Vilniaus universiteto Studentų atstovybė Medicinos fakultete (VU SA MF) paskutinę lapkričio savaitę organizavo Medikų dienas „MeDi 2015“. Šventės metu jie surengė diskusiją, skirtą medicinos sektoriaus darbuotojų emigracijos problemai aptarti.
Pradėdamas diskusiją, VU SA prezidentas pateikė faktą, kad universitete vokiečių kalbos mokymasis yra populiariausias tarp medicinos studentų. Sutapimas? Į šį klausimą atsakė rezidentų atstovas, pateikdamas neseniai vykdytos apklausos duomenis. Trečdalis studentų pasiruošę studijuoti užsienyje, jei neįstotų į pasirinktą specialybę Lietuvoje.
Pasirodo, pabaigus šešerius metus trunkančias vientisąsias studijas, neįstoti į pageidaujamą rezidentūros specialybę yra labai realu. Remiantis Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, medicinos studijas Lietuvoje kasmet baigia apie 450 studentų, ir tik 362 iš jų gali tikėtis nemokamos rezidentūros studijų Lietuvoje. Didelę dalį jaunų medikų tai paskatina emigruoti. Sprendimą dažnai sustiprina ir kitos priežastys: prastos buitinės ir emocinės darbo sąlygos, profesinio tobulėjimo perspektyvos nebuvimas, maži atlyginimai.
Pasak rezidentų atstovo Ryčio Masiliūno, reikia pasilikti ir nebijoti spręsti problemų. O išvykti, anot Seimo nario Juro Požėlos, taip pat nėra blogai, „svarbu, kad vėliau būtų noro ir galimybių sugrįžti“.
Medicinos studentams, rezidentams ir jauniems gydytojams rūpimu klausimu diskutuoti buvo pakviesti garbūs svečiai: med. dr. neurochirurgas Saulius Ročka, IV kurso rezidentas Rytis Masiliūnas, Antakalnio poliklinikos direktorius Evaldas Navickas, LR Seimo Sveikatos reikalų komiteto narys Juras Požela, Sveikatos apsaugos ministerijos Sveikatos išteklių priežiūros ir inovacijų valdymo departamento direktorė Justina Januševičienė ir žurnalo „Veidas“ vyr. redaktorius Rimvydas Valatka. Diskusiją moderavo VU SA prezidentas Andrius Uždanavičius.
Visą diskusiją galima peržiūrėti čia.
Komentarų nėra. Būk pirmas!