Liepos 24–28 dienomis per bendrojo priėmimo pagrindinį etapą į Vilniaus universitetą priimti asmenys sudarinėja studijų sutartis. Oficialiai patvirtinę, kad artėjančius ketverius metus jie praleis VU auditorijose, būsimieji studentai susipažįsta su savo studijų programų kuratoriais, gauna pagrindinę informaciją, reikalingą studijų ir gyvenimo sostinėje pradžiai, pajunta pulsuojančią universiteto gyvenimo atmosferą.
Priėję prie savo fakulteto Studentų atstovybes, abiturientai, ypač įstoję į valstybės nefinansuojamas vietas, teiraujasi detalių apie pradines studijų įmokas, domisi fuksų stovyklomis, studijuosimais dalykais, tvarkaraščiais, būsimais kurso draugais.
Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto studentė Ingrida Petrauskaitė pastebi, kad būsimiesiems studentams tuo pačiu metu suteikiama labai daug skirtingo pobūdžio informacijos. „Mokykloje viskas dažniausiai pateikiama ant lėkštutės, o kai ateini į universitetą, tokio masto priėmimą, suvoki, kad čia viskas vyksta visai kitaip. Svarbu nebijoti klausti. Vienas man rašė, kad, ko gero, jo klausimas pasirodys kvailas, tai geriau jo ir neužduos. Negalima taip galvoti. Tam mes ir esame kuratoriai, kad padėtume žmonėms“, – sako ji.
Kuratoriai kiekvieną būsimą studentą ragina vykti į fuksų stovyklas. Filosofijos fakulteto sociologijos studentė Gabrielė Žlibinaitė pabrėžia, kad stovykloje jie ne tik gerai praleis laiką, bet gaus daug socialinės ir akademinės informacijos. „Pirmakursiai susipažins su savo kurso draugais, kuratoriais ir dėstytojais, stovykloje skaitysiančiais savo paskaitas“, – teigia ji.
Universiteto „naujokai“ turi galimybę išsiaiškinti, ką veikia įvairūs VU kolektyvai. Algirdas Mameniškis, Vilniaus universiteto dainų ir šokių ansamblio narys, mano, kad dalyvavimas kolektyvo veikloje yra labai graži patriotizmo išraiška. „Nebūdamas politiku ar šiaip žymiu žmogumi, gali išreikšti savo padėka šaliai, didžiuotis, kad esi lietuvis ir atstovauti savo tautiniam paveldui. Kiekvienas norintis save realizuoti žmogus turėtų ateiti į mūsų ansamblį, nes jame yra daug erdvių, kuriose galima pasidalinti savo emocijomis ir sugebėjimais“, – tvirtina studentas.
VU, kaip, ko gero, ir kiekvienais metais, sulaukė daug motyvuotų ir rimtai sprendimus priėmusių pirmakursių. „Apie kitą universitetą net negalvojau. Domėjausi programomis visur, bet VU skyriau daugiausia dėmesio. Šeima apie jį kalbėjo, susidarytas įspūdis ir turimos žinios neleido abejoti, kur stoti“, – kalba nuo rugsėjo politikos mokslus krimsianti Gabrielė Kundrotaitė. „Bandysiu tiesiog mėgautis mokymųsi, o ne galvoti, kaip sunku. Kiekvieną dieną darysiu tą, ką reikia. Viskas įveikiama“, – tiki būsimoji medikė Monika Gegevičiūtė.
„Kaip ir kiekvienam, nesvarbu, tu būsi chemijos, medicinos ar filologijos studentas, vis tiek reikės mokytis, įdėti darbo, nepatingėti. Tuomet viskas turėtų būti gerai“, – apibendrina konservavimo ir restauravimo chemiją studijuojanti Simona Mažrimaitė.
Bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas pagrindinio priėmimo pirmojo etapo metu Vilniaus universitete pakviesti studijuoti 3739 stojantieji, iš jų valstybės finansuojamose vietose – 2499, vietose su studijų stipendija – 3, valstybės nefinansuojamose vietose – 1237.
Norintieji studijuoti bakalauro ir vientisųjų studijų programose Vilniaus universitete dar galės koreguoti prašymus LAMA BPO sistemoje liepos 29–31 dienomis ir teikti naujus prašymus rugpjūčio 7–10 dienomis.
Komentarų nėra. Būk pirmas!