Pasibaigus paskutiniam papildomo priėmimo etapui paaiškėjo, kad Ekonomikos fakultetas (EF) ir šiemet išlaiko ekonomikos studijų programos lyderio pozicijas. Studentiškos rugsėjo 1-osios švęsti į EF atskubės daugiau kaip 400 bakalauro studijų pirmakursių, kurie rinkosi ekonomikos, vadybos ir verslo administravimo, vadybos informacinių sistemų programas.
„Kasmet kviesdami abiturientus studijuoti Ekonomikos fakultete su nekantrumu laukiame jų stojimo rezultatų. Tai juk vienas geriausių rodiklių, leidžiančių įvertinti, ar sėkmingai dirbame. Šių metų rezultatai mus džiugina, nes mūsų ekonomikos studijų programa – viena populiariausių visoje Lietuvoje (programa yra trečioje vietoje pagal studentų skaičių tarp visų šalies universitetų programų) – 270 studentų pasirašė sutartis studijuoti dienine ir sesijine studijų forma. Be to, ši programa yra antra tarp visų šalies universitetų bakalauro programų pagal valstybės finansuojamų vietų skaičių”, – pasakojo EF dekanas doc. dr. Jonas Martinavičius.
Jis džiaugėsi, kad studijas EF rinkosi ir ypač gerai besimokantieji, pvz., trijų studentų konkursinis balas viršijo 20 balų ribą. Tarp būsimųjų studentų beveik trys dešimtys šimtukininkų. Pastebėta, kad į EF programas sėkmingiausiai įstoja ne vidurinių mokyklų, bet gimnazijų abiturientai. Fakultete studijas pradės tokių šalies prestižinių mokyklų kaip Vilniaus licėjaus, KTU gimnazijos, Vilniaus Jėzuitų gimnazijos, Vilniaus Žirmūnų gimnazijos ir Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos abiturientai.
„Sąrašuose matėme ir privačių bei ne Lietuvos mokyklų abiturientų. Smagu, kad studijos Ekonomikos fakultete sudomino net ir Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos mokinius. Taip pat gerai, kad dienines bakalauro studijas renkasi ne ką tik tik vidurinį išsilavinimą įgiję jaunuoliai, bet ir vyresni”, – sakė EF dekanas.
Šiemet bakalauro studijas EF rinkosi ne tik Lietuvos abiturientai, bet ir jaunuoliai iš užsienio. Prašymus studijuoti vadybą ir verslo administravimą anglų kalba buvo pateikę 7 užsienio piliečiai, tačiau dėl įvairių nesklandumų (pvz., problemos gaunant vizas) studijuos tik keturi užsieniečiai iš Pakistano, Kazachstano, Baltarusijos bei Ganos. Daugiau užsieniečių Vilniaus universiteto bakalauro studijose galima sutikti tik tarp medicinos studentų. „Suprantame, kad keičiantis Lietuvos demografinei padėčiai turime orientuotis ne tik į Lietuvos studentus. Juolab kad vis daugiau jų išvyksta studijuoti į užsienį. Turime stengtis pritraukti vis daugiau studentų iš užsienio ir tapti patraukliais Lietuvos abiturientams, siekiantiems įgyti žinių užsienio kalba. Ekonomikos fakultete studijų programos anglų kalba ilgą laiką buvo tik magistrantūroje, tačiau jau trejus metus EF bakalauro studentai nuo trečio kurso turi paskaitas anglų kalba, antrus metus vykdome vadybos ir verslo administravimo bakalauro studijų programą anglų kalba”, – sakė EF doc. dr. J. Martinavičius.
Komentarų: 53
2013-08-26 08:38
Taip, bet...Puiku, bet sūtų buvę įdomu sužinoti, kuri gi studijų programa yra pirmoje vietoje pagal v.f. studentų skaičių?
Taipgi geresniam vaidzdui susidaryti, norėtųsi, kad būtų pateikiami ne tik “savigyros duomenys”, bet ir, sakykim, stojamųjų konkursų skaičiai (kiek buvo norinčių į vieną vietą – bent jau pirmuoju prioritetu), įstojusiųjų vidutinis balas bei decilinis jų balų pasiskirstymas ir, gal būt, palyginimas su artimiausiais konkurentais (pvz. ISM) ir t.t. Kas jau kas, o ekonomistai turėtų žinoti deramos statistinės anaizės svarbą.
2013-08-26 09:17
ef.dianaSveiki, taip suprantame, kad svarbi tiksli ir išsami statistinė analizė, tačiau kolkas visi šie duomenys centralizuotai apdorojami. Pats EF gaus šią informaciją tik spalio mėnesį, tuomet ir bus galima pasidalyti tikslesniais skaičiais.
O kalbant apie pirmą klausimą, tekste yra rašoma, kad ekonomikos studijų programa yra sėkmingiausia: “Šių metų rezultatai mus džiugina, nes mūsų ekonomikos studijų programa – viena populiariausių visoje Lietuvoje (programa yra trečioje vietoje pagal studentų skaičių tarp visų šalies universitetų programų) – 270 studentų pasirašė sutartis studijuoti dienine ir sesijine studijų forma. Be to, ši programa yra antra tarp visų šalies universitetų bakalauro programų pagal valstybės finansuojamų vietų skaičių”
2013-08-26 10:23
EdmundasKiek pastebėjau, kuo daugiau Lietuvoje visokių verslo vadybos mokyklų ( aišku įskaitantant ir VU EF ), tuo daugiau Lietuvoje bedarbių. Matyt ten mokinama kaip prichvatizuoti įmones, darbuotojus išvaryti, įrengimus parduoti į metalo laužą, statinius išnuomoti, o visus pinigus susidėti sau į kšenę.
2013-08-26 15:52
@ EdmundasTamsta klystate, nes šiandien tokie gebėjimai jau mažai naudingi, jie būtų pravertę prieš 20 metų, bet tada, deja, patys EF dėstytojai tų visų gudrybių dar nežinojo: tie, kurie jas kūrė, su kitais nesidalijo, metė dėstytojo darbą ir tapo milijonieriais, o kitų patirtis dar nebuvo išanalizuota ir apibendrinta.
Betgi smagu skaityti tamstos “koreliacinių pastebėjimų” išvadas – jos yra tiesiog chrestomatinis pavyzdys, kaip iš “po to” arba “greta to” daroma klaidinga išvada “dėl to”. :-)
2013-08-26 15:56
Taip, bet...[i]””O kalbant apie pirmą klausimą, tekste yra rašoma, kad ekonomikos studijų programa yra sėkmingiausia: “[/i]
Tai kad ne: tekste rašoma, kad ši programa yra[b] antra[/b] tarp visų šalies universitetų bakalauro programų pagal valstybės finansuojamų vietų skaičių. O kuri gi yra [i]pirma[/i], t.y. sėkmingiausia (pagal šį kriterijų)?
2013-08-26 16:10
ef.dianaJei Jus domina išsamesnė informacija apie visų šalies universitetų bakalauro studijų programų pasiskirstymą pagal valstybės finansuojamų vietų skaičių, tai visa tai galima rasti LAMA BPO svetainėje (mes neturėjome tikslo aprašyti visos šios statistikos, todėl pranešime kalbėjome tik apie EF rezultatus). Konkrečiai štai šiame pranešime yra paskutinė LAMA BPO informacija http://www.lamabpo.lt/turinys/2013-m-bendrojo-priĖmimo-Į-lietuvos-aukŠtĄsias-mokyklas-rezultatai-0 . Tikiuosi čia rasite informacijos, kurios ieškote.
2013-08-27 04:46
EdmundasTęsiu toliau savo piktus pastebėjimus. Tai kad šias ,,patrauklias studijas” baigusieji labai šauniai papildo bedarbių gretas. Įdomu, kaip bus po 4 metų? Ir dar. Šiuolaikinės ekonomikos principas: kuo daugiau reikalauti iš darbuotojo ir kuo mažiau jam mokėti; viską matuoti gaunamu pelnu, visą ekonomiką statyti ant kreditų ( beje, ar pastebėjote, kad gamtoje tokio dalyko kaip kreditas – nėra. Gyvūnai maitinasi tik tuo, ką randa gamtoje arba ką patys sukaupia ( kitaip sakant uždirba ). Gyvena vėlgi ten, kur suranda arba kur patys pasistato namus ) ir visus prievartauti, kad tik jie kuo daugiau pirkų. Aišku, tokia ekonomika kada nors žlugs. Dar paradoksas: kai namuose žmogus nudirba visus darbus – šaunu, jis gali pailsėti; kai įmonėje darbuotojas nudirba visus darbus, jį galima atleisti, jis nereikalingas. Tad klausimas: ar VU studentams dėstys šį žlugsiantį ekonomikos modelį, ar generuos idėjas apie kitokią ekonomiką – pagrįstą taupumu, savo poreikių ribojimu, gyvenimu harmonijoje su visa aplinka?
2013-08-28 15:29
Kaip yra ir kaip bus[quote name=”Edmundas”]Tęsiu toliau savo piktus pastebėjimus.[i] Tai kad šias ,,patrauklias studijas” baigusieji labai šauniai papildo bedarbių gretas. Įdomu, kaip bus po 4 metų?
[/i]
Manau, ir po 4 metų bus panašiai kaip dabar: kai kurie, baigę šias patrauklias (be jokių kabučių, nes tai rodo stojimo rezultatai) studijas susiras šaunų darbą, kai kurie net pradės savo verslą (t.y. patys taps darbdaviais), kai kurie susiras ne tikį šaunų darbą (pvz. eis valsryvės tarnybon), kai kurie -kiek mums žinoma, tokių iki šiol būdavo mažuma- papildys bedarbių gretas, o kai kurie – eis studijuoti į magistrantūros pakopą – Lietuvoje ar svetur :-) .
T.y., su VU EF absolventais bus taip, kaip būna ir bus su šio ir visų kitų šalies universitetų bei visų fakultetų absolventais. Rinkos ekonomikos sąlygomis darbo, juolab gerai apmokamo ir pagal specialybę, niekas -joks universitetas ir jokia valdžia- [b]negarantuoja. [/b]
2013-08-28 15:31
Kaip yra ir kaip bus[quote name=”Edmundas”]Tęsiu toliau savo piktus pastebėjimus. [i] I
[i]Ir dar. Šiuolaikinės ekonomikos principas: kuo daugiau reikalauti iš darbuotojo ir kuo mažiau jam mokėti; viską matuoti gaunamu pelnu, visą ekonomiką statyti ant kreditų ( beje, ar pastebėjote, kad gamtoje tokio dalyko kaip kreditas – nėra). ir visus prievartauti, kad tik jie kuo daugiau pirkų. [/i][
[/i]
:lol: Aha, gamtoje tolio dalyko kaip kreditas nėra. Ten nėra ir dar daug: tokių dalykų, kaip pinigai, bankai, konstitucija, programavimo kalba, linksniuotė, filosofija, religija, Banacho erdvė ar netgi Pitagoro teorema. Ir dar n+k žmogaus su(si) galvotų dalykų :lol:
[i]Aišku, tokia ekonomika kada nors žlugs[/i].
Taip, taip – “kada nors” :-) Tą jau Ir Marxas sakė :-) . Ir Leninas, ir Bakuninas, ir Mao, ir Kim Il Sungas. Ir dar daug kitų – iki jų ir po jų. (Iki jų – nes taip, kaip jūs apibūdnote, “šiuolaikinei ekonomikai” jau bent keli tūkstančiai metų)
[i]Tad klausimas: ar VU studentams dėstys šį žlugsiantį ekonomikos modelį, ar generuos idėjas apie kitokią ekonomiką – pagrįstą taupumu, savo poreikių ribojimu, gyvenimu harmonijoje su visa aplinka?[/i
Nei utopinėmis, nei asketizmo idėjomis hgrindžiamiems dalykams vieta VU EF studijų programose nenumatyta (tikiuosi, kad ir ChF nedėsto alchemijos, o FF – astrologijos? :-) ). EF studijų programos kiek įmanoma labiau orientuotos į [b]realų[/b] gyvenimą,ir jame esančius santykius tarp žmonių. T.y. į [b]realius [/b]ir [b]veikiančius [/b]ekonomikos modelius.
2013-08-30 06:22
Vaidotas ZemlysO econpapers.repec.org VU EF net reitinguose nėra :) Normaliuose ekonomikos žurnaluose per pastaruosius 5 metus VU EF išspausdintus straipsnius gali suskaičiuoti ant aklo mėsininko pirštų. Bet vargšai abiturientai į tokius dalykus nežiūri, o gaila.
2013-08-30 10:42
Kur žiūri[quote name=”Vaidotas Zemlys”]O econpapers.repec.org VU EF net reitinguose nėra :) Normaliuose ekonomikos žurnaluose per pastaruosius 5 metus VU EF išspausdintus straipsnius gali suskaičiuoti ant aklo mėsininko pirštų. Bet vargšai abiturientai į tokius dalykus nežiūri, o gaila.[/quote]
Matyt, “vargšai” abiturientai žiūri ne į [i]publikacijų [/i]reitingus, bet ieško kokybiškų [i]studijų[/i] – tokių, kurios juos gerai parengtų ir tolimesnėms studijoms magistrantūros pakopoje šalyje bei užsienyje, ir sėkmingai profesinei veiklai.
Ar turite kokių nors duomenų, rodančių, kad VU EF absolventai nesugeba sėkmingai veikti profesinėje plotmėje, daryti ten karjeros? Pateikite. Bet gal prieš tai pasižiūrėkite į EF Alumnų draugijos sąrašą, pasižvalgykite po žinomų šalies ekonomistų, politikų ir verslo vadovų biografijas…
O vėliau savęs paklauskite: jei ten studijos tokios “nekokybiškos, nes jas teikia reitingais nesipuikuojanti profesūra”, tai kaip čia yra, kad jų absolventai ne tik karaliauja šalies profesinio elito sluoksniuose, bet taipgi -ne vienas ir ne viena dešimtis,, gal net šimtai- jų, baigę studijas EF, įstoja į geriausių pasaulio universitetu ekonomikos bei vadybos studijų magistrantūras, jas sėkmingai baigia (kai kas dargi įgyja ir PhD laipsnį) ir…neretai lieka ten ir dirbti (o tada čia prasideda verkšlenimai dėl protų nuotėkio).
Mažai argumentų? Tai pasiskaitykite šiame tinklalapyje esantį pranešimą apie geriausiai tarptautinių ekspertų akredituotas VU studijų programas. Rasite paminėtas ir EF siūlomas. Štai to – o ne dėstytojų publikacijų bei jų citatų skaičių- matyt ir ieško tie “vargšai” abiturientai, stodami į EF.
Ir pabaigai (upu asked for it :-)): ar ne iškalbinga, kad ne EF, bet kaip tik vieno labai mokslingo (citat-indeksais) fakulteto diplomus yra viešai deginę VU absolventai?
2013-09-02 13:46
Vaidotas ZemlysTai kad EF pabaigę žmonės padaro karjeras tai tikrai yra jų pačių, o ne EF nuopelnas. Gabiausi studentai visados galų gale pradeda mokytis savarankiškai ir dėstytojų lygis jiems įtakos nedaro.
Profesiniam lygyje tenka susidurti su EF absolventais, tai pagrindinė problema yra kiekybinė analizė. Na nesugebės dauguma absolventų sudaryti kiekybinio modelio ir jo įvertinti. Rezultatus painterpretuoti mokės, bet čia gaunasi kaip viena girnapusė, miltų nesumalsi.
Apie PhD aš iš viso patylėsiu, ką jau sako tas faktas, kad sunku surinkti komisiją disertaciją parašius angliškai, o apie ne kuriuos gynimus dar iki šiol legendos sklando.
Taip studijų kokybę ne visados atspindi research indikatoriai, bet jeigu research nėra aukšto lygio, tai kyla įtarimų kaip galima teikti kokybiškas studijas.
O dėl sudegintų diplomų, tai gal galite pasakyti kurio fakulteto prodekanas turėjo viešai atsiprašinėti už tai, kad pasiuntė studentus ant trijų raidžių, kai jie papriekaištavo, kad diplomai buvo atspausdinti su gramatinėm klaidom?
2013-09-02 15:40
kas ir kaip[quote name=”Vaidotas Zemlys”][i]Tai kad EF pabaigę žmonės padaro karjeras tai tikrai yra jų pačių, o ne EF nuopelnas. Gabiausi studentai visados galų gale pradeda mokytis savarankiškai ir dėstytojų lygis jiems įtakos nedaro. [/i]
Čia tai [b]GERAS[/b]!! :lol: Iš esmės tai pareiškimas, kad studijos universitete – nelabai ko vertos, nes jas baigusiųjų profesinė karjera nepriklauso nuo studijų metu įgytų žinių bei gebėjimų… Tai kam tada tos universitetinės studijos išvis reikalingos? Ir kam tada reikalingi tie didžiai mokslingi, apsikarstę citat-indeksais profesoriai? Juk tas jų moksliškumo, juolab tarptautinio citavimo, lygis studentams įtakos nedaro (! [b]sic![/b]).
Tikrai – fantastinio iškalbingumo ir atvirumo pripažinimas, kad studijuoti neverta (ypač grąžos laiko ir lėšų sąnaudoms požiūriu) :-). Čia gal , tamsta, remiatės savo asmenine arba savo universiteto patirtimi? :-)
[i]Profesiniam lygyje tenka susidurti su EF absolventais, tai pagrindinė problema yra kiekybinė analizė. Na nesugebės dauguma absolventų sudaryti kiekybinio modelio ir jo įvertinti. [/i]
Du klausimai:
A) O su kokios specializacijos absolventais tamstai teko susidurti? EF yra kelios specializacijos, viena iš kurių – ekonominė analizė- kaip tik ir rengia kiekybininkus. Kurie, beje, sėkmingai dalyvauja LT ir Baltijos šalių ekonometrikų studentiškuose konkursuose, užimdami prizines vietas (palikdami už nugaros netgi matematikos studentus). O vėliau – studijuoja geriausiose ekonometrijos bei mat.ekon. magistrantūrose V.Europoje (žinau, žinau, galite nerašyti – jie tokie gimė, o ne išmoko EF :lol: ).
B) O ar tenka susidurti su ekonomikos studijų absolventais iš kitų Vakarų Europos universitetų, tarp jų – iš Top 200? Tur būt, ne. Nes žinotumėte, kad ten irgi yra labai įvairiai.
2013-09-02 15:41
kas ir kaip - tęs..[i]Taip studijų kokybę ne visados atspindi research indikatoriai, bet jeigu research nėra aukšto lygio, tai kyla įtarimų kaip galima teikti kokybiškas studijas.[/i]
Įtarimų galima turėti kokių tik nori (kai kas, sako, įtarinėja, kad visus mus valdo ateiviai iš kosmoso :lol: ). Tačiau bent jau bakalauro pakopoje, o iš dalies – ir MA, kokybiškas studijas kuo puikiausiai galima teikti, jei esi susipažinęs su “research frontier” pasiekimais – nes nėra labai svarbu, ar prie jų prirašyta “made by myself” ar “made in USA” :-)
[i]O dėl sudegintų diplomų, tai gal galite pasakyti kurio fakulteto prodekanas turėjo viešai atsiprašinėti už tai, kad pasiuntė studentus ant trijų raidžių, kai jie papriekaištavo, kad diplomai buvo atspausdinti su gramatinėm klaidom?[/i]
Galiu pasakyti tik tai, kad save ir kitus gerbiantis asmuo, dargi laikantis save [citatiniu] mokslininku, turėtų remtis faktais, o ne nuogirdomis ar haliucinacijomis. Tas prodekanas, kiek man žinoma (pateikite duomenis, rodančius kitaip), ant jokių “trijų raidžių” nieko nesiuntė (!), o tik “klinikalizavo” besipiktinančius tomis klaidomis (t.y. pareiškė, kad jie “gal yra pischiškai nesveiki” ar pan.). Žinoma, tai nekorektiška ir neleistina, todėl jam ir teko atsiprašinėti. [b]Tačiau[/b]: [i]pirma[/i], tas įvykis rodo ne studijų, bet studijų administravimo(-acijos) kokybę; [i]antra[/i], kiek prisimenu, po tame kitame fakultete studijų kokybe nepatenkinto studento viešos akicijos (diplomo sudeginimo) ano fakulteto (ar viso universiteto?) vadovybė taipgi griebėsi klinikalizuoti jo veiksmus, išvadindama jį psichiniu ligoniu. Ir…guess what? Vėliau dėl šitokių pareiškimų jie neatsiprašinėjo…. Taigi!
2013-09-03 02:39
Vaidotas Zemlys[quote name=”kas ir kaip”]
Čia tai [b]GERAS[/b]!! :lol: Iš esmės tai pareiškimas, kad studijos universitete – nelabai ko vertos, nes jas baigusiųjų profesinė karjera nepriklauso nuo studijų metu įgytų žinių bei gebėjimų… Tai kam tada tos universitetinės studijos išvis reikalingos? Ir kam tada reikalingi tie didžiai mokslingi, apsikarstę citat-indeksais profesoriai? Juk tas jų moksliškumo, juolab tarptautinio citavimo, lygis studentams įtakos nedaro (! [b]sic![/b]).
Tikrai – fantastinio iškalbingumo ir atvirumo pripažinimas, kad studijuoti neverta (ypač grąžos laiko ir lėšų sąnaudoms požiūriu) :-). Čia gal , tamsta, remiatės savo asmenine arba savo universiteto patirtimi? :-)
[/quote]
Įtakos nedaro [b]gabiausiems[/b] studentams. Ir taip remiuosi asmenine patirtimi. Baigiau MIF su diplomo vidurkiu 10, negavau nė vieno mažesnio pažymio. Nuo trečio kurso mokiausi pagal individualų planą, tai reiškia, kad turėdavau perskaityti knygą ir už ją atsiskaityti. Jeigu teko ruošti kursą studentams tai tikriausiai žinote, kad niekuomet visa knyga nėra išdėstoma, nes studentai nepatemptų, išskyrus gabiausius. Tada ir supratau, kad realiai dėstytojas reikalingas tik tam kad nurodytų literatūrą, kurią skaityti, visa kita pačio studento iniciatyva. Ką dar gali minimum padaryti tai sukurti papildomus iššūkius, na ir atitinkamą atmosferą, bet čia jau uždavinys visam fakultetui. Toks studijavimo būdas tinkamas tik motyvuotiems studentams, kurių būna ne daug, bet paprastai gabiausi būna motyvuoti. Todėl taip, jiems universtitetas nėra ypatingai reikalingas.
2013-09-03 02:40
Vaidotas Zemlys[quote]
[i]Profesiniam lygyje tenka susidurti su EF absolventais, tai pagrindinė problema yra kiekybinė analizė. Na nesugebės dauguma absolventų sudaryti kiekybinio modelio ir jo įvertinti. [/i]
Du klausimai:
A) O su kokios specializacijos absolventais tamstai teko susidurti? EF yra kelios specializacijos, viena iš kurių – ekonominė analizė- kaip tik ir rengia kiekybininkus. Kurie, beje, sėkmingai dalyvauja LT ir Baltijos šalių ekonometrikų studentiškuose konkursuose, užimdami prizines vietas (palikdami už nugaros netgi matematikos studentus). O vėliau – studijuoja geriausiose ekonometrijos bei mat.ekon. magistrantūrose V.Europoje (žinau, žinau, galite nerašyti – jie tokie gimė, o ne išmoko EF :lol: ).
[/quote]
Kadangi aš rašau ne anonimiškai, tai turėtumėte žinoti, kad aš tuos LT ir Baltijos šalių ekonometrikų konkursus ir organizavau. Ir vertinimo komisijoj buvau, ir EF studentams pirmą vietą daviau. Ir bendravau su tais EF studentais. Kaip manote, aš nuomonę apie EF iš oro susidariau?
[quote]
B) O ar tenka susidurti su ekonomikos studijų absolventais iš kitų Vakarų Europos universitetų, tarp jų – iš Top 200? Tur būt, ne. Nes žinotumėte, kad ten irgi yra labai įvairiai.
[/quote]
Vėlgi, aš ne anonimas. Su kuo aš susitinku ir bendrauju, galima nesunkiai susirasti. Ir taip variacijos yra tarp visų universitetų bet aš kalbu apie bendrą lygį.
2013-09-03 02:50
Vaidotas Zemlys[quote name=”kas ir kaip – tęs..”]
Įtarimų galima turėti kokių tik nori (kai kas, sako, įtarinėja, kad visus mus valdo ateiviai iš kosmoso :lol: ). Tačiau bent jau bakalauro pakopoje, o iš dalies – ir MA, kokybiškas studijas kuo puikiausiai galima teikti, jei esi susipažinęs su “research frontier” pasiekimais – nes nėra labai svarbu, ar prie jų prirašyta “made by myself” ar “made in USA” :-)
[/quote]
Taip, kokybiškas studijas galima teikti ir susipažinus su research frontier pasiekimais. Bet va klausimas ar EF dėstytojai pajėgūs su jais susipažinti, ty ar užtenka jiems kvalifikacijos, ar jie pajėgūs juos suprasti? Kaip tai nuspręsti? Sutikite, kad apie bendrą kvalifikacijos lygį galima nuspręsti pasižiūrėjus į [b]viso[/b] fakulteto mokslinę produkciją. Atskirų individų vertinti taip negalima, bet grupę individų, kodėl gi ne? Vis tiek grupę visados tempia keletas lyderių, visados buvo taip ir visados bus. Kur tie EF mokslinės produkcijos lyderiai, kurie kelia visą EF lygį?
2013-09-03 03:46
Vaidotas Zemlys[quote name=”kas ir kaip – tęs..”]
Galiu pasakyti tik tai, kad save ir kitus gerbiantis asmuo, dargi laikantis save [citatiniu] mokslininku, turėtų remtis faktais, o ne nuogirdomis ar haliucinacijomis. Tas prodekanas, kiek man žinoma (pateikite duomenis, rodančius kitaip), ant jokių “trijų raidžių” nieko nesiuntė (!), o tik “klinikalizavo” besipiktinančius tomis klaidomis (t.y. pareiškė, kad jie “gal yra pischiškai nesveiki” ar pan.). Žinoma, tai nekorektiška ir neleistina, todėl jam ir teko atsiprašinėti. [b]Tačiau[/b]: [i]pirma[/i], tas įvykis rodo ne studijų, bet studijų administravimo(-acijos) kokybę; [i]antra[/i], kiek prisimenu, po tame kitame fakultete studijų kokybe nepatenkinto studento viešos akicijos (diplomo sudeginimo) ano fakulteto (ar viso universiteto?) vadovybė taipgi griebėsi klinikalizuoti jo veiksmus, išvadindama jį psichiniu ligoniu. Ir…guess what? Vėliau dėl šitokių pareiškimų jie neatsiprašinėjo…. Taigi![/quote]
Taip, oficialiai minėtas asmuo pareiškė, kad studentai yra psichiškai nesveiki. Tikrai kur kas solidžiau negu siųsti ant trijų raidžių. Atsiprašau, kad paminėjau intenciją, o ne oficialiai nuskambėjusią versiją.
O va dėl studijų administravimo, tai čia mane nustebinote. Jų administravimas kokybės neįtakoja? Už kokybę atsakingi tik dėstytojai, o administracija ne? Tai kam tada administracija reikalinga iš viso? Nustatinėti studentų psichinę būklę?
Ir jei jau būsime visai priekabūs, ką tik paieškojau Google, tuometinio MIF dekano žodžių “Nepažįstu žmogaus, kuris tai padarė, todėl man sudėtinga komentuoti. Teoriškai įmanoma prielaida, kad kažkas negerai šitaip pasielgusio žmogaus psichikai. Galbūt žmogus persitempė”. Politkorektiškumo standartas, nelabai gražu, bet atsiprašinėti nėra už ką.
Aš dekano vietoje būčiau atsiprašęs studento, kad jam pasirodė, kad diplomą reikia sudeginti. Bet aš ne MIF dekanas.
2013-09-03 04:09
Vaidotas ZemlysBediskutuojant apie studijų kokybės indikatorius prisiminiau šitą šedevrą: [url http://www.knygynas.kmu.lt/index.php?route=product/product&product_id=5036%5DSTATISTIKA I dalis[/url], autoriai V. Kėdaitis, S. Martišius. Jeigu šitą knygą būtų davę recenzuoti statistikams, tai niekas nebūtų leidęs jos spausdinti. Su statistika reikalinga ekonomistams ir apskritai su statistika šita knyga nieko bendro neturi, o jos leidimui pritarė VU EF taryba! Ir ką tik pažiūrėjau gerbiamas V. Kėdaitis dėsto kursą Statistika vadybų informacinių sistemų bakalaurams. Apie kokią kokybę mes čia dar šnekam?
Dar pabandžiau susirasti taip išgirtos studijų programos sandus, tuos kuriuos akreditavo tarptautiniai ekspertai. EF puslapyje jų nėra. Studentai jų tikriausiai ir nepamato, nes jei turėtų galimybę pamatyti prieš stojant, įtariu vien į literatūros sąrašus pasižiūrėję, iš karto persigalvotų.
2013-09-03 06:46
Kazachstanas“studijuos tik keturi užsieniečiai iš Pakistano, Kazachstano, Baltarusijos bei Ganos” tai čia jau galima fakultetą vadinti patraukliu užsieniečiams? Užsienyje Ekonomikos fakulteto dėstytojai praktiškai neegzistuoja.
2013-09-03 16:58
kas ir kaip - tęs..[quote name=”Vaidotas Zemlys”] [i]Baigiau MIF su diplomo vidurkiu 10, negavau nė vieno mažesnio pažymio.[/i]
Hear, hear!…Ata, boy! :lol: Nors…kažkaip keista, kad gerais pažymiais baigęs fakultettą, kurio mokslo pagrindas – griežta logika, taip dažnai pats sau prieštaraujate
Antai, reiškęs abejonių, ar nepasidabinę citat-indeksiniais “antpečiais” dėstytojai gali teikti kokybiškas studijas, dabar sakote: “…[i]supratau, kad realiai dėstytojas reikalingas tik tam kad nurodytų literatūrą, kurią skaityti, visa kita pačio studento iniciatyva. “[/i]. Tai ar būtų skirtumas, kas tą skaitytiną literatūrą nurodo: dėstytojas su publikacijomis “normaliuose žurnaluose”, ar be jų? Gal nuo tų rekomenduotojo antpečių tą knygą skaityti maloniau? :-)
Taigi tamsta pats ką tik netyčia patvirtinai, kad studijų kokybė, bent jau bakalauro ir, nemaža dalimi, magistro pakopoje, priklauso ne tiek (ir ne tik!) nuo dėstytojo mokslinių publikacijų gausos ir svarbos, kiek nuo to, ar jis seka savi dėstomo dalyko akademinę lliteratūrą . Gi ekonomikos bei verslo vadybos studijose jis dar turi sekti ir tai, kas vyksta pasaulyje ir ko nėra [dar] aprašyta jokioje akademinėje kiteratūroje. Tuo, beje, ir skiriais jos nuo studijų MIF, kur dalykas sutelpa į knygą ar dvi. Čia studentai ne tik mokosi teoriją, bet ir nagrinėja praktinius oavyzdžius: susijusius su paties dėstytojo “nekabinetine” patirtimi ar tuos, apie kuriuos prieš porą mėnesių ar savaičių skelbta žiniasklaidoje. Tad ekonomiką taip lengvai vien iš knygų nepastudijuosi….
2013-09-03 17:12
kas ir kaip - tęs..[quote name=”Vaidotas Zemlys”[
T[i]aip, kokybiškas studijas galima teikti ir susipažinus su research frontier pasiekimais. Bet va klausimas ar EF dėstytojai pajėgūs su jais susipažinti, ty ar užtenka jiems kvalifikacijos, ar jie pajėgūs juos suprasti? Kaip tai nuspręsti? Sutikite, kad apie bendrą kvalifikacijos lygį galima nuspręsti pasižiūrėjus į [b]viso[/b] fakulteto mokslinę produkciją.[/i]
Ne, [b]nesutinku[/b],Nes nemanau, kad vadovėlio, monografijos ar mokslinio straipsnio supratimui,reikia oačiam būti parašius tos krypties ar dargi tos tematikos vadovėlį, monografiją ar mokslinį straipsnį tame pačiam žurnale.
Nežinau, gal matematikams tai būtina (ir, pvz., koks nors ekonometrikas tol, kol nepaskelbė pats straipsnio “Econometrics” žurnale, nepajėgus skaityti ten skelbiamus straipsnius, juolab lošimų teorijos vadovėlio), bet vidutinis dėstytojas ekonomistas gali skaityti ir suprasti [i]savo interesų lauko[/i] problematikai skirtą monografiją ar žurnalą. Bent jau tuos, kurių reikia bakalauro ar magistro studijų tobulinimui.
2013-09-03 17:34
kas ir kaip - tęs..[quote name=”Vaidotas Zemlys”][quote]
[i]Profesiniam lygyje tenka susidurti su EF absolventais, tai pagrindinė problema yra kiekybinė analizė. Na nesugebės dauguma absolventų sudaryti kiekybinio modelio ir jo įvertinti. [/i]
ir
[i]Kadangi aš rašau ne anonimiškai, tai turėtumėte žinoti, kad aš tuos LT ir Baltijos šalių ekonometrikų konkursus ir organizavau. Ir vertinimo komisijoj buvau, ir EF studentams pirmą vietą daviau. Ir bendravau su tais EF studentais. Kaip manote, aš nuomonę apie EF iš oro susidariau?[/i]
Ar nesuvokiate vėl pats sau prieštaraujntis? Bendraujate su EF studentais, “duodate” jiems pirmą vietą ekonometrikų konkursuose ir kartu saote, kad jie nesugeba sudaryti kiekybinio modelio ir jo įvertinti… Tai gal kiti (tarp jų matematikai) dar blogiau sugeba, kad “nesugebantys” ekonomistai užima primas vietas? :-)
Spėju, kad gelbėsitės iš nusišnekejimo duobės arba (a) pradėdamas spėlioti, kad tie pirmų vietų laimėtojai yra tiesiog “gabūs, pagal individualų planą studijavę, o ne iš EF dėstytojų išmokę”, arba (b) vėl pareikšdamas “kalbu apie bendrą lygį” ir t.t.. Dėl “a” – tai būtų netiesa, nes tie laimėtojai yra/buvo “reguliarūs” studentai; dėl “b” – taip, ne visi studentai yra vienodi (visur, ir MIFe). Vienų studijų pakraipa (specializacija) reikalauja daugiau kiekybinių metodų įsįsavinimo, kitų – mažiau. Tik ekonomikos neišmanantis žmogus gali manyti, kad visiems jų reikia vienodai. Palyginčiau tai su informatikos žiniomis: norint sėkmingai naudotis profesinei veiklai reikalinga IT technologija, visai nebūtina pačiam būti programuotoju. Taip ir čia: vieni nori ir gali kurti kiekybinius modelius, kiti naudojasi jais.
2013-09-03 17:34
kas ir kaip - tęs..P.S.: beje, kasmet į EF magistrantūrą ateina studijuoti bent keli MIF absolventai. Pastebėta, kad jie neblogai moka kiekybinio modeliavimo (pvz ekonometrijos) technikas, bet…nemoka jų taikyti socialinių reiškinių modeliavimui. T.y.. dirba mechaniškai, nesuvokia ekonominių reiškinių savitarpio įtalų ir priklausomybių, nesupranta, kad ekonomikos modeliavimas prasideda nuo gerai apgalvotos hipotezės apie modeliuojamą reiškinį, o ne “sumečiau duomenis, ir paskaičiavau jų matematinius sąryšius”/
P.P.S.: Dėl jūsų “turėtumėtė žinoti, kad aš”: per gerai apie save galvojate :-) , kad manote, jog turėjau šokti aiškintis, kas jūs ir ką jūs. Jūs man – tiesiog internetinis oponentas. Kažkoks Zemlys. Nei daugiau, ne mažiau. Kaip jau galėjote suprasti, jokie antpečiai (konkursų organizatoriaus, vietų juose “dalintojo” ar visokie “prof.”, “akad.”, “citat-index” ir pan.0 man įspūdžio nedaro. Sorry.
2013-09-03 17:48
kas ir kaip - tęs..[quote name=”Vaidotas Zemlys”]
[i]O va dėl studijų administravimo, tai čia mane nustebinote. Jų administravimas kokybės neįtakoja? Už kokybę atsakingi tik dėstytojai, o administracija ne? Tai kam tada administracija reikalinga iš viso? Nustatinėti studentų psichinę būklę? [/i]
IKam reikalinga studijų administracija, galite pasiterauti tuometinio ar dabartinio MIF dekano – tikiu, kad jums sugebės paaiškinti (ar duos savarankiškai pasiskaityti :)), jog ne tik prielaidų apie fakulteto absolventų psichinę būklę priiminėjimui ir jų viešam skelbimui.
Tačiau jei manote, kad toks ar kitoks kurio nors administratoriaus nekorektiškas pareiškimas nulemia [i]studijų kokybės[/i] lygį, tai čia jau jūs mane stebinate, Ir smarkiai.
Bet …tęskite, nesustokite: diagnozuokite, kad ir visas VU (kurį baigėte) yra nekokybiškas studijas teikiantis universitetas. Nes jo aukščiausia “galva” rektorius B.Juodka andai yra studentų adresu pasišvaistęs epitetais “dundukai” (dargi :”paskutiniai dundukai”). T.hy., ta pati klinikalizacija, tik dargi nemokslinius terminus, bet gatvės šneką vartojant…
2013-09-03 17:54
kas ir kaip - tęs..[quote name=”Vaidotas Zemlys”][i]Bediskutuojant apie studijų kokybės indikatorius prisiminiau šitą šedevrą: [url http://www.knygynas.kmu.lt/index.php?route=product/product&product_id=5036%5DSTATISTIKA I dalis[/url], autoriai V. Kėdaitis, S. Martišius. Jeigu šitą knygą būtų davę recenzuoti statistikams, tai niekas nebūtų leidęs jos spausdinti. Su statistika reikalinga ekonomistams ir apskritai su statistika šita knyga nieko bendro neturi, o jos leidimui pritarė VU EF taryba! Ir ką tik pažiūrėjau gerbiamas V. Kėdaitis dėsto kursą Statistika vadybų informacinių sistemų bakalaurams. Apie kokią kokybę mes čia dar šnekam? [/i]
Kadangi aš su šia knyga nesu bent kiek išsamiau susipažinęs, tai negaliu atsakyti, kas ją recenzavo (o juk turėjo kažkas tai padaryti – ir ne vienas žmogus) ir su kuo ta knyga turi bendro. Tačiau jei jūs esate tai padaręs, tai kas tamstai trukdo ją recenzuoti viešai, kokiame nors Lietuvos statistikų sąjungos leidinyje ar pan., aiškiai ir šviesiai nurodant, kas joje jums nedera su statistika? Ar bent parašyti jos autoriams, išdėstant savo kritines pastabas? Kol to nepadarėte, tai tikrai; apie kokią kokybę mes čia šnekame? Apie jūsų pareiškimų kokybę? :-)
2013-09-03 18:08
kas ir kaip - tęs..[quote name=”Kazachstanas”]”studijuos tik keturi užsieniečiai iš Pakistano, Kazachstano, Baltarusijos bei Ganos” tai čia jau galima fakultetą vadinti patraukliu užsieniečiams? Užsienyje Ekonomikos fakulteto dėstytojai praktiškai neegzistuoja.[/quote]
Jie egzistuoja Lietuvoje, nes būtent čia teikia studijas jų pageidaujantiems (Lietuvos piliečiams ar užsieniečiams). Ir, kiek galima spręsti iš daugmetinių priėmimų rezultatų,, teikia pakankamai patrauklias studijas. Ne taip kaip nekurie “egzistuojantys uzsienyje” (ir gal todėl neturintys laiko rengtis kokybiškoms paskaitoms Lietuvoje) dėstytojai, kurių…nenori matyti ir klausyti studentai. Pvz. VU MIF:” Matematikos ir informatikos mokymas” – per 2013 m. bendrąjį priėmimą ir tikslinio finansavimo skirstymą nebuvo priimtas nė vienas stojantysis. O į VU MIF “Statistikos”:programą įstojo, berods, viso labo tik 6 studentai ..(matyt, pasiskaitė internete studijų programą ir dalykų aprašus, pasižiūrėjo į literatūros sąrašus – ir…. :lol: ) Tokia nepaklausi studijų programa išvis neturėtų būti vykdoma.
2013-09-03 18:30
KazachstanasAš vis tiek nesuprantu, kodėl Ekonomikos Fakultetas vadinamas patraukliu užsieniečiams, gal galite paaiškinti?
2013-09-03 18:44
ef.diana[quote name=”Kazachstanas”]Aš vis tiek nesuprantu, kodėl Ekonomikos Fakultetas vadinamas patraukliu užsieniečiams, gal galite paaiškinti?[/quote]
Nes:
– vadybos ir verslo administravimo [b]bakalauro [/b] studijų programa anglų kalba vykdoma dar tik antrus metus, o užsieniečiai jau stoja į ją;
– daugiau užsieniečių Vilniaus universiteto bakalauro studijose galima sutikti tik tarp medicinos studentų.
Taigi apžvelgiant bendrą padėtį rezultatai tikrai geri, juolab kad norėjo studijuoti 7 užsieniečiai, tačiau dažniausiai dėl problemų gaunant vizą, studijuos 4. Taip pat vertinant bendrą studentų skaičių anglų kalba vykdomoje programoje užsieniečių procentas ne toks ir menkas.
2013-09-04 05:46
Vaidotas Zemlys[quote]Gi ekonomikos bei verslo vadybos studijose jis dar turi sekti ir tai, kas vyksta pasaulyje ir ko nėra [dar] aprašyta jokioje akademinėje kiteratūroje. Tuo, beje, ir skiriais jos nuo studijų MIF, kur dalykas sutelpa į knygą ar dvi. Čia studentai ne tik mokosi teoriją, bet ir nagrinėja praktinius oavyzdžius: susijusius su paties dėstytojo “nekabinetine” patirtimi ar tuos, apie kuriuos prieš porą mėnesių ar savaičių skelbta žiniasklaidoje. Tad ekonomiką taip lengvai vien iš knygų nepastudijuosi….[/quote]
Tai gal jūs pasidomėkite plačiau, kaip ten MIFe mokosi. Jei neklystu MIF pirmasis pradėjo daryti privalomas studentų praktikas bendrovėse, tas normaliais praktikas, kur trišalės sutartys rašomos.
Pasakymo apie dalyko sutilpimą į vieną knygą aš nekomentuosiu, nes kliedesių neapsimoka komentuoti.
2013-09-04 05:52
Vaidotas Zemlys[quote name=”kas ir kaip – tęs..”]
Kadangi aš su šia knyga nesu bent kiek išsamiau susipažinęs, tai negaliu atsakyti, kas ją recenzavo (o juk turėjo kažkas tai padaryti – ir ne vienas žmogus) ir su kuo ta knyga turi bendro. Tačiau jei jūs esate tai padaręs, tai kas tamstai trukdo ją recenzuoti viešai, kokiame nors Lietuvos statistikų sąjungos leidinyje ar pan., aiškiai ir šviesiai nurodant, kas joje jums nedera su statistika? Ar bent parašyti jos autoriams, išdėstant savo kritines pastabas? Kol to nepadarėte, tai tikrai; apie kokią kokybę mes čia šnekame? Apie jūsų pareiškimų kokybę? :-)[/quote]
Ačiū kad atskleidėte savo kvalifikaciją. O recenziją man beje siūlė parašyti, gal dar ir parašysiu, nes jau antrą tomą nesąmonių leidžia, gal recenzija sustabdys trečią. Kol kas dar nerašiau, nes nematau didelės prasmės. Ką ta recenzija pakeis? Autoriai staiga praregės ir išims knygą iš apyvartos? Viešai atsiprašys? Nesu toks naivus, visi gi žinom kodėl tokios knygos yra rašomos.
2013-09-04 06:25
Vaidotas Zemlys[quote name=”kas ir kaip – tęs..”]P.S.: beje, kasmet į EF magistrantūrą ateina studijuoti bent keli MIF absolventai. Pastebėta, kad jie neblogai moka kiekybinio modeliavimo (pvz ekonometrijos) technikas, bet…nemoka jų taikyti socialinių reiškinių modeliavimui. T.y.. dirba mechaniškai, nesuvokia ekonominių reiškinių savitarpio įtalų ir priklausomybių, nesupranta, kad ekonomikos modeliavimas prasideda nuo gerai apgalvotos hipotezės apie modeliuojamą reiškinį, o ne “sumečiau duomenis, ir paskaičiavau jų matematinius sąryšius”/
[/quote]
Na taip, o ekonomikos fakulteto doktorantai besiginantys disertaciją ir paklausus kaip jie sugebėjo įvertinti modelį, kuriame logaritmuojami neigiami skaičiai, sako nežinau, man kompiuteris taip suskaičiavo.
Apie klasiką tapusį koreliacijos ir kauzacijos maišymą bei menamų regresijų vertinimą ir jų interpretavimą aš iš viso patylėsiu.
Yra labai paprastas visiems žinomas faktas, EF absolventai nemoka ekonometrijos, MIF studentai nemoka ekonomikos. Jeigu būtų kokybiškos studijos tokių dalykų nebūtų. O kodėl taip yra? Dėl tarpfakultetinio akių draskymo, kurį mes čia puikiai demonstruojame. Ir aišku dėl švento kiekvieno fakulteto įsitikinimo, kad “mes patys geriausi, mūsų studijos yra pačios nuostabiausios”.
[quote]
P.P.S.: Dėl jūsų “turėtumėtė žinoti, kad aš”: per gerai apie save galvojate :-) , kad manote, jog turėjau šokti aiškintis, kas jūs ir ką jūs. Jūs man – tiesiog internetinis oponentas. Kažkoks Zemlys. Nei daugiau, ne mažiau. Kaip jau galėjote suprasti, jokie antpečiai (konkursų organizatoriaus, vietų juose “dalintojo” ar visokie “prof.”, “akad.”, “citat-index” ir pan.0 man įspūdžio nedaro. Sorry.[/quote]
Negalvoju apie save aš per gerai. Savo vardą ir pavardę aš ir parašiau būtent tam, kad suprastumėte, kad nesu internetinis oponentas, nes tokie paprastai daug rėkia ir nesuprasi ar jis šiaip nesveikas, ar nori kažką svarbaus pasakyti.
2013-09-04 06:39
Vaidotas Zemlys[quote name=”kas ir kaip – tęs..”][quote name=”Kazachstanas”]”studijuos tik keturi užsieniečiai iš Pakistano, Kazachstano, Baltarusijos bei Ganos” tai čia jau galima fakultetą vadinti patraukliu užsieniečiams? Užsienyje Ekonomikos fakulteto dėstytojai praktiškai neegzistuoja.[/quote]
Jie egzistuoja Lietuvoje, nes būtent čia teikia studijas jų pageidaujantiems (Lietuvos piliečiams ar užsieniečiams). Ir, kiek galima spręsti iš daugmetinių priėmimų rezultatų,, teikia pakankamai patrauklias studijas. Ne taip kaip nekurie “egzistuojantys uzsienyje” (ir gal todėl neturintys laiko rengtis kokybiškoms paskaitoms Lietuvoje) dėstytojai, kurių…nenori matyti ir klausyti studentai. Pvz. VU MIF:” Matematikos ir informatikos mokymas” – per 2013 m. bendrąjį priėmimą ir tikslinio finansavimo skirstymą nebuvo priimtas nė vienas stojantysis. O į VU MIF “Statistikos”:programą įstojo, berods, viso labo tik 6 studentai ..(matyt, pasiskaitė internete studijų programą ir dalykų aprašus, pasižiūrėjo į literatūros sąrašus – ir…. :lol: ) Tokia nepaklausi studijų programa išvis neturėtų būti vykdoma.[/quote]
Tai ir nebus ji vykdoma, jeigu ir kitais metais nesurinks studentų. Nesijaudinkite. Šiais metais stojimas buvo prastas, dėl to, kad privalomas buvo informatikos egzamino pažymys. O jį laikė tik 20% abiturientų.
O jeigu jūs turite iliuzijų, kad į EF stoja dėl kokybiškų studijų, tai aš jus užjaučiu. Įdėk į studijų programos pavadinimą ekonomika arba finansai ir studentų antplūdis garantuotas. Dar pridėk VU ir metai iš metų turėsi gerus priėmimo rezultatus. Nors jums kaip minėjote antpečiai nerūpi, daugumai studentų “brandas” yra labai svarbus.
2013-09-04 14:00
kas ir kaip[quote name=”Vaidotas Zemlys”][quote]Pasakymo apie dalyko sutilpimą į vieną knygą aš nekomentuosiu, nes kliedesių neapsimoka komentuoti.[/quote]
Tai ir nekliedėkite apie tai, jeigu neapsimoka, ar bent jau prisiminkite, ką kliedėjote:
“[i]Nuo trečio kurso mokiausi pagal individualų planą, tai reiškia, kad turėdavau perskaityti [b]knygą[/b] ir [b]už ją atsiskaityti[/b]. Jeigu teko ruošti kursą studentams tai tikriausiai žinote, kad niekuomet [b]visa kny[/b]ga nėra išdėstoma, nes studentai nepatemptų, išskyrus gabiausius[/i]”
2013-09-04 14:23
kas ir kaip[quote name=”Vaidotas Zemlys
[i]”Tai ir nebus ji vykdoma, jeigu ir kitais metais nesurinks studentų. Nesijaudinkite.”[/i]
Gal galite konkrečiai ir rišliai paaiškinti, kodėl [b]aš [/b] turėčiau jaudintis dėl to, kad MIF programos nesurenka studentų? :-) Kodėl [b]man[/b], o ne MIF vadovybei bei dėstytojams, turėtų būti dėl to šilta ar šalta? Tai tik jums kažkodėl norisi jaudintis dėl tų studijų programų, kurios vykdomos [i]ne jūsų [/i] fakultete – todėl čia ir rašinėjate. Spėju, nesveiko pavydo motyvuojamas: kad ne jus, bet EF renkasi studentai. :P
2013-09-04 14:24
kas ir kaip[i][i]O jeigu jūs turite iliuzijų, kad į EF stoja dėl kokybiškų studijų, tai aš jus užjaučiu. Įdėk į studijų programos pavadinimą ekonomika arba finansai ir studentų antplūdis garantuotas. Dar pridėk VU ir metai iš metų turėsi gerus priėmimo rezultatus. [/i]
Užjausti galima tuos, kurių siūlomo studijų programos nesugeba pritraukti studentų – tad jiems belieka save guosti tuo, kad tie stojantieji yra akli (nesugebantys ižiūrėti jų studijų ir fakulteto spindesio) bei kvaili (nes jie, mat, stoja tik programos pavadinimo suvilioti). Kažkoks modifikuotas “lapės vynuogyne” sindromas: ana, nepasiekusi vynuogių, save guodė, kad jos “vis tiek rūgščios”, jūs gi, kurių siūlomų “vynuogių” nesiekia abiturientai, guodžiatės, kad jos[i] toookios skaaan[/i]ios, bet anie, neišmanėliai, kažkodėl renkasi rūgščias kitame sode :lol:
[i]Nors jums kaip minėjote antpečiai nerūpi, daugumai studentų “brandas” yra labai svarbus[/i][/i]
Pirma, dėstytojų “antpečiai” ir studijų “brandas” yra visisiškai skirtingi dalykai. Antra, tamsta nesuvokiate, kas yra “brandas” ir kuo jis skiriasi nuo pavadinimo (nenuostabu, jau minėjau pastebėtą MIF absolventų nesigraibymą ekonomikos ir verslo srityje). “Brandas” neužsiklijuojamas, jis išugdomas! (“Apple” ne todėl tapo žinomu ir geidžiamu brandu, kad pasipuošė prakastu obuoliu :-) ), Tad, jei žmonių sąmonėje “VU EF studijų programa” jau turi “brando” požymių, tai šaunu! Ačiū už komplimentą! :-)
2013-09-05 03:50
Vaidotas Zemlys[quote name=”kas ir kaip”][quote name=”Vaidotas Zemlys
[i]”Tai ir nebus ji vykdoma, jeigu ir kitais metais nesurinks studentų. Nesijaudinkite.”[/i]
Gal galite konkrečiai ir rišliai paaiškinti, kodėl [b]aš [/b] turėčiau jaudintis dėl to, kad MIF programos nesurenka studentų? :-) Kodėl [b]man[/b], o ne MIF vadovybei bei dėstytojams, turėtų būti dėl to šilta ar šalta? Tai tik jums kažkodėl norisi jaudintis dėl tų studijų programų, kurios vykdomos [i]ne jūsų [/i] fakultete – todėl čia ir rašinėjate. Spėju, nesveiko pavydo motyvuojamas: kad ne jus, bet EF renkasi studentai. :P[/quote]
Taigi jūs patys ir išreiškėte susirūpinimą:
[quote] Tokia nepaklausi studijų programa išvis neturėtų būti vykdoma.[/quote]
Ir rašau čia nevedamas nesveiko pavydo. Aš ekonometristas, ekonomistai yra mano kolegos. Mano interesas yra, kad Lietuvoje būtų kuo daugiau gerų ekonomistų, su kuriais aš galėčiau bendradarbiauti (jeigu jie to norės :)) VU EF šito intereso nepatenkina. Viską ką čia parašiau yra sveika kritika, kurios panašu jūs, ir EF (kadangi jūs anonimas, aš tik galiu spėti kad jūs iš EF, jeigu ne, tai atsiprašau) priimti negalite.
2013-09-05 03:54
Vaidotas ZemlysPaskutinį mano komentarą “suvalgė” tai jį pakartosiu.
[quote name=”kas ir kaip”][quote name=”Vaidotas Zemlys
[i]”Tai ir nebus ji vykdoma, jeigu ir kitais metais nesurinks studentų. Nesijaudinkite.”[/i]
Gal galite konkrečiai ir rišliai paaiškinti, kodėl [b]aš [/b] turėčiau jaudintis dėl to, kad MIF programos nesurenka studentų? :-) Kodėl [b]man[/b], o ne MIF vadovybei bei dėstytojams, turėtų būti dėl to šilta ar šalta? Tai tik jums kažkodėl norisi jaudintis dėl tų studijų programų, kurios vykdomos [i]ne jūsų [/i] fakultete – todėl čia ir rašinėjate. Spėju, nesveiko pavydo motyvuojamas: kad ne jus, bet EF renkasi studentai. :P[/quote]
Na rūpestį išreiškėte jūs pirmas: [i]Tokia nepaklausi studijų programa išvis neturėtų būti vykdoma.[/i]
Ir rašau čia nevedamas nesveiko pavydo. Aš ekonometristas, ekonomistai yra mano kolegos. Mano interesas yra, kad Lietuvoje būtų kuo daugiau gerų ekonomistų, su kuriais aš galėčiau bendradarbiauti (jeigu jie to norės :)) VU EF šito intereso nepatenkina. Viską ką čia parašiau yra sveika kritika, kurios panašu jūs, ir EF (kadangi jūs anonimas, aš tik galiu spėti kad jūs iš EF, jeigu ne, tai atsiprašau) priimti negalite.
2013-09-05 04:10
Vaidotas Zemlys[i]Pirma, dėstytojų “antpečiai” ir studijų “brandas” yra visisiškai skirtingi dalykai. Antra, tamsta nesuvokiate, kas yra “brandas” ir kuo jis skiriasi nuo pavadinimo (nenuostabu, jau minėjau pastebėtą MIF absolventų nesigraibymą ekonomikos ir verslo srityje). “Brandas” neužsiklijuojamas, jis išugdomas! (“Apple” ne todėl tapo žinomu ir geidžiamu brandu, kad pasipuošė prakastu obuoliu :-) ), Tad, jei žmonių sąmonėje “VU EF studijų programa” jau turi “brando” požymių, tai šaunu! Ačiū už komplimentą! :-)[/i]
Taip “brandas” yra išsiugdomas. Kai kas nors jį išugdo, atsiranda krūva plagijatų, kurie “brandą” užsiklijuoja ir bando pardavinėti už tikrą. Tikiuosi jūs nesate toks įžūlus, kad teigtumėte, kad ekonomikos “brandą” pasaulyje (ir Lietuvoje) išugdė VU EF? Jeigu tartumėme, kad kažkam priklauso ekonomikos “brandas” , ir visi pasaulio ekonomikos fakultetai yra frančizės, tai manyčiau kad iš EF seniai būtų atimta teisė tą ekonomikos “brandą” naudoti. :-) Tokia yra mano asmeninė nuomonė, kurią aš vis bandau pakeisti, bet deja ši diskusija tik dar kartą parodė, kad ją keisti dar per anksti.
2013-09-05 10:07
is saliesVisai smagi diskusija [i]būtų[/i], jei oponentai, o ypač “kas ir kaip” išliktų mandagesni vienas kitam. Argumentai čia atrodytų rimčiau nei pasakėčios apie lapę ir vynuoges, tiesmuki siūlymai nekliedėti ir etc. :)
2013-09-05 17:57
kas ir kaip - tęs..[quote name=”is salies”]Visai smagi diskusija [i]būtų[/i], jei oponentai, o ypač “kas ir kaip” išliktų mandagesni vienas kitam. Argumentai čia atrodytų rimčiau nei pasakėčios apie lapę ir vynuoges, tiesmuki siūlymai nekliedėti ir etc. :)[/quote]
Visai pravartūs patarimai būtų, jei juos duoidantis asmuo rimčiau įsiskaitytų į tą diskusiją, apie kurią jis čia šneka,. Manau, nesunkiai pastebėtų, kad apie kliedėjimą (kliedesius) prakalbo ponas Zemlys. Ir jūs, ir jis turėtumėte būti girdėję patarlę: “kaip šauksi, taip atsišauks”. Galima pasakyti ir ekonomistų kalba: gaunate grąžą ta pačia valiuta. Tad skųstis lyg ir neturėtumėte?
Kai dėl pasakėčių apie lapę, tai čia skonio reikalas. T.y., jei žmogus nemėgsta ar nesupranta metaforų, alegorinė kalbos – jį pasakėčios erzina. (juk pasakėčia – tai alegorinės formos, dažniausiai eiliuotas kūrinys, turintis pamokomąją arba kritinę mintį). Bet ne visiems taip.
2013-09-05 18:24
kas ir kaip - tęs..[quote name=”Vaidotas Zemlys”][[i]Taip “brandas” yra išsiugdomas. Kai kas nors jį išugdo, atsiranda krūva plagijatų, kurie “brandą” užsiklijuoja ir bando pardavinėti už tikrą. Tikiuosi jūs nesate toks įžūlus, kad teigtumėte, kad ekonomikos “brandą” pasaulyje (ir Lietuvoje) išugdė VU EF? [/i]
Jūsų žiniai, Vilniaus universitete ekonomikos studijos atsirado ne prieš 10 ir ne prieš 20 metų: ekonomikos fakultetas, kaip atskira VU institucija ekonomikos studijas siūlo virš 70 metų. Tad, tikiuosi, nebūsite toks įžūlus, kad imtumėte teigti, jog VU EF užsikliljavo kažkieno išugdytą populiarų ekonomikos studijų “brandą” ( Beje, nuo kada populiarų ? gal neimsite įžūliai teigti, kad šios studijos mėgavosi tokiu populiarumu visą laiką, nuo 1940-ųjų iki dabar? :-) ). O jei dar prisimintume, kad VU buvo, ko gero, pirmasis -ar bent vienas iš pirmųjų- universitetas pasaulyje, kuriame susikūrė atskira ekonomikos mokslo (poiltinės ekonomijos) katedra, tai apie kažko plagijavimą nuo kažko išvis būtų keista kalbėti…..
Žinia, anksčiau, iki 1990-ųjų, ekonomikos studijos Lietuvoje vyko[i] tik [/i]VU (berods?), o šiandien sunku rasti universitetą, kuriame jų nebūtų. Tai kas čia ką mėgdžioja? Ir kas tada tą “brandą”, (jei jau kartą sutarėme, kad e[i]konomikos studijos – tai “brandas”![/i] :-) ) Lietuvoje (su)formavo?
[i]Tokia yra mano asmeninė nuomonė, kurią aš vis bandau pakeisti, bet deja ši diskusija tik dar kartą parodė, kad ją keisti dar per anksti[/i]
Apie asmenines nuomones (įtarinėjimus ar kitokias) aš jau anksčiau išsakiau savo nuomonę :-) : kiekvienas turi teisę ją turėti ir reikšti – net pačia keisčiausią. [i]Ši teisė[/i] yra gerbtina, tačiau toli gražu ne kiekviena[i] nuomonė[/i] yra gerbtina.
2013-09-05 18:43
kas ir kaip - tęs..[quote name=”Vaidotas Zemlys”]
[i]Na rūpestį išreiškėte jūs pirmas: [i]Tokia nepaklausi studijų programa išvis neturėtų būti vykdoma.[/i]
[/i]
Stebiuosi, kad nesugebate skirti [i]nuomonės/įsitikinimo[/i], jei norite – padėties diagnozės/konstatavimo, nuo jaudinimosi ar rūpesčio….
[i]Viską ką čia parašiau yra sveika kritika, kurios panašu jūs, ir EF (kadangi jūs anonimas, aš tik galiu spėti kad jūs iš EF, jeigu ne, tai atsiprašau) priimti negalite[/i].
Tai [i]jums[/i] atrodo, kad [i]viskas[/i], ką čia parašėte, yra “sveika kritika”. O [i]man[/i] atrodo kitaip: kad tai yra atvejis, kuriam tinka romėnų patarlė “svetimoje akyje ir krislą įžiūri, o savoje net rasto nepastebi” :lol:
2013-09-05 19:04
kas ir kaip - tęs..Dar dėl to “viskas, ką parašiau, tik sveika kritika” : pažvelgiau, [i]koks[/i] gi buvo tas jūsų pirmasis komentaras,. Ogi trys akiniai, iš kurių paskutinis skambėjo šitaip: “[i]vargšai abiturientai į tokius dalykus nežiūri, o gaila”[/i] Tai jums panašu į “sveiką kritiką” (kieno, gal “vargšų abiturientų”, kurie nežiūri į citat-antpečius?)? Man tai sodriai kvepia būtent nelabai sveiku pavydu (“vargšai…o gaila..”)… Ypač jei turėsime omenyje jau minėtą kai kurių MIF siūlomų studijų porgramų fiasco…
2013-09-06 03:14
Vaidotas Zemlys[quote name=”kas ir kaip – tęs..”][quote name=”is salies”]Visai smagi diskusija [i]būtų[/i], jei oponentai, o ypač “kas ir kaip” išliktų mandagesni vienas kitam. Argumentai čia atrodytų rimčiau nei pasakėčios apie lapę ir vynuoges, tiesmuki siūlymai nekliedėti ir etc. :)[/quote]
Visai pravartūs patarimai būtų, jei juos duoidantis asmuo rimčiau įsiskaitytų į tą diskusiją, apie kurią jis čia šneka,. Manau, nesunkiai pastebėtų, kad apie kliedėjimą (kliedesius) prakalbo ponas Zemlys. Ir jūs, ir jis turėtumėte būti girdėję patarlę: “kaip šauksi, taip atsišauks”. Galima pasakyti ir ekonomistų kalba: gaunate grąžą ta pačia valiuta. Tad skųstis lyg ir neturėtumėte?
[/quote]
Diskusija tikrai būtų rimtesnė, jeigu vienas iš jos dalyvių nebūtų anonimas. Dabar gi normali Delfi lygio diskusija, tik aš dar susilaikau iš savo pusės, nes naudoju savo vardą ir pavardę, ir už savo žodžius visados esu pasiruošęs atsakyti.
Jeigu reikėtų pakartočiau juos savo oponentui gyvai. O va dėl gerbiamo oponento aš abejoju. Nes nemačiau normalios diskusijos, kurioje vienas iš dalyvių pareiškia, kad kitas dalyvis yra tik kažkoks Zemlys (pavardę tik reikėtų pakeisti :-)).
Diagnozė kliedesys buvo visiškai iš mano pusės objektyvi, ji buvo už šį teiginį: [i]Tuo, beje, ir skiriais jos nuo studijų MIF, kur dalykas sutelpa į knygą ar dvi. [/i]
2013-09-06 03:33
Vaidotas Zemlys[quote name=”kas ir kaip – tęs..”]Dar dėl to “viskas, ką parašiau, tik sveika kritika” : pažvelgiau, [i]koks[/i] gi buvo tas jūsų pirmasis komentaras,. Ogi trys akiniai, iš kurių paskutinis skambėjo šitaip: “[i]vargšai abiturientai į tokius dalykus nežiūri, o gaila”[/i] Tai jums panašu į “sveiką kritiką” (kieno, gal “vargšų abiturientų”, kurie nežiūri į citat-antpečius?)? Man tai sodriai kvepia būtent nelabai sveiku pavydu (“vargšai…o gaila..”)… Ypač jei turėsime omenyje jau minėtą kai kurių MIF siūlomų studijų porgramų fiasco…[/quote]
Pasiduodu, jūs mane galutinai įtikinote. VU EF studijos pačios geriausios, nes kai kurios MIF siūlomos studijos patyrė fiasco. Taigi ryšys tarp EF ir MIF studijų akivaizdus, jeigu pastarajame blogos, tai pirmajame geros. Kaip aš tai galėjau užmiršti.
Sveika kritika tarp kitko buvo pirmame sakinyje, apie reitingus. Toliau jau tik komentaras. Mes atrodo jau sutarėm, kad reitingai nėra pagrindinis indikatorius, bet jų nebuvimas irgi pasako nemažai. Dar gi konkrečiai paminėjau EF studijų dalykus, kurių kokybė yra daugiau nei abejotina, net nežiūrint į “citat-antpečius”, bet tai jūs kažkodėl nusprendėte ignoruoti.
2013-09-06 03:45
Vaidotas Zemlys[quote name=”kas ir kaip – tęs..”]
Tai [i]jums[/i] atrodo, kad [i]viskas[/i], ką čia parašėte, yra “sveika kritika”. O [i]man[/i] atrodo kitaip: kad tai yra atvejis, kuriam tinka romėnų patarlė “svetimoje akyje ir krislą įžiūri, o savoje net rasto nepastebi” :lol:[/quote]
Ačiū, kad vis dėlto pripažinote, kad EF studijų programos turi problemų. Kai bus šitame puslapyje bus straipsnis apie MIF studijų programas, galėsim padiskutuot apie jas. Aš su nekantrumu lauksiu jūsų komentarų apie MIF dėstomų dalykų kokybę, MIF tarybos pritarimą abejotinos kokybės vadovėlių leidybai ir t.t.
2013-09-06 10:22
kas ir kaip[quote name=”Vaidotas Zemlys
[i]Diagnozė kliedesys buvo visiškai iš mano pusės objektyvi, ji buvo už šį teiginį: [i]Tuo, beje, ir skiriais jos nuo studijų MIF, kur dalykas sutelpa į knygą ar dvi. [/i][/quote][/i]
Jau paaiškinau (žr. atitinkamą postą), kuo rėmėsi tas sakinys: tamstos pareiškimu apie jūsų individualių studijų MIF pobūdį. Tad ir manoji diagnozė “kliedėjimas”, kuri rėmėsi tuo jūsų pareiškimu, buvo ne mažiau objektyvi :-)
Kai dėl diskusijos “normalumo”, tai mano akyse jis nepriklauso nuo to, ar jo dalyviai anonimiški, ar ne. Tą [efemerišką] normalumą lemia ne diskusijos dalyvių pavardės ar, vėlgi, “antpečiai”, bet jų reiškiamos mintys. Jei pastaruoju požiūriu jums ši diskusija primena Delfi, ką gi – kaip diskutavote, taip ir gavote.
2013-09-06 10:53
kas ir kaip[quote name=”Vaidotas Zemlys:
[i]Pasiduodu, jūs mane galutinai įtikinote. VU EF studijos pačios geriausios, nes kai kurios MIF siūlomos studijos patyrė fiasco. Taigi ryšys tarp EF ir MIF studijų akivaizdus, jeigu pastarajame blogos, tai pirmajame geros. Kaip aš tai galėjau užmiršti. [/i]
Ironija visiškai ne vietoj (non sequitur) ir rodo arba nesuvokimą to, apie ką ėjo kalba, arba sąmoningą to iškraipymą.. Nes aš [b]niekur ir niekada[/b] neįtikinėjau, kad VU EF studijos yra tobulos ar “pačios geriausios”. [b]Dar kartą [/b] siūlau tamstai pasižiūrėti į savo postą(us), į kurį(uos) susilaukėte teisėtos reakcijos: juose mėginote įrodinėti, kad VU EF studijų programos prastos, nes fakulteto dėstytojai “neapsreitingavę” mokslo publikacijomis, o stijantys į tas studijų programas yra nesusipratėliai (aka “vargšai”). Suo tuo nesutikau ir nesutinku: kodėl – jau išdėsčiau.
Gi MIF programos buvo paminėtos tik (a) kaip argumentas, kad ne viskas auksas, kas citat-indexais blizga :-) , (b) kaip priminimas/pasiūlymas, kad užuot [pavydžiai] menkinus kitų siūlomas patrauklias (to gal neneigsite, nes priėmimo skaičiai kalba patys už save) studijų programas, vertėtų apsišluoti savame kieme. Niekur nesakiau, kad MIF studijų programos yra prastos kokybės,. bet kad jos (kai kurios iš jų) nepatrauklios studentams – tai faktas. Jeigu atmesime sunkiai pagrįstiną prielaidą, kad absoliuti dauguma stojančiųjų yra kvailiai, nežinantys kas jiems būtų gerai, tai tas menkas studijų programų patrauklumas liudija, kad ne citat-indexai lemia [i]studijų[/i] kokybę.
2013-09-06 11:04
kas ir kaip[quote name=”Vaidotas Zemlys:
[i]Ačiū, kad vis dėlto pripažinote, kad EF studijų programos turi problemų. Kai bus šitame puslapyje bus straipsnis apie MIF studijų programas, galėsim padiskutuot apie jas. Aš su nekantrumu lauksiu jūsų komentarų apie MIF dėstomų dalykų kokybę, MIF tarybos pritarimą abejotinos kokybės vadovėlių leidybai ir t.t.[/quote[/i]]
Dėl to “pripažinimo” ką tik atsakiau: niekada ir niekur neteigiau, kad VU EF studijų programos, juolab jų realizavimas (tai ne tas pats kas programa), yra tobulos. Tačiau ne tai, ką mėginote teigti (citat-indexu trukumas), yra svarbiausiomis jų netobulumo priežąstimis.
Kai dėl MIF programų dalykų turinio ir jų kokybės, tai ačiū už pasiūlymą, bet aš stengiuosi nereikšti kategoriškų nuomonių apie tai, kas nėra “mano daržo pupos”. Ir kitiems siūlyčiau taip elgtis. (Žinoma, apie MIFe dėstomas keletą ekonominių disciplinų gal ir turiu savo nuomonę, bet vėlgi: tai jūsų “daržas”, kuriame kaip pasisėsite, taip ir nupjausite. Galų gale, rinka parodys jūsų studijų programų perpsektyvumą ir tinkamumą).
Apskritai, jeigu nebūtumėte toks “citat-orientuotas”, būtų buvę įdomu ir, sakyčiau, naudinga padiskutuoti dėl to, [i]kas yra [/i] toji studijų kokybė, [i]kaip[/i] ji apibrėžtina ir [i]kuo[/i] vertintina. Pvz., kiek ją rodo “prof., dr., akad., laureat. ” koncenttracija akademinio personalo sąrašuose ar jų citat-indeksai bei publikacijų reitingai, o kiek – tokie “žemiški” dalykai, kaip studijų absolventų įsidarbinamumo, pradinio atlyginimo ir karjeros rodikliai….
2013-09-06 18:30
SuinteresuotasisPerskaičiau viską, ką jūs abu kalbėjote. Dabar panašu, kad abi diskusijos pusės nebesiekia realios teisybės ir aiškumo. Jie abu nori būti teisūs ir laimėti šitą karą – pasiekti asmeninę pergalę. Geriau užmegzkite dialogą, siekdami pagerinti studijų kokybę, bendradarbiaudami. Ankstesnė diskusija vis tiek nueis perniek – būsite iššvaistę laiką ir energiją.
Mano manymu, abu esate iš dalies teisūs.
2013-09-08 08:36
Poncijus Pilotas[quote name=”Suinteresuotasis”]Perskaičiau viską, ką jūs abu kalbėjote. Dabar panašu, kad abi diskusijos pusės nebesiekia realios teisybės ir aiškumo….[/quote]
O “Quid est veritas?” ….(Evangelija pagal Jona, 18:38)
2020-01-26 14:24
MargotBy means of Plug-ins, Bluetooth sensible watches,
and wristbands offering fitness info transferable with Bluetooth
to tthe smart phone.