Prognozės retai pasitvirtina, tačiau tai nėra pagrindas neprognozuoti. Kaip po 60 metų atrodys Lietuva? Kokioje socialinėje ir ekonominėje aplinkoje švęsime Vilniaus universiteto 500 metų jubiliejų?
Lietuvos visuomenėje per pastarąjį dešimtmetį išryškėjusios kai kurios neigiamos demografinės ir socialinės tendencijos skatina mokslininkus kelti klausimą, kaip galima būtų užtikrinti valstybės stabilumą ir tautos klestėjimą.
Pagal pesimistinį Lietuvos raidos scenarijų 2079 m. šalyje gali likti tik apie 1,450 mln. gyventojų, vidutinis darbo užmokestis (2019 m. kainomis) sudarys apie 2 tūkst. eurų, skurdo lygis viršys 50 proc., valstybės konsoliduotas biudžetas sumažės iki 4,5 mlrd. eurų, viešosios paslaugos bus labai sunkiai prieinamos regionų gyventojams.
Ar galimas kitoks visuomenės raidos scenarijus? Kokią įtaką visuomenės raidai gali turėti sparčiai besivystanti biotechnologijų sritis? Ką galėtume ir turėtume padaryti, siekdami pasinaudoti technologinės pažangos atveriamomis galimybėmis pakeisti dabartines Lietuvos raidos tendencijas? Kaip būtų galima ir ar reikėtų ekonominę plėtrą pajungti visuomenės socialinei raidai?
Gegužės 2 d. 17.30 val. VU Mažojoje auloje (Aula Parva, Universiteto g. 3, Vilnius) vyks diskusija, kurią organizuoja VU Filosofijos fakulteto Sociologijos ir socialinio darbo institutas. Prof. B. Gruževskis, prof. O. Rukšėnas ir doc. R. Žiliukaitė pristatys Lietuvos klestėjimo trajektorijas ir diskusijoje su auditorija aptars klestėjimą užtikrinančias priemones. Renginio trukmė 1,5 val.
Prieš renginį lauksime Jūsų VU kavinėje (Universiteto g. 3, įėjimas iš Didžiojo kiemo) nuo 17.00 val. Dalyvaukite.
Vietų skaičius ribotas, todėl, jeigu užsiregistruosite, tačiau vėliau pakeisite savo planus, prašome pranešti adresu jurate.rapalaviciute@fsf.vu.lt.
Komentarų nėra. Būk pirmas!