Rugsėjo 10 d. Vilniaus universitetas ir dr. Bronislovo Lubio labdaros ir paramos fondas pasirašė paramos sutartį. Fondas įsteigė dr. B. Lubio vardinę stipendiją Chemijos, Ekonomikos ir Matematikos ir informatikos fakultetų studentams skatinti už pavyzdinius studijų rezultatus ir ypatingus pasiekimus, taip pat skyrė paramą mokslininkų ir tyrėjų inovacinei veiklai ir inovaciniams projektams, turintiems neabejotiną plėtros ir rezultatų įdiegimo perspektyvą.
Sutartį pasirašė fondo vadovė Giedrė Žentelytė-Linkienė ir VU l. e. p. rektorius prof. Jūras Banys.
Koncerno „Achemos grupė“ ir jo pagrindinių akcininkų valdomas dr. Bronislovo Lubio labdaros ir paramos fondas 375 tūkst. litų paramą skyrė trims Lietuvos universitetams. Parama padalyta po 125 tūkst. litų Vilniaus universitetui, Kauno technologijos universitetui ir Klaipėdos universitetui.
Dr. Bronislovo Lubio labdaros ir paramos fondo valdybos pirmininkė Lyda Lubienė sako, kad parama universitetams skirta siekiant išlaikyti jos šviesaus atminimo vyro vykdytos mecenatystės tradicijas, taip pat skatinant mokslo ir verslo bendradarbiavimą. „Viena svarbiausių koncerno įkūrėjo remiamų sričių visada buvo mokslas. Jis skatino savo darbuotojus nuolat kelti kvalifikaciją, įgyti naujų žinių, nemažai daliai darbuotojų finansavo jų studijas, netgi užsienyje. Mokymasis visą gyvenimą, glaudus mokslo ir verslo santykis buvo Bronislovo Lubio pasaulėžiūros, mokslo svarbos valstybės augimui suvokimo dalis“, – sakė p. L. Lubienė.
Pasak fondo valdybos narės Jūratės Žadeikienės, paramos gavėjai pasirinkti atsižvelgiant į tai, kad šie universitetai yra trys reikšmingiausios Lietuvos Alma Mater. Ne mažiau svarbios buvo perspektyvos plėtoti mokslo bei verslo bendradarbiavimą, todėl fondo lėšas planuojama nukreipti į sritis, aktualias koncerno bendrovėms: inžinerinę ir chemijos technologijas, elektros ir valdymo inžinerijos, mechanikos ir mechatronikos, telekomunikacijų, elektronikos, informacinių technologijų, ekonomikos ir finansų sritis.
Dr. Bronislovo Lubio labdaros ir paramos fondas įsteigtas šių metų balandį B. Lubio žmonos Lydos Lubienės, jo dukros Jūratės Žadeikienės ir koncerno „Achemos grupė“ iniciatyva. Siekiama tęsti koncerno pradininko mecenatystės veiklą, kuri garsėjo aktyvia parama ir dėmesiu kultūros renginiams, knygų leidybai, meno ir mokslo plėtrai. Pagrindinės fondo paramos sritys taip pat bus orientuojamos į švietimą, kultūrą ir mokslą.
Komentarų: 2
2013-09-11 21:12
ArvydasTik padekoti reikia ir tiketis,kad ta parama bus tesiama desimteciais ir kad atsiras vis daugiau remeju ir tada atsiras galimybe,kad Vilniaus Universitetas pasauliniame universitetu reitinge is 601-650 vietu pakils ir paklius i pirma,na antra,simtuka.
2013-09-12 15:25
Skeptikas[quote name=”Arvydas”]Tik padekoti reikia ir tiketis,kad ta parama bus tesiama desimteciais ir kad atsiras vis daugiau remeju ir tada atsiras galimybe,kad Vilniaus Universitetas pasauliniame universitetu reitinge is 601-650 vietu pakils ir paklius i pirma,na antra,simtuka.[/quote]
Padėkoti, be abejo, reikia, ir ne tik šiam fondui (jų yra dar bent keli, kurie yra įsteigę savo stipendijas, etc.).
Tačiau kai dėlVU pakilimą į pirmą ar bent antrą šimtuką, tai nemanau, kad dabartinė čia dirbančiųjų karta turi galimybę sulaukti tokio laiko…. :sad: [i]Ex nihilo nihil [/i] – jei nebus tinkamo finansavimo bei bus daug visokių kvailų biurokratinių suvaržymų, matysime tuos Top 100-200 kaip savo ausis be veidrodžio.
Kaip rašoma, „QS World University Rankings“ rezultatai sudaromi pagal akademinę reputaciją, reputaciją tarp darbdavių, santykį tarp studentų ir dėstytojų, citavimo indeksą, užsienio dėstytojų dalį, tarptautinių studentų skaičių. Mūsuos te santykiai tarp studentų ir dėstytojų keliskart pranoksta tuose Top100 universitetuose esamus (jie dirba su “manipulomis”, mes su “kohortomis”). užsieniečių dėstytojų (ne trumpalaikių erazminių) dalis – nykstamai maža, užsienio studentų skaičiai – irgi menkučiai (kiek daugiau gal tik MF turi, kitur – vienetai)…. Ech, geriau nesapnuoti rožinio drambliuko sapnų///