Vasario 5 d. buvo žengtas dar vienas žingsnis kuriant integruotą mokslo, studijų ir verslo slėnį „Saulėtekis“. Švietimo ir mokslo ministerijos Kolegijų salėje Vilniaus universiteto rektorius akad. Benediktas Juodka, švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius ir Centrinės projektų valdymo agentūros direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Keizeris pasirašė projekto „Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslų centro kūrimas“ finansavimo ir administravimo sutartį.
Šiam projektui įgyvendinti iš Europos Sąjungos fondų ir Lietuvos valstybės biudžeto skiriama 200,3 mln. litų. Projekto lėšos bus panaudotos naujam centrui Vilniaus universiteto teritorijoje suprojektuoti ir pastatyti, taip pat mokslinei įrangai įsigyti. Šį projektą VU įgyvendina kartu su partneriais – Vilniaus Gedimino technikos universitetu, Chemijos, Fizikos ir Puslaidininkių fizikos institutais.
Švietimo ir mokslo ministras pabrėžė, kad šios sutarties pasirašymas – neeilinis įvykis. „Šiandien yra pasirašyta didžiausioji „Saulėtekio“ slėnio projekto sutartis. Tai jau devintoji iš keturiolikos sutarčių, kurias planuojama pasirašyti įgyvendinant penkių integruotų mokslo, studijų ir verslo slėnių programas Lietuvoje“, – pasakė G. Steponavičius. Jis pažymėjo, kad valstybė stengiasi sutelkti finansus tose srityse, kur dirba mokslininkai, turintys tarptautinį pripažinimą. „Šios sritys – puslaidininkių fizika, lazerinės ir nanotechnologijos“, – sakė ministras. Jis išreiškė viltį, kad realiais projekto įgyvendinimo rezultatais bus galima pasidžiaugti jau po kelerių metų.
Vilniaus universiteto rektorius pritarė ministrui ir taip pat pažymėjo, kad pasirašyta sutartis – labai svarbi. „Šiandien yra reikšminga diena mūsų akademiniam pasauliui“, – pasakė B. Juodka. Jis pasidžiaugė, kad atliktas didelis darbas buvo vainikuotas sutarties pasirašymu, ir priminė, jog ne mažiau svarbūs darbai laukia šią sutartį įgyvendinant. „Viskas prasideda nuo idėjos. Norint ką nors pasiekti moksle reikia sutelkti žmogiškuosius ir materialinius resursus. Slėnių idėja rodo, kad judame labai teisinga linkme. Mes šiandien pasirašėme sutartį, kuri leis sukoncentruoti vienoje vietoje Lietuvos chemijos ir fizikos elitą“, – pabrėžė B. Juodka.
Planuojama, kad Nacionalinis fizinių ir technologijos mokslų centras į vieną mokslo branduolį sujungs Fizikos, Chemijos ir Puslaidininkių fizikos institutus, VU Chemijos, Fizikos fakultetų mokslines laboratorijas, VU Taikomųjų mokslų ir Teorinės fizikos ir astronomijos institutus bei VGTU mokslines laboratorijas.
Komentarų nėra. Būk pirmas!