Sausio 19 dieną Vilniaus universiteto Chemijos fakultete atidaryta Theodoro von Grotthusso auditorija. Theodoras von Grotthussas – žymus mokslininkas, prieš 200 metų garsinęs mūsų kraštą pasaulyje, savo darbais ir pažiūromis toli pralenkęs to meto visuomenę. Šiandien Theodoras von Grotthussas laikomas elektrochemijos ir fotochemijos klasiku, sukūrusiu pirmąją elektrolizės teoriją bei nustačiusiu pagrindinius šviesos poveikio dėsnius.
1994 m. birželio 17 d. buvo įsteigtas lietuviškas Theodoro Grotthusso paramos fondas. Siekiama atgaivinti garsaus Lietuvos mokslininko atminimą, paremti Lietuvos švietimą, mokslą ir kultūrą bei palaikyti tarptautinius mokslinius ryšius.
Iškilmingoje auditorijos atidarymo šventėje dalyvavo nemažai garsių Lietuvos mokslininkų, taip pat iš užsienio atvykęs Theodoro von Grotthusso giminaitis.
VU Chemijos fakulteto dekanas prof. Aivaras Kareiva džiaugėsi suteikta galimybe pavadinti vieną iš fakulteto auditorijų Theodoro von Grotthusso vardu, tokiu būdu garsinant žymaus mokslininko vardą ir tarp studentų.
Theodoro von Grotthusso fondo valdybos narė, Grotthussų giminės palikuonė Marija Čiurlienė (Grotuzaitė) pasakojo apie kultūrinių ryšių užmezgimą, Grotthussų giminės vardo garsinimą bei paveldo išsaugojimą pasaulyje. Taip pat pabrėžė apie Juozo Algimanto Krikštopaičio knygos „Pralenkęs laiką: THEODOR GROTHUSS“ vertimo į vokiečių kalbą galimybę, tokiu būdu supažindinant ir vokiečių bendruomenę su garsiu XVIII a. lietuvių kilmės mokslininku. Visi kiti renginyje pasisakę dalyviai: prof. Juozas Algimantas Krikštopaitis, prof. Libertas Klimka, dr. Birutė Railienė ir kt. – taip pat kalbėjo apie nusipelniusio Lietuvai ir visam mokslo pasauliui gamtos tyrinėtojo, elektrolizės teorijos pradininko Theodoro von Grotthusso reikšmę ir svarbą.
Komentarų nėra. Būk pirmas!