Rugsėjo 30 – spalio 1 dienomis ES Tarybai pirmininkaujanti Lietuva Vilniaus universitete surengė tarptautinę konferenciją „Europos tarptautinio bendradarbiavimo ir Rytų partnerystės stiprinimas mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų srityse“. Konferencijos metu aptartos tarptautinio bendradarbiavimo aktualijos bei ateities tendencijos mokslo ir inovacijų srityje, ypatingą dėmesį skiriant bendradarbiavimui su Rytų partnerystės valstybėmis.
Konferencijoje dalyvavo apie 200 dalyvių. Joje pasisakė Lietuvos švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis. Pranešimus skaitė Europos Komisijos, Europos Sąjungos ir Rytų Partnerystės valstybių švietimo ir mokslo ministerijų, mokslo akademijų ir universitetų atstovai.
„Tam, kad galėtumėte efektyviai spręsti šiandienos ir rytdienos iššūkius, šalys turi mobilizuoti savo geriausius protus ir resursus, tad būtina skatinti visokeriopą bendradarbiavimą mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje, ypač regioniniu pagrindu, – sakė šiuo metu ES Tarybai pirmininkaujančios Lietuvos švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis. – Labai svarbu toliau megzti ir plėtoti kontaktus tarp Rytų partnerystės šalių ir Europos Sąjungos mokslininkų, mokslo institucijų bei organizaciją.“
Konferencijoje aptartos Europos Sąjungos tarptautinio bendradarbiavimo su Rytų partnerystės valstybėmis – Armėnija, Azerbaidžanu, Baltarusija, Gruzija, Moldova, Ukraina – stiprinimo būtinybė ir naujos galimybės, atsirandančios kartu su 2014–2020 m. Europos Sąjungos mokslinių tyrimų programa „Horizontas 2020“.
Konferencijos dalyviai analizavo dabartinius tarptautinio bendradarbiavimo su Rytų partnerystės valstybėmis MTEP ir inovacijų srityje principus bei siūlė naujas mokslininkų ryšių stiprinimo priemones. Renginio metu buvo pristatytos Europos Sąjungos šalių narių dvišalio ir daugiašalio bendradarbiavimo programos, sėkmingo tarptautinio bendradarbiavimo ir Rytų partnerystės principų įgyvendinimo pavyzdžiai.
Konferencija skirta Europos Sąjungos ir Rytų partnerystės valstybių politikams, mokslą ir inovacijas koordinuojančių institucijų atstovams, tyrėjams, verslininkams.
Konferencija priėmė deklaraciją, kuri pateikia siūlymus, kaip gerinti tarptautinį mokslo ir inovacijų bendradarbiavimą ir galimus tolimesnius žingsnius Rytų partnerystės kontekste. Deklaracijoje pabrėžiama, kad tyrimai ir inovacijos turi tapti Rytų partnerystės prioritetu, o regioninis politinis dialogas turi būti tęsiamas.
Komentarų nėra. Būk pirmas!