Birželio 17-20 d. Estijos jaunųjų mokslininkų akademijos iniciatyva trijų Baltijos šalių (Lietuvos, Latvijos, Estijos) doktorantai ir jaunieji mokslininkai svečiavosi Ciuriche (Šveicarija) įsikūrusiose mokslo ir tyrimų institucijose.
Šis vizitas – pagrindinis tarptautinio projekto „BALTMOB II – Šveicarijos patirtis” akcentas. Pats projektas yra pernai vykdyto analogiško projekto „BALTMOB I” (Baltic Mobility), skirto jaunųjų mokslininkų mobilumo ir vadovavimo įgūdžiams tobulinti, tęsinys, kurio pagrindiniai tikslai – supažindinti Baltijos šalių jaunuosius mokslininkus su Šveicarijos mokslo įstaigų veikla ir tarpdisciplininių tyrimų ypatumais, padėti užmegzti akademinio bendradarbiavimo kontaktus su Šveicarijos kolegomis. Įdomią ir naudingą išvyką rėmė Estijos švietimo ir mokslo ministerija bei Šveicarijos GERBERT RUF STIFTUNG fondas.
Į šią kelionę buvo pakviesti iniciatyviausi pernai vykdyto projekto dalyviai, aktyviai besidomintys akademinio mobilumo teikiamomis galimybėmis, tardisciplininiais mokslinių tyrimų metodais ir juos taikantys savo veikloje.
Keturių vizito dienų programa buvo itin intensyvi ir apėmė daug temų, kurios aktualios visų sričių mokslininkams.
Ciuricho universiteto profesorius T. Hensas papasakojo apie skirtingų disciplinių (matematikos, ekonomikos, psichologijos, sociologijos ir kitų) žinių ir metodų taikymą finansų tyrimų srityje, tarpdisciplininio požiūrio įtaką rezultatams ir pranašumus lyginant su monodisciplininių tyrimų galimybėmis. To paties universiteto psichologijos dėstytoja dr. C. Lebherz vaizdžiai supažindino su tarpdisciplininių tyrimų grupėms būdingomis problemomis, tokiomis kaip komunikacijos stoka ir neefektyvumas, neaiškiai nustatyti ir nekonkretūs tikslai, kultūrinių skirtumų nepaisymas ir kita. Atlikdami originaliai parengtas užduotis dalyviai galėjo patys įsitikinti, kad išvardyti sunkumai nėra vien sausa teorija, ir aptarti kilusias idėjas, kaip minimas problemas įveikti.
Viešnagė Šveicarijos federaliniame technologijos institute (Ciuricho ETH) ir susitikimas su šios šalies jaunaisiais mokslininkais suteikė įdomių ir naudingų žinių apie Šveicarijos vidurinio ir aukštojo mokslo sistemą bei aktualiausias tyrimų sritis. Vizito metu įgytą patirtį dalyviai apibendrins parengdami esė tarpdisciplininių tyrimų tema. Visos esė ir kiti projekto rezultatai bus pateikti buklete, skirtame 15 didžiausių Baltijos šalių universitetų doktorantams ir jauniesiems mokslininkams.
Tikimasi, kad išvykoje įgyta patirtis padės geriau pasinaudoti akademinio mobilumo ir tarpdisciplininių tyrimų teikiamomis galimybėmis.
Komentarų nėra. Būk pirmas!