Vakar VU Mažojoje auloje įteikti diplomai pirmajai politikos ir medijų magistro programos laidai. 2012 m. pradėtą VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) programą baigė dvylika studentų ir studenčių.
Tai tarpdisciplininė programa, rengianti politinės komunikacijos ir informacijos ekspertus, viešuosius intelektualus, pilietinius aktyvistus ir medijų politikos tyrėjus. „Mes norėjome sukurti programą, kuri apie politikos ir medijų problematiką telktų labai įvairius žmones, turinčius nestandartinį požiūrį ir į politiką, ir į medijas. Ir mes jų sulaukėme“, – sako programos vadovė dr. Natalija Arlauskaitė.
Čia sutapo tiek programos kūrėjų, tiek ją pasirinkusiųjų lūkesčiai: didžiausias privalumas, pasak pirmosios laidos absolventų, buvo galimybė plėtoti ir gilinti būtent nestandartinį ir nestereotipinį požiūrį, lavinti laisvą ir savarankišką mąstymą. „Visada norėjau sužinoti, kaip uodega gali vizginti šunį. Pagaliau radau studijas, kurios į šį klausimą atsako daugiau nei išsamiai, – pasakoja magistrė Monika Poškaitytė. – Politikos ir medijų programą turbūt galima pavadinti vienu drąsiausių eksperimentų socialinių mokslų erdvėje – nuo galios filosofijos iki konkrečių propagandos technikų, nuo žiniasklaidos reguliavimo iki lobistinės veiklos užkulisių. Ir apie visa tai pasakoja ne tik geriausi instituto dėstytojai ir dėstytojos, bet ir savo srities praktikai bei kviestiniai svečiai, pradedant ministrais, baigiant vos prieš kelerius metus psichologines operacijas Afganistane vykdžiusiais pareigūnais.“
Šiuo metu TSPMI studijuoja antrosios laidos magistrantės ir magistrantai; priėmimas į studijų programą vykdomas kasmet.
Baigiamieji diplomai taip pat įteikti septyniems TSPMI lyginamosios politikos ir penkiems Rytų ir Vidurio Europos studijų TSPMI magistro programų absolventams ir absolventėms. Sveikinimo žodį tarė žurnalistas, LRT TV naujienų tarnybos direktorius Audrius Matonis, VU akademinių reikalų prorektorius doc. dr. Kęstutis Dubnikas.
TSPMI siūlomos studijos išlieka vienos populiariausių Lietuvoje pagal stojančiųjų pageidavimų skaičių. 2013 m. priimti 156 dieninių politikos mokslų studijų bakalaurantai; 80 tarptautinių santykių ir diplomatijos, lyginamosios politikos, Europos studijų, politikos ir medijų, viešosios politikos analizės ir Rytų Europos ir Rusijos studijų magistrantų.
Komentarų nėra. Būk pirmas!