2019 m. gegužės 6–12 d. Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Sveikatos mokslų instituto dėstytojas dr. Aistis Žalnora pagal ERASMUS+ dėstytojų mainų programą viešėjo Rijekos universitete, Kroatijoje. Vizito metu dėstytojas lankėsi dviejuose – Medicinos ir Sveikatos mokslų – fakultetuose, skaitė paskaitas apie ankstyvąją ir tarpukario Lietuvos mediciną I kurso studentams, užmezgė ryšius su kolegomis.
Pagrindinis vizito tikslas – dėstyti Rijekos universiteto studentams, diskutuoti su jais medicinos istorijos klausimais. Tačiau viena iš maloniausių akimirkų, anot dr. A. Žalnoros, buvo skaityti pranešimą Sveikatos mokslų fakulteto darbuotojams apie viduramžių Lietuvos bei liaudies medicinos ypatumus ir palyginti juos su Rytų tradicinėmis medicinos sistemomis (ajurveda, tradicine kinų medicina).
„Pristatymas sulaukė susidomėjimo, kėlė diskusijas ir naujus klausimus. Tokie susitikimai visada sužadina naują aistrą savo moksliniams interesams“, – teigė dėstytojas. Medicinos istorikas taip pat lankėsi Rijekos universiteto bibliotekoje, iš kurios parsivežė dovanotų periodinių leidinių medicinos istorijos („AMHA – Acta Medico-Historica Adriatica“) ir medicinos etikos („European Journal of Bioetics“) temomis.
„ERASMUS+ programa suteikia daug galimybių pagilinti profesines žinias, susipažinti su savo srities mokslo tyrimais kitose mokslo institucijose. Tai gera proga ne tik gerinti savo dėstymo metodiką, bet ir tobulinti tarpkultūrines kompetencijas, pažinti kitus kraštus, papročius, kultūras“, – pasakojo dr. A. Žalnora.
Viešnagės metu medicinos istoriką priėmė prof. Amiras Muzuras, Rijekos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto prodekanas verslumo ir kokybės klausimais. Jis supažindino svečią su bendrąja universiteto tvarka, veikla ir istorija. Sveikatos mokslų fakultetas yra naujausias Rijekos universiteto fakultetas, įkurtas tik 2014 m.
Tai pirmoji tokio tipo mokslo institucija Kroatijoje, rengianti ne medicininės sveikatos priežiūros specialistus (non-medical health care profesionals), tokius kaip slaugytojai, fizioterapeutai, radiologijos technologai, akušeriai, mitybos specialistai. Mokymo programos šiame fakultete orientuotos ne į klinikinį, bet į organizacinį, visuomenės sveikatos gerinimo, ligų prevencijos darbą už ligoninės ribų, „minkštąsias“ bendravimo su pacientu kompetencijas.
Medicinos fakulteto dėstytojai kasmet vis aktyviau naudojasi mobilumo galimybe. „Svarstantiems patarčiau nebijoti išeiti iš komforto zonos ir drąsiai priimti iššūkius bei naujas auditorijas. Sakoma, kad stovintis vanduo praranda vaiskumą ir gyvastį. Taip ir dėstomas dalykas studentams patinka, kai jis būna gyvas ir pritaikytas konkrečiai auditorijai, o ne abstrakčiai anoniminei masei. Dėstytojui būtina nuolat tobulėti, antraip net ir jo paties dalykas gali pabosti. O tada jau sunku būtų tikėtis, kad jis patiks studentui“, – patirtimi dalijosi medicinos istorijos dėstytojas.
Komentarų nėra. Būk pirmas!