Vilniaus universiteto Ekonomikos fakultetas sudarys sutartį su Rusijos universitetu, kuriame mokėsi ir Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Su tokiomis geromis naujienomis iš kelionės į Sankt Peterburgą grįžo fakulteto prodekanas prof. Algirdas Miškinis ir doc. Larisa Bielinskaja.
Kelionės tikslas buvo dalyvauti Sankt Peterburgo universiteto jubiliejinėje 70-mečio konferencijoje, taip pat aptarti bendradarbiavimo galimybes tiek su Sankt Peterburgo universiteto Ekonomikos fakultetu, tiek su Sankt Peterburgo Finansų ir ekonomikos universitetu. Susitikimas buvo labai sėkmingas: artimiausiu metu sutarta suderinti ir pasirašyti bendradarbiavimo sutartis su šiomis aukštosiomis mokyklomis.
„Sankt Peterburgo universitetai traukia gera studijų kokybe, aukštu teoriniu lygiu, kritiniu ir nedogmatiniu požiūriu į daugelį ekonominių procesų. Studentų ir dėstytojų susidomėjimas Rusijos universitetais po truputį atgyja, nors tam ir trukdo mažėjantis skaičius žmonių, gerai mokančių rusų kalbą. Spartesnė studijų anglų kalba plėtra kaimynės aukštosiose mokykloje, be abejo, dar labiau padidintų bendradarbiavimo galimybes”, – sakė prof. A. Miškinis. Profesorius priminė, kad sovietiniais laikais studijos Sankt Peterburgo universitete buvo prestižinės, į jas patekti iš Lietuvos būdavo nelengva. Šios aukštosios mokyklos Ekonomikos fakultetą baigė ir Lietuvos Respublikos Prezidentė D. Grybauskaitė. Tačiau šiandien šis universitetas nevilioja mūsų absolventų, nes pastarųjų rusų kalbos žinios gana prastos. FINEK universitetas žymiai labiau internacionalizuotas ir turi net 5 dvigubo ar jungtinio diplomo programas su Vakarų Europos universitetais. Jis yra laikomas geriausiu ekonomikos universitetu visoje Rusijoje.
VU Eekonomikos fakulteto bendradarbiavimas su Sankt Peterburgo bei FINEK universitetais iki šiol apsiribojo tik dalyvavimu konferencijose ir profesorių bendravimu. Tačiau visuomet galvota, jog būtina atstatyti kažkada buvusius glaudžius ryšius. Juk kaimyninėje šalyje studijavo, gynėsi disertacijas ne vienas EF dėstytojas.
Glaudesnį bendradarbiavimą numatyta pradėti nuo dėstytojų ir studentų mainų. Po du studentus iš magistro ir bakalauro programų kiekvieną semestrą galės išvykti į minėtus universitetus. Vėliau, jei susidomėjimas augs, būtų galima svarstyti ir apie dar glaudesnį bendradarbiavimą, pvz., įdiegti dvigubo diplomo ar jungtines programas, dėstomas anglų kalba. Ekonomikos fakultetas jau turi sėkmingos patirties diegiant dvigubo diplomo programas su Italijos universitetais (Venecijos ir Bolonijos).
Komentarų nėra. Būk pirmas!