Biotechnologijos ir biofarmacija – sparčiai besiplėtojančios mokslo sritys, darančios tiesioginį poveikį viso ūkio plėtrai. Gyvosios gamtos mokslai ir biotechnologijos tampa vis svarbesni ir labiau pripažįstami sveikatos apsaugos sektoriuje kuriant naujus gydymo ir ligų prevencijos metodus. Todėl pagrindinės šių sričių mokslo ir studijų veiklą plėtojančios Lietuvos mokslo ir studijų institucijos identifikavo perspektyviausias sritis, kuriose sutelktas potencialas ir yra didžiausios plėtros perspektyvos. Tuo pagrindu parengtas ir įvykdytas projektas „Biotechnologijos ir biofarmacijos specialistų rengimui ir MTEP veiklai skirtos infrastruktūros kūrimas bei atnaujinimas (BIOTEFA – C/D)“.
Vilniaus universitetas, koordinuodamas projektą BIOTEFA – C/D, su partneriais atnaujino ir išplėtojo medicininės molekulinės diagnostikos ir ląstelių technologijų MTEP (mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros) infrastruktūrą, atnaujino laboratorijas, orientuotas į biotechnologijos ir biofarmacijos mokslą ir studijas.
Didžiausia projekto biudžeto dalis buvo skirta mokslinei ir mokomajai įrangai įsigyti – 28,76 mln. litų. Atnaujinta 14 mokomųjų ir 31 mokslinės laboratorijos infrastruktūra, todėl smarkiai pagerėjo biotechnologijos ir biofarmacijos studijų kokybė ir sąlygos aukšto lygio moksliniams tyrimams plėtoti.
Iš jų net 10 mokomųjų ir 17 mokslinių laboratorijų atnaujinta Vilniaus universitete.
Atnaujinus infrastruktūrą Vilniaus universitete 2013 m. pradėta vykdyti nauja bakalaurinių studijų programa „Mikrobiologija ir biotechnologija“.
Spalio 29 d. 11 val. VU Gamtos mokslų fakultete (M. K. Čiurlionio g. 21/27), 312 kab. (dekanatas), „BIOTEFA – C/D“ projekto užbaigimo proga bus surengta spaudos konferencija. Dalyvaus prof. dr. Osvaldas Rukšėnas (VU Gamtos mokslų fakulteto dekanas ir projekto vadovas), doc. dr. Ramunė Grikšienė (projekto administratorė) ir projekto partnerių atstovai.
Komentarų nėra. Būk pirmas!