2007 m. gegužės mėn. Vilniaus universitetui suteiktas Europos kokybės pažymėjimas už ERASMUS tarptautinio dėstytojų ir studentų mobilumo organizavimą. Vilniaus universitetas pažymėtas „Europos kokybės pažymėjimo“ COMENIUS, ERASMUS, GRUNDTVIG sklaidos projekto baigiamuosiuose renginiuose Vilniuje ir Vienoje, Austrijoje.
Europos kokybės pažymėjimas – tai kokybiškos veiklos patvirtinimo sertifikatas, suteikiamas visų lygių mokymo institucijoms Europoje, kurios kokybiškai įgyvendino COMENIUS, ERASMUS ir GRUNDTVIG decentralizuotas veiklas.
Europos kokybės pažymėjimas institucijoms suteikiamas vykdant nacionalinių agentūrų Austrijoje, Belgijoje, Bulgarijoje, Vokietijoje, Estijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Liuksemburge, Lietuvoje, Olandijoje, Rumunijoje, Slovėnijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Vengrijoje iniciatyva parengtą ir Europos Komisijos finansuojamą projektą „Europos kokybės pažymėjimo sklaida“.
Ką reiškia Europos kokybės pažymėjimas?
Europos kokybės pažymėjimą turinčią instituciją mokiniai, studentai, besimokantys suaugusieji ir kiti švietime dalyvaujantys asmenys turėtų sieti su patikimos ir kokybišką veiklą vykdančios institucijos vardu.
Europos kokybės pažymėjimo konkursas Lietuvoje
Švietimo mainų paramos fondas Lietuvoje inicijavo Europos kokybės pažymėjimo konkursą, kuriame dėl kokybės pažymėjimo varžėsi Lietuvos institucijos, vykdžiusios tarptautinį mobilumą mokyklinio ugdymo (COMENIUS), suaugusiųjų švietimo (GRUNDTVIG) ir aukštojo mokslo (ERASMUS) srityse. Už ERASMUS tarptautinio dėstytojų ir studentų mobilumo organizavimą Europos kokybės pažymėjimas suteiktas trims Lietuvos institucijoms: Vilniaus universitetui, Vilniaus Gedimino technikos universitetui ir Kauno kolegijai.
ERASMUS programa Vilniaus universitete
Vilniaus universitetas nuo 1999/2000 iki 2006/2007 m. m. pagal ERASMUS programą išsiuntė 1765 studentus, 210 dėstytojų, priėmė 696 užsienio studentus. Strateginiame Universiteto veiklos plane mobilumas traktuojamas kaip vienas pagrindinių įrankių gerinti studijų kokybę ir didinti institucijos tarptautiškumą.
Pagrindiniai ERASMUS mobilumo veiklų pasiekimai:
- įdiegta mobilumo veiklų administravimo ir koordinavimo sistema su aiškiai apibrėžta šalių atsakomybe;
- įdiegti IKT įrankiai mobilumo veikloms administruoti;
- aktyviai vykdomas ERASMUS programos dalyvių paruošimo ir integravimo į naują akademinę bei kultūrinę aplinką priemonių planas, mentorių sistema;
- augantis pasitikėjimas VU siūlomų studijų kokybe, kurį rodo didėjantis partnerių ir atvykstančių studentų skaičius;
- sukurtas mobilumo veiklų pasiekimų kokybinio bei kiekybinio stebėjimo ir sklaidos mechanizmas;
- aktyviai diegiama europinė ir tarptautinė dimensija mokymo programose, mobilumo veiklose bei socialiniame Universiteto gyvenime.
Domitės ERASMUS programos teikiamomis galimybėmis Vilniaus universiteto bendruomenei?
Apsilankykite Tarptautinių programų ir ryšių skyriaus svetainėje arba kreipkitės į institucinę ERASMUS koordinatorę Mildą Girdzijauskaitę, el. p. milda.girdzijauskaite@cr.vu.lt, tel. (8 5) 268 7048.
Komentarų nėra. Būk pirmas!