainų tarnyba (DAAD) ir Centrinė užsienio švietimo sistemos valdyba (ZfA).
Komentarų nėra. Būk pirmas!