Vilniaus universiteto bibliotekoje atidaryta ekspozicija, kurioje rodomi aštuoniolikos Lietuvos menininkų sukurti alumnų vardą Vilniaus universitete įprasminantys meno kūrinių projektai. Šiai idėjai skirtą konkursą „Alumnų arka“ paskelbė Vilniaus universiteto studentų savivaldos Alumni draugija, projektą įgyvendina visos 10 veikiančių universiteto alumnų draugijų kartu su universiteto vadovybe ir Lietuvos kūrybinėmis sąjungomis.
Projektą „Alumnų arka“, skirtą alumnų statuso reikšmės ir vardo įprasminimui Vilniaus universiteto senųjų rūmų teritorijoje, 2010 m. inicijavo Vilniaus universiteto studentų savivaldos Alumni draugija (VU SSAD). Idėjai pritarė universiteto vadovai. Su jais sutarta, kad projekto erdvė galėtų būti arkiniai vartai, jungiantys Bibliotekos ir Sarbievijaus kiemelius. Po Lietuvos architektūros ir skulptūros meno kūrėjų įgyvendintų meninių pokyčių šioje architektūrinėje erdvėje vartams galėtų būti suteiktas „Alumnų arkos“ arba „Alumnų vartų“ vardas.
Paskelbus konkursą, savo kūrybinius sumanymus pateikė 18 menininkų, kurių darbai – tūriniai maketai ir A1 formato planšetės – šiuo metu eksponuojami Vilniaus universiteto bibliotekoje. Ekspozicija veiks nuo gegužės 10 d. iki birželio 10 d. Pateiktus darbus vertins komisija, sudaryta iš Vilniaus universiteto vadovybės, Vilniaus universiteto alumnų draugijų ir Lietuvos kūrybinių sąjungų atstovų.
Šiuo metu darbus analizuoja ekspertai, kurie komisijai pateiks recenzijas apie darbų atitiktį projekto idėjai, jų meninį įgyvendinimą, medžiagiškumą, kainas, atitiktį paminklotvarkos reikalavimams ir visuomeninei kūrinio paskirčiai. Numatyta apdovanoti pirmosios, antrosios ir 2 trečiosios vietos laimėtojus. Su I ir II vietos laimėtojais numatoma pratęsti derybas ir, joms pasibaigus sėkmingai, pasirašyti sutartį dėl kūrinio įgyvendinimo numatytoje erdvėje. Pateiktų meno projektų laimėtojams numatyta skirti: I vietos – 1000 Lt, II – 700 Lt, III (2) – po 500 Lt premijas, likusiesiems – 100 Lt kompensacines premijas. Alumni draugijos numato sukaupti lėšų, kurios, pasirinkus priimtiną kūrinį ir sutarus dėl jo įgyvendinimo, būtų skirtos meno kūrinio galutiniam išbaigimui ir materialiam įgyvendinimui numatytoje erdvėje.
Projektą „Alumnų arka“ šiuo metu administruoja ir finansines lėšas skiria VU SSAD. Tikimasi, kad visiems universiteto alumnams bus svarbus jų statuso universitete pripažinimas ir vertinimas, o numatomas meno kūrinys taps viso universiteto bendruomenės turtu ir turiningu akcentu, įprasminančiu visų per kelis šimtmečius universitetą baigusių alumnų statusą, prasmę, vardą ir vertę, tad tikimasi per artimiausius metus sukaupti reikiamų lėšų kiekį ir projektą įgyvendinti. Geriausius kūrinius iš konkursui pateiktų darbų numatyta išrinkti per gegužės ir birželio mėn.
Universitete veikia 9 fakultetų alumnų draugijos (Ekonomikos, Filologijos, Filosofijos, Fizikos, Komunikacijos, Istorijos, Matematikos, Medicinos, Teisės) ir universiteto studentų savivaldos organizacijų buvusiuosius lyderius vienijanti studentų savivaldos Alumni draugija.
Alumni draugijos kasmet birželio mėnesį renkasi į sąskrydį, organizuoja savo renginius, skiria stipendijas talentingiausiems savo fakultetų studentams, vykdo kitą profesinę, akademinę, visuomeninę veiklą. Vilniaus universitete veikia Alumni sekcija, koordinuojanti ryšius tarp universiteto alumni draugijų ir ryšius tarp universiteto ir buvusių jo absolventų – alumnų.
Vilniaus universitetas, įkurtas 1579 m., kasmet, išskyrus laikotarpį, kai buvo carinės Rusijos sprendimu uždarytas, išleidžia absolventų kartas kurti šalies materialinės, intelektinės ir visuomeninės gerovės. Šiuo metu universitete studijas kasmet baigia apie 5,5 tūkst. magistrų ir bakalaurų, kurie įgiję diplomus tampa universiteto alumnais. Į organizuotas alumnų draugijas yra susibūrę aktyvesni daugumos fakultetų absolventai. Studentų savivaldos Alumni draugija įkurta 2008 m., anksčiau (nuo 1994 m.) ji veikė kaip neformalus buvusiųjų studentų lyderių klubas.
Komentarų nėra. Būk pirmas!