„Lietuvoje mentorystės programa geriausiai išplėtota iš visų Europos šalių. Užsienyje atvykę studentai labai dažnai neturi mentorių, o pietinėse šalyse apskritai nėra mentorystės programų. Taigi mūsų mentorystės programa labai vertinama. Štai prieš kelerius metus į Teisės fakultetą atvažiuodavo vos keli italų studentai. Šiuo metu jų turime apie 60. Geras žodis išties sklinda“, – džiaugiasi ESN Vilnius University prezidentė Lina Kvizikevičiūtė, Ekonomikos fakulteto II kurso vadybos ir verslo administravimo studentė.
Ji pasakoja, kad mūsų universitete mentorystės programa atsirado 2000 m., o po poros metų VU įkurtas ESN: „Lietuvoje esame patys pirmieji. Esame didžiausia ir seniausia sekcija. Nuo tol rūpinamės užsienio studentais padedami Tarptautinių programų ir ryšių skyriaus, tačiau dėl išaugusio užsienio studentų skaičiaus mentorių programa perduota mūsų žiniai.“ ESN įkurtas 1989 m., vienija 37 Europos valstybes ir yra viena didžiausių tarpdisciplininių studentų asociacijų senajame žemyne, remianti ir plėtojanti studentų mainus.
ESN Vilnius University nariai yra VU studentai, kurie gali būti tik mentoriais, įvairių veiklų organizatoriais arba užsiimti abiem veiklomis. Visi užsienio studentai turi savo mentorių, tačiau vienas mentorius gali turėti keletą užsieniečių. Tai priklauso nuo semestro. Praėjusį semestrą VU studijavo apie 630 užsienio studentų. Šį semestrą jų yra apie 260. Be to, nuo šių mokslo metų ESN pradėjo veikti ir Kauno humanitariniame fakultete. „Mentoriai turi pasitikti studentą, padėti susitvarkyti apgyvendinimo klausimus, su universitetu susijusius reikalus, padėti pasidaryti ISIC pažymėjimą, LSP ir apskritai padėti nepasiklysti universitete. Pagalbos labiausiai reikia likus dviem savaitėms iki atvykimo ir praėjus mėnesiui po atvykimo. Tolesnis bendravimas priklauso tiek nuo mentoriaus, tiek nuo studento“, – mentorių pareigas vardija ESN Vilnius University prezidentė. Šį semestrą mentoriais panoro tapti 123 studentai. ESN Vilnius University nariai kiekvieno semestro pirmą savaitę organizuoja orientacinę savaitę, tarptautinę mugę, o semestro metu rengia socialinius renginius: su užsienio studentais eina į socialinius centrus, vaikų globos namus, rengia kraujo donorystės akciją, supažindina su gražiausiomis Lietuvos vietomis, bendradarbiaudami su Sveikatos ir sporto centru organizuoja futbolo, tinklinio varžybas.
Kodėl verta tapti mentoriumi? Pašnekovė išskiria šiuos privalumus: kalbos praktiką, naują patirtį, naujas pažintis, galimybę pažinti kitą kultūrą, sužinoti apie studijas kituose pasaulio universitetuose, išmokti naujų kalbų. Planuojama, kad ateityje mentoriai gaus papildomų balų, leisiančių lengviau išvykti pagal ERASMUS mainų programą. „Organizuojame du kalbos projektus. Vienas jų – „Multilingual Lithuania“, kitas – kalbų tandemas „Enjoy learning languages“, kai užsienio studentai moko lietuvius ar kitus užsieniečius savo kalbos. Kartu su Švietimo mainų paramos fondu vykdome socialinių veiklų projektą „Erasmus Lietuvos mokykloms“. ERASMUS studentai kartu su mumis važiuoja į Lietuvos mokyklas. Mes pristatome mainus, o jie – savo šalį, patirtį Lietuvoje. Šis projektas galbūt aktualesnis ir įdomesnis ne Vilniaus mokykloms, nes joms ir taip pakanka dėmesio“, – dėsto L. Kvizikevičiūtė.
Rudenį į VU žada atvykti apie 700 užsienio studentų, tad ESN Vilnius University labai laukia naujų mentorių!
Komentarų nėra. Būk pirmas!